Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#51
Citat:1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Pieces of You de Daniel Armand Lee...sau mai pe scurt Tablo 10

Citat:2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Yep..J.D Salinger...Ador "De veghe in lanul de secara" dar restul...meh.

Citat:3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cam 200 cred...din Sarpe si Cercel...am terminat-o in 3 ore.

Citat:4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Pieces of You si schitele lui Caragiale. Si daca se pun si poeziile, atunci Minulescu si volumul Flori de Mucigai al lui Arghezi xD

Citat:5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Toate alea pentru bac 21 in special Ion

Citat:6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Auditia de Ryu Murakami cred...Mi-a placut dar am vazut filmul care nu a fost cine stie ce si m-a plictisit teribil.

Citat:7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Hmm....Pieces of you (Daniel Armand Lee), Sarpe si Cercel (Hitomi Kanehara) Vertij (Randy Taguci), Dupa Cutremur (Haruki Murakami), Albastru nemarginit aproape transparent/Auditia (Ryu Murakami), De veghe in lanul de secara (J.D. Salinger), Inger si Demoni (Dan Brown), Tokyo by Night (Claudia Golea), Dragostea dureaza 3 ani (Frederic Beigbeder), Disorder in the American Courts (nu stiu autorul) si The Long Walk (Stephen King). Ultimele 2 pentru ca inca nu le-am citit xD

Citat:8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu am nici cea mai mica idee...nu le numar xD

Citat:9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
De obicei iau carti de la biblioteca locala...dar cand nu gasesc cartile acolo => libraria...si daca nici asa => shopping online 21

Citat:10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Harry Potter...volumul 3 (am inceput ca gaina din mijloc, stiu)...si l-am citit cam intr-o saptamana. ^^
Feelings overflow...and then they fall
[Imagine: 2djaw51.jpg]

#52
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?

Au fost mai multe, cred. In orice caz, cartea mea de suflet ramane " Regina de gheata" de Alice Hoffman, nu atat pentru povestea in sine care m-a uimit, ci pentru complexitatea personajului principal si a modului aproape bizar de a gandi.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Ma indoiesc, chiar nu-mi amintesc sa fi patit asa ceva, dat fiind ca eu foarte rar prind carti scrise de acelasi autor, in ciudat faptului ca am tendinta sa caut asa ceva.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

A fost o carte intreaga atunci- " Portocalele nu sunt singurele fructe " de Jeanette Winterson, carte pe care am devorat-o pur si simplu( are*checking* 207 pagini). Si cred ca a mai fost un volum din "Ciresarii", de Constantin Chirita- in vara aia nu am prea avut acces 'in lume' asa ca m-am pus serios pe cititi.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

As citit la nesfarsit "Regina de gheata", scrierile lui Poe si schitele/teatrul lui Caragiale- nu ma intreba de ce, am slabiciuni pentru aceste opere.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

"Adela" lui Ibraileanu pe care mi-au trebuit ani lumina sa o termin si de care n-o sa ma apropiu cat traiesc.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Cred ca majoritatea pe care le citesc, nu le-as reciti, chiar daca mi-au lasat o impresie foarte buna si m-au captivat- am tendinta sa ma plictisesc relativ repede de o carte si uneori chiar ma streseaza, in ciudat faptului ca subiectul imi place intr-o anumita masura.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Ar fi o lista extrem de lunga... Poe, Bacovia, Stanescu, Anne Rice- ' Cronicile vampirilor'- Blandiana, Sorescu, Shakespeare, Hoffman- 'Regina de gheata' - , Goebel- ' Torturati-l pe artist' - Winterson, Caragiale, Verne- toate romanele- , Hugo- ' Mizerabilii' si restul - , Golden- 'Memoriile unei gheise' , Carroll- ' Alice in Wonderland' ( singura editie pe care o am) si multe, multe altele- mi-e cam lene sa scriu, nu de alta.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Nu prea stiu- intr-o vreme am tinut un fel de evidenta, dar tot uitam sa-mi notez ce citeam. Stiu doar ca in general in vacanta de vara citesc in jur de douasprezece carti; in rest, habar n'am( rezultatul ar fi variabil, dat fiind ca poate nu in fiecare an am timp sa citesc un anumit numar).

