Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Ce ciudat!!

#1

#2
Pai, o sa incep cu chestiunile elementare, la inceputul fic-ului trebuia sa apare gen-ul ficului, varsta, tipul de critica ce-l doresti si alte chestii ce le poti gasi pe la reguli sau la inceputul altor fic-uri...
acum, genul de critica care presupun ca-l doresti:
Titlul- e oarecum sec, adica de cate ori il citesc pare ca-mi rasuna o voce enervanta in cap, deci daca iti vine vreo idee mai buna nu ezita sa-l schimbi, daca inseamna ceva in mod special e decizia ta, mi-am exprimat doar opinia personala.
Descrierea- cea fizica exista, dar concentreaza-te si pe sentimente, descrie-le in profunzime, pune-te in pielea personajelor tale si nu-ti retine mana sau imaginatia
Actiunea- ar parea mai putin grabita daca te-ai ocupa de descriere mai mult
Dialogul- spre deosebire de majoritatea incepatorilor n-ai probleme la partea asta, sper sa n-ai nici pe viitor

deci, spor la scris si sper sa te ajute critica :*
4

#3

#4
Lasand la o parte greselile de gramatica,care pe mn,sincer,nu ma intereseaza deobicei la un fic,povestea este buna,as vrea sa vad continuarea,te rog nu te lasa descurajata de criticile dure la adresa greselilor de gramatica,cu toii gresim si nu e o tragedie,ai putea sa recitesti cu atentie inainte sa postezi,asta ca sa nu te simti prost cand citesti critici,in cazul in care te simti prost,eu deobicei nu prea! Si app,mie personal mi se pare mai expresiv cand folosesti mai multe semne de punctuatie,imi aminteste de anime-uri,unde imi indica starea personajelor,dar faci cum vrei! ;) Spor la scris! :p
[/font][/size]
""When I say "I love", it doesn't mean anything, but when I add "you", it means everything..."
[/i]

[Imagine: SASUSAKU__puppy_love__by_annria2002.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A fi diferit, nu inseamna a fi ciudat Anna 20 9.986 16-10-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: crazy little red


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)