Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A bitch can't be a lady [+14]

#1
Desclaimer: Nu detin nici un personaj naruto, toate ii apartin lui
Masashi Kishimoto si nu fac profit pe seama lor.

A bitch can’t be a lady


Capitolul 1

Imi analizez „prada”. Ea...

Itachi: Stau in club si privesc catre dansatoarele din fata mea in timp ce iau o gura de whiskey. In jur era numai miros de alcool si de tutun. Astazi era ziua unui amic si trebuia sa o facem lata, cum facem de obicei. Sa bem, sa fumam, sa ne destabalam. Las jos paharul de cristal dupa care scot o tigara din pachetul rosu de pe masa. O aprind si trag adanc in plamani, pana simt ca nu mai am aer. Asta e viata mea, sunt ca un vanator ce isi cauta prada numai pe tipul noptii. Si nu a existat femeie care sa imi intre la inima. Pentru mine fiecare femeie este ca o enigma de nedezlegat, ma refer la doamnele din inalta societate sau sunt ca niste aventuri, care de care mai palpitanta dar de cele mai multe cu acelasi sfarsit. Si iata-ma aici, in club, simtind vribatiile boxelor, nedorindu-mi sa ma aflu altundeva in acest moment. Stau si privesc fascinat dansurile ritmice ale unei blonde voluptoase, alaturi de o fata cu parul mov, bine-facuta. Cine s-ar fi gandit ca asa niste femei bune ar sta sa danseze prin baruri la bara... Dar daca le place viata. Si stau si ii privesc miscarile gratioase de ceva vreme... O vad cum pe o melodie lenta incepe sa se invarta usor pe bara rece presupun, cum se lasa pana jos si surade usor expunandu-si dantura perfecta, de un alb imaculat.
- Hey, ce ai patit Itachi? Ma trezeste unul dintre prietenii mei la realitate
- Nimc amice, doar ca o vezi pe blonda aia, ii spun eu arandu-i cu aratatorul catre fiinta care m-a fascinat prin miscarile si corpul ei, m-a dat pe spate... continui eu
- Itachi, frate macar azi abtinete sa faci vro victima. Imi rapunse acesta pe un ton glumet. Azi e ziua lui Marco, el ar trebui sa fie magnetu` femeilor.
- Bine-bine. Ii raspund eu pe acelasi ton . Dar blonda aia e a mea Tobi. Continiu eu un pic mai serios aparandu-mi un mic zambet smecheresc pe fata.
Il aud pe Tobi cum spune ca nu ma voi schimba niciodata dupa care incepe sa vorbeasca cu restu` gastii. Deodata il aud pe unu dintre prietenii mei cum spune ca primul care reuseste sa o faca pe tipa de la masa in dreapta, nu o sa mai dea trei saptamani de baut. Era o propunere buna, cat beam noi, ieseam si cu niste banuti si cu fata, deci mie unul imi placea ideea. Deidara, pentru ca asa il chema bunul meu prieten se ridica si spune ca el incepe primul. Da paharul ce se afla pe masa peste cap dupa care se indreapta catre bruneta de acolo. Cu miscari lente se duce si se aseaza jos si din cate puteam citi pe buzele lor se salutau si faceau cunsotiinta.

Deidara: Bruneta asta-i ca si a mea. Ii pot citi dorinta sa ma aiba aproape in ochi.
Deodata o melodie lenta a inecput iar eu o intreb pe fata din fata mea a carei numei era Kurenai daca doreste sa danseze. Imediat a inceput sa se miste lasciv langa mine, distanta intre trupurile noastre era inexistenta. Mi-am pus mana usor pe talia ei si am strans-o usor. Papusa asta este toata a mea. Imi redresez maine si mi le incolacesc in jurul trupului. Mama ce bombeu si sani! Dracie, fata asta e ... Te da pe spate. Se apropie mai mult de mine impingandu-ma usor in spate si mana mea aterizand exact pe sanul ei drep. Am inceput sa il masez usor, excitand-o la maxim. Pentru ca din cate se vedea fata asta e deja infierbantata. Zambesc usor, ii dau parul dupa ureche si incep sa ii spun cuvinte fierbinti. Aceasta isi musca usor buza inferioara si imi spune s-o las mai moale daca nu vreau sa sara pe mine. Acest gand ma amuza un pic si surad aratandu-mi dantura.
- Dar de ce draga? Poate eu asta si vreau. Ii raspund eu ridicand usor spranceana
- Scumpule, sunt sigura ca asta vrei... si poate o sa si obtii pana dimineata. Imi raspunde ea cu un ton usor obraznic
- Hmm... esti tu sigura? Vreau sa am o marja de siguranta.
- Sa nu imi spui ca unui barbat asa ca tine ii este frica sa fie spontan. Scumpule cu ochii aia albastri in care s-ar pierde orice fata si cu parul ala blond... poti sa dai orice fata pe spate.
Zambesc dupa care o ridic usor in sus si o sarut apasat pe buze, strecurandu-mi usor limba in gura ei, explorand fiecare coltisor. Simt cu usor-usor limba mea incepe sa se dueleze cu cea a partenerei mele. Hmm... stie sa sarute si are niste buze moi. Dupa ce termin acest mic joc, imi iau „ La revedere!” si o aud pe Kurenai cum imi spune ca daca mai am nevoie de ea numai sa o sun si imi intinde o hartiuta unde ii aparea numarul de telefon. Eu ii raspund printr-un zambet si ma intorc, cu victorios la prietenii mei.