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

In general biblioteca- fie a mea, fie de la scoala( am mea in principiu pentru ca am cartile pe care mi le doresc, la cealalta recurg doar atunci cand nu am ceva pentru ora de romana). Imi plac si librariile, adevarat, dar trec mai rar- acum cu seriile de la Adevarul cumpar foarte rar carti de la librarie, dat fiind ca sunt si destul de scumpe.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Cred ca a fost "Insula misterioasa" de Jules Verne- doar cred, nu-mi amintesc prea bine- si tin minte ca l-am terminat intr-o luna- nu prea imi placea mie sa citesc pe atunci.

11)no idea... las ca v-a fost de-ajuns

If you say so>.<
She is a living existence of selfishness.


#53
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?

Pai categoric "Maitreyi" de Mircea Eliade.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Nup, din cate stiu eu. La cum sunt eu pasionata de citit, citesc orice gasesc 65

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

Pai am citit al treilea volum din "Academia Vampirilor - Atingerea umbrei" care are 540 de pagini :]]

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Cele scrise de Joseph Delaney. Pai am citit "Ucenicul Vraciului" ; "Blestemul Vraciului" si "Greseala Vraciului"

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Pai orice carte scrisa de Jules Verne imi provoaca dureri de cap ~~|

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

"Secretul Vraciului" cu siguranta nu as mai citi'o inca odata desi mi'a placut la nebunie

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Pai toate care se poate, nu ma pot hotara 106

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Nu le stiu exact numarul da stiu ca sunt muuuuulte 21

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Toate trei, dar mai mult biblioteca pentru ca nu stai sa dai mereu bani pe carti ^^

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Harry Potter 4 si l'am terminat in doua zile 4

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns

xD
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#54
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?

Cred ca Harry Potter si talismanele morti.A fost asa frumoasa,am plans de vreo trei ori.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Nu,chiar nu cred.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

.Cred ca am trecut de 400 cand am citit eclipsa.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Panza de paianjan de cella serghi,harry potter si talismanele morti si in culisele muzeului.


5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Hmm..Printsi cersetor,colt alb.Uras cartile alea,nu am putut trece de ele.



6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Haba n-am,probabil diamantul din drury lane


7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
OMG!NOOOO!Harry potter si talismanele morti,eclipsa,panza de paianjan si in culisele muzeului


8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Haba n-am.Probabil multe,daca luam la socoteala cartile care le recitesc.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Urasc bibliotecile,mereu ori pierd permisu,ori uit sa duc cartea,ori bibliotecara e idioata,ori e inchisa ori ori...librariile si librariile online.Si biblioteca bunicii(plina de sandra brown8)

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Talismanul de safir.Probabil mult,o saptamana si ceva.Cartea aia e uimitoare 8

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Ba nuu.Mai vreau 21

OFF topic:cineva de pe aici care au citit sandra brown?Obsedati de carti hentai?21Eu am citit atat de multe 8
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep



#55
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Gazda de Stephanie Mayer :] Am plans la capitolul cincizeci...>.< M-a impresionat prin modul de descriere si sentimentele foarte bine descrise de autoare ^^.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Stephanie Mayer ?! Pai, Gazda a fost preferata mea. Iar Saga Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi, etc, nu mi-au placut deloc .

