Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

2 Tari preferate

#21
Spania doamne eu ador aceasta tara. Deci nu am cuvinte cat de mult imi place. Imi place limba acesteia foarte mult :X. Aceasta obsesie pentru tara si aceasta limba o am de la telenovele24. Imi place Barcelona la nebunie. Imi place Sagrada Familia, Parc Guel si multe altele. Eu zic ca e o tara care merita vizitata eu am de gand sa o fac. Deci cum am zis Ador aceasta tara si mereu va fi asa.

Next:Africa
[Imagine: Jun0xCa.png]

#22
Aham...Africa nu e tara, e continent, draga....ai fost macar la o lectie de geografie? Ok, totusi sa zic ca imi place ca acolo este dragul meu Egipt si ador clima de acolo...caldut si nisipos...am chef de o baie in Nil 21 sper sa nu ma pape crocodilii africani 21

Next: Grecia.
[Imagine: Shou_Cat_by_Reila_Komatsu.gif]

#23
Grecia e draguta...ai ce vedea..dar nu ma impresioneaza asa de tare..desi are un relief variat si multi oameni spun ca este un loc superb..pe mine nu ma atrage..dar imi plac fuctele specifice tarii8

Next: Rusia
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#24
Umm, imi place tundra si clima de acolo. Si nici traditiile nu-s chiar asa de rele si mi-ar placea sa stau intr-o tara asa de mare si de celebra. O singura problema ar fi: limba. O urasc...e grea si nasoala...

Next: Irlanda
[Imagine: Shou_Cat_by_Reila_Komatsu.gif]

#25
Irlanda...mda..e cam frig acolo4..mie una nu prea imi plac tarile cu clima rece (ma rog sunt unele exceptii10)..dar in rest e ok..este o tara destul de renumita pentru export..marog nu vreau sa fac geografie acum21..Dar imi pace..

Next: India
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#26
India.. Poate ca unora le place dar mie nu.. xP niciodata nu mi-a placut. Au traditiile lor care sunt interesante intr-adevar, au felul lor de a gati, de a se imbraca, de a iesi in evidenta.. but i don't like India xD de ce nu-mi place? ptr ca sunt prea multi oameni intr-o singura tara, iar pe langa faptul ca sunt atatia mai sunt si dezordonati [asa par], acolo vacile umbla libere pe strada, fiindca sunt sfinte [asa am auzit >.<], in plus miroase urat si au obiceiuri ciudate. Nu-mi place nici limba lor. [no offence]

Next: Kazahstan 21
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#27
OOO lol. Nici o data nu m-am gandit la tara asta ca la una preferata. Acolo mereu e razboi si teroristi peste tot (bieti oameni). Ca o concluzie nu imi place deloc ba chiar o detest e o tara infundata in razboi si ma indoiesc ca se v-a schimba prea curand.
Next:Siberia21.
Just the
way you know me..

#28
Siberia.... nu stiu e foarte frig acolo desi mi-ar placea pentru ca iubesc zapada dar totusi nu as rezista la -40 de grade .
next:Germania:X
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#29
Germania - ei bine nu am fost niciodata acolo, dar mi se pare o tara interesanta cu un grad de civilizatie superior as putea spune. Face parte din tarile care in conceptia mea, au tot ce le trebuie, de la o istorie vasta si interesanta, captivanta si care si-a lasat urmele peste tot, la o civilizatie moderna si educata.
Contribuțiile germane la cultura mondială sunt numeroase. Germania a fost locul de naștere al unor renumiți compozitori, poeti, filosofi, oameni de stiinta etc.
Imi place limba lor, mi se pare foarte interesanta, si desi studiez germana din clasa a II-a din nefericire nu ma pot lauda ca as sti sa ma si folosesc de ea...dar ii admir pe cei care o fac. Suna foarte frumos.
Germania are cea mai mare economie națională din Europa si cred ca asta spune multe despre conditiile de trai.
In fine, sunt multe lucruri frumoase la aceasta tara, si este una din tarile care merita vizitate. Mi-ar fi placut sa locuiesc acolo...poate... dar nu este numarul 1 in topurile mele.


Next: Franta

#30
Imi place Franta pentru branza24 glumesc.Franta este o tara foarte interesanta cu o limba placuta cu numeroase atractii turistice.Si am inteles ca francezii sunt draguti24
next:Japonia(stiu ca aveti multe de spus)
[Imagine: n3w6eu.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)