Itachi:
Tipul asta nu se opreste sa ma uimeasca! Se pare ca a reusit sa o vrajeasca pe pustoaica aia. Deidara se intoarce zambind victorios si se tranteste pe canapeau din piele crem punandu-si piciorele pe masuta de sticla si luand o tigara, cheama un chelner.
- As dori o sticla de sampanie, din cea mai scumpa. Platesc prietenii mei. Continua el, uitandu-se la noi
- Si eu vreau si o sticla de vin alb. Plateste sarbatoritu`. Spun eu facadu-i cu ochiul lui Pein.
Acesta se uita la mine, radem dupa care spune „ Bine, doar azi asa ca nu va invatati!”
Cand noi am terminat bautura... era deja ora patru dimineata. Hmm... dupa atatea pahare de vin,sampanie si whiskey am prins curaj sa ma duc la blonda mea. Hai sa vedem ce o sa iasa, nu am nimic de pierdut. Pana la urma, orice femeie imi cade la picioare, este imposibil ca o dansatoare la bara sa ma respinga.

Capitolul urmator Actiune!!

Sper ca va place:X
サクラ & イタチ
=
Sakura & Itachi
[Imagine: sakuita19.jpg]

My big family :X :

My sisters : Manu , Debb' , Zummy, Kt.Kat ( • Rusk`Key • ) , Sho-yo , Verdeata
My mommy : prince
My cousin : blackspiral
My aunt : Venus-Roseta

I love them all :X:X Kiss you guys

#2
Nu am mai intrat de mult pe aici... si nustiu exact de ce am intrat dar nu pot sa spun ca imi pare rau.
Titlul e bun as putea spune... destul de promitator.
Ideea e si ea buna.. sper sa sti ce o sa faci cu ea mai departe :P
In mare e scris corect... cu cateva mici greseli pe care nu am stat sa le consemnez... nu are rost... se vede ca lucrezi relativ ingrijit.
Ce pot sa zic...e abia primul capitol... si suspansul a fost creat... sa speram ca ce va urma nu va dezamagi :P
Mult succes... o sa mai trec pe aici.. dupa ce termin saptamana asta cu bacul :)

#3
heloo
Fic nou? Se pare ca nu este sasusaku. Miramas. Este interesanta ideea, inceputul este bun, dar sincera sa fiu nu vad mare diferenta intre ficul tau si celelalte. Poate momentul si introducerea este diferita, dar in rest comuna. Dra sete primul cap, nu prea ai ce sa com la el. Descrierea este buna, nu pot sa spun ca ma supara ceva la ea. Dialogul este bun, la prima vedere a cap. este cam mult, dar s-a citit usor si fara probleme, deci nu-l schimba. Actiunea este lenta, grabita cand a cucerit Deidara pe acea fata, dar este vina fetei ca este prea fierbinte. :)) . Cred ca am spus destul.
PS: cred ca ar trebui sa pui un +18 la titlu. Este neaparata nevoie.

cam atat :bye:

#4
Buna, buna! Inca un fic facut de tine se pare. Pai, acest prim capitol imi place. Ce altceva as p[utea spune?! Hmm... insa ai uitat ceva: Disclaimerul;)
Asupra ideei nu ma pot pronunta inca, dar cred ca e originala. Abea astept continuarea pentru a vedea cine este fata, chiar daca am o mica-mare- banuiala.
Descrierea e la locul ei, dialogul deloc sec, iar actiunea super. Nimic rau de spus. Felicitari.
Ei bine, din nou astept nerabdatoare continuarea. Pentru sanatatea mea mintala te rog, te rog din suflet sa nu mai precizezi numele capitolului urmator:))
Pai... greseli de tastare nu am vazut, iar estetica e buna.
Cam atat am avut de zis. Succes in continuare!:*

