Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani?

#11
Erm... Okay, nevermind the 2 of us... Post like nuttin' happened ^-^
Everything's fiiine... Peace between the 2 of us :3
Yep, jigoku, thx a lot xP Again, nvmd hug
Special pentru jigoku > >4< x900[...]00

#12
Mandra ca sunt romanca? Sincer, chiar sunt mandra Cauzele sunt multe. Poate si creierasul meu nu poate sa creada ca m-am nascut intr-o tara cu dezavantaje.
1) Nu sunt de-acord cu ce-a zis Jasmine. *Te rog, nu mi-o lua in nume de rau, dar este parerea mea*. Copii din tara noastra sunt printre cei mai destepti. De ce? Pentru ca fac exercitii grele din clasele mai mici. Eu am o colega care a venit din Spania si acolo de-a bea intr-a 2 a facut alfabetul. Elevii strainii mai mult se joaca in clasele primare decat invata. Nu am dat click pe articolul acela pe care l-ai pus tu, Jasmine, pentru ca sincer nu ma intereseaza ce au zis oamenii din Comisia Europeana.
2) As spune multe despre istoria noastra, da' o sa ma limitez la cateva randulete. De-a lungul secolelor, am dus batalii crunti cu dusmanii nostri. Am avut strategii bine puse la punct, si am fost inteligenti si curajosi. Nu vreau sa va plictisesc cu punctul acesta atat de banal.
3) Da, stiu ca tara noastra are si unele puncte rele, dar bine a spus cineva de mai sus *nu stiu sigur cine* ca e mai bine la noi in tara decat in Irak, unde se tin razboaie in fiecare zi. Stiu, si romanii fura, asculta muzica ce deranjeaza sau petrec prea mult, dar poate ca nenorocul i-a lovit si pe ei. Poate ca cei care fura nu au bani pentru a platii cele necesare. Poate ca cei ce asculta muzica gen manele nu-si da seama ca mai sunti si altii in jur, pentru ca probabil lui ii place. Si poate ca se distreaza prea mult pentru ca soarele a rasarit si pe strada lor. Poate ca petrecerile lor "animalice" sunt o forma de-asi exprima bucuria.
4) Mai este vorba si de politicienii corupti. Sincer, numai suntem pe vremea lui Stefan cel Mare ca oamenii sa investeasca in orice lucru sau punct turistic sau mai stiu eu ce cladire. E probabil adevarat ca si ei exagereaza cu "spalatul de bani". Poate ca n-ar trebui sa "fure" de la popor.

____
as' mai fi avut ceva de spus dar deja cred ca v-am plictisit cu parerea mea seaca.
Ja ne!

#13
One sentence: 'Let me outta here!!'

ok...i was joking..partially.[ o sa rasp si eu cam la c am citit ca..God mult ati mai scris..am sarit si eu cate 4-5-10 randuri din c ati scris ]..nu suntem prosti..asta e clar...manelisti.....stati sa vedeti ce-i in turcia,iran,irak etc..nu va mai plangeti..they're everywhere..nu doar la noi..
potential...avem....resurse...avem si d-alea....oameni care desi fura sa mai faca si ptr popor....d-aia n-avem...Unii o dau pe seama faptului ca juma de secol am fost sub influenta comunista si ne-au tras inapoi...ei bn...uitati-va in jurul nostru..veti vedea ca si alte tari iesite din comunism ca si noi s-au dezvoltat..asa k..nici asta nu e...intr-un cuvant...LENEA...si NEPASAREA..
Si..DA..sunt mandra ca sunt romanca..nu e nimik gresit in asta....am o tara frumoasa...nu sunt proasta...avem potential....dar NU...nu vreau sa mai traiesc aici ..ptr ca nepasarea si lenea...comoditatea si one-man-only-fight...mentalitatea fiecare ptr el ...let's get mai multi bani , ne-a adus aici