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Nouazeci, cred din Elevu` Dima dintr-a Saptea. Mi-a placut mult si n-am putut s-o las din mana *smile* .
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Paai...Serpii din Arakesh( Nu cred ca a auzit cineva de ele] , Jurnalele Vampirilor toate volumele citite pana acum. . . poate si Gazda, don`t know -.-"

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
La medeleni 21 N-am suportat cartea aia, deloc, chiar daca au fost doar patru volume, eu o urasc >.<.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Sincer, nu stiu...-.-" Poate Saga Amurg [ ?] Am citit cartile, diars, mi-au placut la inceput, but...eh..numai >.<

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Juranele Vampirilor, Serpii din Arakesh, poate si Elevu` Dima dintr-a Saptea ^^

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu stiu >.> Chiar nu tin socoteala la cat de mult citesc.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Ambele :] Biblioteca, mai putin, uneori e inchisa si nu pot sa-mi i-au cartea sau n-o are >.> iar Libraria mai mult, pot sa-mi cumpar cand vreau ce vreau :] Iar biblioteca bunici imi place mult :X [ multe carti cu Sandra Brown, btw]

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu stiu, chiar, poate ah..Gazda, maybe, doua saptamani si ceva cred..sau trei..*laughs*

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
A fost ? Eh, eu mai vroiam, dar merge si asa 4
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#56
1)Care este cartea care te-a impresionat cel mal tare?
Probabil . . .Cavalerul de Touches/Le Chevalier des Touches de Barbey D'Aurevilly. Mi-a placut stilul foarte unic al cartii.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sidney Sheldon -_- Nisipurile Timpului a fost woaah chiar daca a fost cam pervers, restul criminale . . .boring .

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Nu citesc ziua ci noaptea , cand imi place foarte mult citesc pana dimineata de obicei termin in prima noapte sau a 2-a . . .in jur de 250+.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Toate romanele lui Jules Verne ^_^.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Biblia si Coranul rofl , well toate cartile religioase.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Moby ***** si Toate Panzele Sus ..oh si Baltagul .

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Uhmm greu greu , as salva toate cartile tehnice istorice si geografice si scolare. Nu pentru ca sunt cel mai mare fan dar fiinda aceste carti sunt esentiale un fel de core .

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Uhmm ..greu de spus n-am inumarat niciodata.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Singur pe Lume de Hector Malot in aproximativ o saptamana.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Oki Doki

OFF TOPIC:Acadea eu am citit destule carti de Sandra Brown .. weird dar nu aveam ce citi si mama e un fel de groupie si are cam toata colectia , din lipsa de ocupatie am citit cateva.
"Îl respecți pe cel care e om, si merită respectul. Nu pe lache manelaru care baga Guța in creerii nopții și nici pe rokărilă gherțoiul care vine la 4 dimineața și-și vomită ficații in scara blocului."

#57
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Imi plac multe, nu imi pot alege una singura. Probabil ceva de Nicholas Sparks sau Cecelia Ahern.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Paulo Coelho. Mi-ai placut Diavolul si Domnisoara Prym si putin La Raul Piedra Am Sezut Si Am Plans, dar celelalte sunt plictisitoare si scrise doar pentru a fi cumparate si citite.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Am citit cate 500 de pagini cand citeam Nicholas Sparks.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Cele scrise de Cecelia Ahern sau Nicholas Sparks, I guess. Dar decat sa citesc de mai multe ori o carte mai bine citesc mai multe.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Nu cred ca exista, nu-mi plac cartile care te invata cum sa faci ceva, cum sa te distrezi, limbajul fetelor si orice e scris in 15 minute doar pentru a primi bani.

6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Toate care mi-au placut. Cum am spus si mai sus, e inutil sa citesc o carte de 2 ori cand pot citi alta in locul ei.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
As salva tot ce se poate.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu stiu exact numarul, sunt multe =]

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Librarie, I guess. Cartile sunt noi si le pot pune apoi in biblioteca =]

10) Primul roman citit ? Si in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu stiu, dar era ceva pentru scoala in clasa a IIa.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
xD

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#58
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Greu de spus, m-au impresionat multe carti. Chiar toate, intr-o anumita masura. Totusi, spun Despair de Vladimir Nabokov.

2)
Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da. Paulo Coelho. Mi-a placut Veronika decides to die. Am incercat si The Witch of Portobello, mi-a lasat un gust amar. Am mai citit si cateva pagini din alte carti, dar n-a mers.