#5
Good Evening
So, nu stiu cum am aterizat la ficul acesta, dar titlul m-a atras cu siguranta. Nu Sakura, nu Sasuke, ficul, pentru mine, a inceput destul de bine. Faptul ca povestesti si din perspectiva lui Itachi dar si a lui Deidara face ficul original, defapt nu am mai vazut ideea deci e original, mi-a placut ideea baietilor si faptul ca Kurenai este obraznica (ai luat-o de langa Asuma si ai pus-o langa Deidara, imi place, sper sa continue relatia asta, e originala, nici la imagini nu-i gasesti impreuna, genial)
Nu prea am ce comenta, descrierea este capti anta si ampla, dialogul este cat trebuie, ai mancat doar o litera:nimc-nimic dar ii minara.
Cam atat am vrut sa zic, abia astept sa aflu care este/sunt cuplul/cuplurile principale. Te pup si te rog sa ma anunti cand vine next-ul.:o3
Bye Bye
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD

#6
nu am mai auzit de categoria 14+ :))

Nya : Indeed.

#7
hello, am venit cu un comentariu, de fapt am citit acest prim capitol inainte sa-mi lasi mesaj la profil dar m-am lenevit la comentat
deci titlul, e ok, atrage, sau cel putin pe mine m-a atras :D
dialogul, poate mai ai putin de lucrat la el dar in principiu e bun si nu-i in exces
actiunea, hmmm... relativ grabita, descrie mai mult, nu scrie totul doar pe scurt (ma intelegi, nuh?)
povestea e originala parca, sau cel putin protagonisti fic-ului :D
astept sa vad cum o sa continui si in ce directie o sa o ia lucrurile
cam atat pentru acum, ma grabeeesc :))
bye bye

ps: anunta-ma de next daca vrei sa-ti comentez si in continuare, altfel nu se stie cu mine, sunt fff uituca :)) :P
4

#8
hello,am venit si pe aici,merci ca ma anunti :bv:
In primul rand,m-a atras titlul,cu acel +14,original;in al doilea rand,pentru ca nu e un fic sasusaku.Povestea e originala,si personajele,de asemenea.Sunt curioasa cine e acea fata,cu toate ca am o banuiala,dar te las pe tine sa ma surprinzi.:yes: Cam atat am avut de spus,si anunta-ma cand pui nextu',please!:bye:
[Imagine: Angel-of-the-twilight.jpg]
“Dragostea şi muzica sunt cele două aripi ale sufletului.”


#9
Heii... am trecut pe aici, daca tot mi-ai zis. Si e frumos. Fac pariu ca blonda o sa-l respinga. >:) De ce nu e +18? Ne placea si noua mai mult. ;;) >:) Ahh, le ai pe toate. N-am ce comenta. Si mi-e atat de lene sa citesc inca o data capitolul si sa vad daca ai gresit ceva, incat n-am de gand sa ma uit. :))
Ai pus acolo niste puncte de suspensie care nu-si aveau locul. Aia e singura chestie care mi-a sarit in ochi.
``- Scumpule, sunt sigura ca asta vrei... si poate o sa si obtii pana dimineata. ``
Fara ele arata mai bine. Si ai scris ba mic, ba mare. Eu zic sa eviti asta, arata urat.

Cam atat am avut de spus. Anunta-ma cand pui capitolul urmator. :)

Vreau să-l stiu fericit şi să ştie că atunci când o să fie pregătit, o să fiu mereu acolo pentru el. Îmi pare rău amice! Mi-aş fi dorit să fi văzut că ai luat-o pe poteca greşită. Te voi iubi mereu pentru ce ai făcut pentru mine. Multumec! Mi-aş fi dorit totuşi să fiu eu aceea micuţă prietenă a ta pe care să o iubeşti şi nu de care să te îndrăgosteşti.
Cu un suflet infantil, pierdut în întuneric, micuţa ta mereu cu capul în nori.

#10
Pai mersi ca m'ai anuntat my sys :* SI fic'ul este destul de reusit, ideea mi se pare originala si interesanta. Descrierea este prezenta si imi place cum povestesti cu lux de amanunte, actiunea nu e grabita, dialogul nu lipseste si imi place, nu e sec si nici in cantitati industriale iar greseli de tastatura/exprimare nu am vazut. Imi place de Deidara cum abordeaza fetele si se pare ca face victime. Si este si dragut: o sticla scumpa de sampanie, caci plateste Pein. :)) Profitori, la maxim. ;) Oricum sa ma anunti de continuarea si deabia astept ceva actiune.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.290 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  Life is a kinky bitch! Abbeh. 28 16.444 08-01-2011, 03:03 PM
Ultimul răspuns: Mariah .


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)