Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

2 Tari preferate

#11
Canada
Well ce pot spune.Canada had always rulled the world ^^ in my opinion ( just kidding)
Pentru inceput imi place foarte mult cum suna numele acesteia : "Canada" este foarte interesant.Folosesc foarte des numele acestei tari in vorbirea mea curenta.Pentru a spune anumite lucruri,asta doar pentru ca imi place foarte mult aceasta tara ( daca o pot numi really like that ) si ii ador numele.Pur si simplu cand ma gandesc la Canada ma gandesc la zone verzi si interesante.La o civilizatie captivanta si o lume extrem de interesanta.Mie personal mi-ar placea sa locuiesc acolo,sau sa ii dau o vizita ^^' Dar cui nu i-ar placea asta? Oricum,gandindu-ma aici imi vin in minte o gramada de lucruri iar Canada pentru mine este o sursa de inspiratie si chiar mai mult de atat ^^. It's wonderful

Next : Italia

#12
Spaghetti&pizza...yummy.Imi place foarte mult Italia dar nu este preferata mea...imi place mancarea mai ales pizza si spaghetti cum am spus si la inceput.Italia este bine cunoscută pentru arta şi cultura sa, precum şi datorită nenumeratelor ei monumente, printre care se numără Turnul din Pisa şi Colosseumul roman, dar şi pentru mâncarea sa pizza, pasta,etc.Este recunoscuta pentru muzica-mai ales opera,design, in general pentru gust.
Next: Turcia

#13
Turcia

Well, tara e frumoasa , mie mi-a placut. 4 Turcii sunt foarte agitati si in marile orase este foarte mult zgomot... Seara abia puteam adormi cu atata zgomot >_< . Adoor deserturile lor dulci...nu stiu ce le punea dar erau foarte duuulci 8 . Stilul lor ca sa te determine sa cumperi ceva este total enervant.. Se roaga de tine si nu te lasa in pace decat cand le zici ca revii mai tarziu XD . Partea asiatica nu mi-a placut. Parea un desert nesfarsit... Culmea este ca atunci cand am fost in Turcia, am facut o pauza pe marginea soselei si dupa 5 min cat am stat o venit politia cu pustile ca sa ne intrebe de ce stam 21 . Per total, nu e una din tarile mele favorite, dar nici nu o urasc ^^.

Next: Austria

#14
Canada este o tara destul de ciudatha`.... Ma gandeam acum la mancarea de Canada si la reclamele lor atat de stupide! La Nutella de exemplu: full of energy, healthy food, for your kids! numai zambete cand baga in ei chimicale! Carnea...stim unde a aparut vaca nebuna...in Canada. Le-au dat la vaci mancare facuta cu resturi zbrobite si macinate din oase de animale moarte. Vaca manaca boul mort acum 2 ani.
Prin urmare...Canada este cea mai ciudata tara2222!!!

next:Spania 4 :X

#15
Spania.

Pff, tara asta e superba. Prin locurile unde am fost eu erau peisaje de nedescris. In oras oamenii sunt foarte neciopliti. Dar am fost intr-un sat ... cum ar veni si acolo toata lumea se cunostea si eu prietenosi. Totusi cel mai mult mi-a placut limba spaniola si cultura 43. Mancarea nu am ce zice, de acolo m-am invatat sa mananc scoici si fructe de mare si alea alea. Pot cu siguranta sa afirm ca daca mi-ar mai zice mama sa mergem nu as ezita.

Next:
Brazilia.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#16
Brazilia.

Hmm..e cute. E superbă ţara de fapt O.O I mean, festivalul acela de la Rio de Janeiro pun pariu că merită văzut. Nu am fost acolo, dar presupun că oraşele mari merită vizitate , deşi se spune că acolo sunt traficanţi de droguri and other stuff >.> Când mă gândesc la Brazilia, mă gândesc la banane....Nu întrebaţi de ce. Probabil de la numele ţării ce începe cu B 21 Bine, îmi imaginez şi festivalul acela cu o mulţime de oameni dansând pe ritmuri braziliene şi femeile acelea cu evantaie în cap *sau cum s-or numi *21 şi aripi sclipicioase. Mă gândesc la statuia aceea a lui Hristos. Mă gândesc la o mulţime de lucruri Smile

Next: Rusia
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#17
Rusia

Imi place tara asta mai ales pentru ca este o tara friguroasa si te duce mai tot timpul cu gandul la somn. Alt motiv ar fi ca se afla langa tara noastra si are multe in comun cu Romania cum ar fi: unele obiceiuri, mancaruri, religia, stilul in care sunt construite casele etc. Mai imi place ca in nordul Rusiei se poate vedea aurora boreala o data pe an ceea ce este un fenomen superb. Sunt si unele chesti care nu-mi plac, de exemplu am auzit ca rusii sunt cam reci si distanti, dar probabil este doar un zvon.

Next: Grecia
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#18
Grecia
Grecia este situată în Peninsula Balcanică, la sud de Bulgaria, FRI Macedonia şi Albania şi la vest de Turcia. Are un litoral de 13.676 km la Mările Egee, Ionică şi Mediterană.
Considerată de mulţi drept leagănul civilizaţiei occidentale, Grecia are o istorie lungă şi bogată, timp în care şi-a răspândit influenţa pe trei continente.... ^.^

Next: Italia?

#19
Italia

Nu imi place deloc Italia,este singura tara care nu-mi place.Pe oricine auzi....se duce in Italia,sa locuiasca,sa munceasca,sincer nu ma pasioneaza deloc.Este prea populara si locurile populare nu ma
fascineaza.Si pe deasupra,dupa cate am auzit italienii nu ne prea pot inghiti pe noi romanii,din cauza
rromilor care au fost acolo si au facut ce au facut.Dupa parerea mea nu mi-ar place sa locuiesc in Italia,poate sa vizitez locurile.

Next:Anglia:X
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#20
Draguta Anglia dra mie imi plce alta tara
Next:SpaniaZuppy02Zuppy02Zuppy02




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)