3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Citesc mult, am terminat o gramada de carti intr-o zi ( 200pags\carte ). Nu mai tin minte oricum.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
N-am citit in viata mea o carte de doua ori, ma plictiseste. Pur si simplu nu pot si nici nu am rabdarea necesara.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Am carti si carti, depinde de stare. In momentul de fata ma gandesc la Marked de P.C. Cast din seria House of night.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Lolita, Vladimir Nabokov. E destul de incalcita.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Orice de Stephen King.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
De la an la an, numarul difera. Anul trecut am citit vreo 20.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Si una si alta. Desi merg mai des la biblioteca, au carti care uneori nu le gasesti la librarie si sunt noi noute.

10) Primul roman citit ? Si , in cat timp l-ati citit ?
Roman? Memoirs of a Geisha de Arthur Golden, in doua saptamani cred.
[CENTER]
How terrible it is to love something...
... that death can touch.


[/CENTER]

#59
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Let's see...in mare cam toate cartile cu Harry Potter...

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu, cel putin nu inca. Mai am destul timp.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Well, let's see... cam 300 si ceva de pagini de curand cand am citit Casa tunetului de Dean R. Koonts. Am citit si ai mult insa nu mai retin ce carti.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Cele din Harry Potter (ma rog, nu toate doar cateva) si...momentan nu mai stiu alte carti desi stiu ca sunt multe altele...si Ciresarii, cat mi-au placut si as mai citi cu aceasi placere ca prima oara.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Pot spune doua? Romanul adolescentului miop si Corijent la limba romana. Prima am citit-o in clasa a V-a (ne-a dat profa si trebuia sa citim cel putin 60 de pagini) si le-am citit si pe acelea cu greu iar a doua am citit-o vara trecuta. A fost oribila.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Zece negrii mititei de Agatha Cristie. Mi-a placut foarte mult, am terminat-o intr-o zi...am luat-o si la scoala pentru ca mi-a placut prea mult insa nu mai este la fel avand in vedere ca stiu deja criminalul si toate crimele deci...

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Let's see...toate cartile scrise de Agatha Cristie, de Dean R. Koonts si Jurnalele Vampirilor.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
1 21 . Glumeam, sincer habar n-am si nici nu prea imi pasa insa citesc mult, asta-i clar.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Libraria, cand ma apuc de o carte prefer sa fie a mea si urasc sa ma duc la biblioteca pentru ca eu chiar daca as termina o carte in doua zile intarzii cateva luni >.< . Si ar fi si biblioteca bunicii, si acea este buna avand in vedere ca imi plac vechile colectii.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Copii capitanului Grant in trei zile ( da, nu ma consider un mare fan Jules Verne)

#60
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Este incredibil dar e Padurea Spanzuratilor de Liviu Rebreanu...A fost ceva superb...Psihologic dar m-a impresionat foarte tare 4
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Ioan Slavici 21
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Well,nu stiu sigur din ce carti dar cand era mai interesant citeam si peste 100 de pagini pe zi xD
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Cele care contin subiectul "razboi".I don't know,dar e ciudat faptul ca Romeo si Julieta am citit-o de cele mai multe ori ca era in versuri si avea numai 180 de pagini 21
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Daaa...Nu cred ca poate fi carte ci mai degraba nuvela aceea "Popa Tanda"...Am citit-o de doua ori si tot n-am inteles nimic din ea...
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
O carte...Sincer,chiar nu stiu 4...Cand m-oi plictisi mi-oi relua cartile de la capat fara sa ma gandesc a cata oara le citesc...
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Aaaa...Dammit...Aaaa...Pass...M-as arunca in foc cu ele 21
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
D'uh ce sa raspund?Am timp sa le citesc?
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
No,pai biblioteca mea...Numai in ea am incredere dar cred ca aleg anticariatele 10
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Daaa,imi amintesc foarte bine...Cine-ar fi crezut ca am luat cartea aia de la biserica? O.o Se numea Antonel,de Vasile Marcu...A fost ceva superb la care mi-au dat lacrimile...
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Da,deja ramasesem fara cuvinte 21
[Imagine: Karate.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.580 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.633 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)