JUU-DAIME....OUT!
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#14
Sunt mandra ca sunt romanca deoarece in aceasta tzara este anime zup si suntetzi voi totzi de-aici si toate festivalurile de anime [la kre nu voi apuca niciodata sa merg pt ca yo si bffs avem mereu programe diferite -_-"], aici m-am nascut si am crescut si bine-inteles ca aici am invatzat majoritatea chestiilor pe kre le stiu.
Dar nu sunt mandra de tzara mea deoarece sistemul politic sucks, corectitudinea sucks, manga yaoi in magazine lipsa.... si bine inteles ca metodele prin care guvernul actioneaza asupra populatiei, again SUCKS.
Si nu o sa spun ca nu imi va placea sa ma car de aici cand voi termina liceul pentru ca o sa imi placa sa cunosc si alta tzara dar imi va fi dor sa ma gandesc la zilele cand traiam in tzara mea, tzara unde s-a inventat anime zup 21

#15
Bineinteles ca ma mandresc cu tarisoara mea si cu faptul ca m-am nascut aici. In schimb sunt foarte dezamagita de cei care ne conduc. Cand am sa particip la alegerile pentru presedintie sa ma votati, am sa schimb radical soarta Romaniei. I'm not jokin'.
Motive ar fii destule: avem o istorie bogata si frumoasa in spate, oamenii sunt frumosi, harnici si creativi (cu exceptiile de rigoare -.-' ), avem orase mari, pline de magazine, chiar si spatii verzi exista.
Asa, mi-am adus aminte de ceva. Mai nou, cand lumea vorbeste de Romania se refera strict la Bucuresti. De parca toata tara este o copie a capitalei. In viitor ar trebui sa se incerce schimbarea capitalei in bine, mai apoi sa se incerce asta si in rest.
Uneori mentalitatea romanilor este dezastruoasa, nu suntem educati indeajuns ca sa cream o impresie buna asupra tarii, iar in parlament ar trebui aceptati oameni seriosi, capabili si instruiti. Si daca relatia cu Japonia infloreste, cred ca se poate face asta si cu alte tari. I mean, c'mon, e chiar atat de greu sa trezesti interesul strainilor? Nu e nevoie decat de un mic impuls, sa cream ceva ce o sa trezeasca curiozitate, sa ne expriman liber.
Sunteti de acord cu mine ?
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]

#16
Tot ce pot spune e ca iubesc Romania da urasc romanii21
Suntem cel mai idiot popor din Europa FFS
Oricum am lua-o avem cea mai frumoasa tara plina de resurse de obiective turistice si restul da noi ce facem?
Nik. Pentru numele lu Dumnezeu Grecia nu are nici o resursa naturala, si nici agricultura. Ei traiesc din niste pietre(Akropolele care nu e cine ce mare chestie BTW) si noi cu tot ce avem de oferit murim de foame.
Daca vreti sa vb desper cat de idioti suntem ma gasiti pe mess
Nu am spatiu sa ma desfasor aici21
“Mankind is a futile embarrassment to the heavens, Captain Raithen. An imperfect vessel imperfectly made. We play at being omnipotent, knowing the potential perhaps lies within us yet will always be denied to us.”(Diablo)
[Imagine: chibi_2926.gif]
Dracorex and Thor


OH NO WHY IS ANIMALS ON MY FACE?
„Violenţa este ultimul refugiu al celor incompetenţi."-Salvor Hardin(Fundatia)
We live in a world that is not perfect nor painless but we live and that is all that counts.(eu,Kriptykk15)

#17
Nu.Deoarece cum spunea si kriptykk avem ce netrebuie si noi ne batem joc.Suntem niste oamenii care nu au scrupule,ne distrugem padurile dar nimeni nu se gandeste ca daca le protejam facem mai multi bani.Am vazut cateva zile la stiri,ieri parca,a venit o adolescenta din Franta aicia la Mamaia,se intoarce la ea in tara violata.Deci cu toata reclama doamnei Udrea tot sa dus dracu si litoralul romanesc.Nici cu tv-ul nu-m ieste rusine deoarece acolo nu sunt chestii car esa te ajute ca roman sa faci ceva,era Romanai Te Iubesc dar a luat vacanta,in rest mai pai.Ei doresc numai gay,lesbi,batai intre aia,nebuni si porrno.Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul,chiar daca nu ne place.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sunteti paranoici? Lye 27 12.843 16-03-2010, 12:36 AM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)