Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Paradoxul îndr?gostirii

#1

#2
:)) Imi place, iar ultima propozitie e foarte tare, zau :]]
Un fic foarte interesant, intr-adevar. Imi place tare mult gandirea lui Sasuke. E asa intortocheata si foarte interesanta. E foarte interesant de altfel si felul in care narezi. Actiunea e la locul ei, decurge lin si frumos armonizandu-se foarte bine cu descrierea.
Ai avut, intr-adevar cateva-mai multe- greseli de tastare cam pe la mijlocul capitolului, insa sunt sigura ca din cauza neatentiei.
Capitolul e lung, lucru pentru care te felicit, se vede ca iti place ceea ce faci si asta e un lucru nemaipomenit. Bravo tie!
Titlul e interesant, el fiind motivul principal pentru care am decis sa-ti citesc ficul.
Acest prim capitol m-a atras mult de tot asa ca voi fi o cititoare fidela :P
Daca nu te deranjeaza, as vrea sa ma anunti si pe mine cand pui continuarea ;;)
Hmm... cred ca am spus destul momentan asa ca... ne citim la urmatorul capitol. Mult succes in continuare si multa imaginatie.
Te pup!
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#3
Superb,imi place cum Sakura este un personaj mai dur de data asta,continua te rog! Si multumesc ca l-ai bagat si pe Neji,o sa avem surpriza ca Sakura sa-si invite prietenele,TenTen si Hinata,pe acolo? Personal ,mereu mi s-a parut ca Ino s-ar potrivi mai bn cu Neji,nu stiu dc... Spor la scris,ne auzim! ;)

Edit: Incearca sa umplii randurile si sa mai adaugi poate cateva.
[/font][/size]
""When I say "I love", it doesn't mean anything, but when I add "you", it means everything..."
[/i]

[Imagine: SASUSAKU__puppy_love__by_annria2002.jpg]

#4

#5
Oh, la naiba, cat imi place!:]] Sakura asta e asa diabolica:]] Hmm... habar n-are ea ca un istet a stat chiar in fata ei :]]
Imi place felul ei de a fi si imi plac deasemenea replicile pline de ironie pe care le da. Mi-a fost imposibil sa nu rad la unele pasaje.
Capitolul asta... daca n-as fi stiut, as fi zis ca nu e scris de aceeasi persoana. I mean, amandoi au o minte complexa, insa sunt destul de diferiti prin felul in care gandesc, chiar daca in anumite privinte au aceeasi parere.
Recunosc faptul ca, intr-o oarecare masura, m-ai surprins. Adica, ma asteptam ca Saku sa fie o fire mai introvertita si sa aiba aerul unei fete cuminti. Mi-ai depasit toate asteptarile asa ca te felicit. Esti foarte buna in ceea ce faci.
Presimt, defapt sunt convinsa, ca "razboiul" acesta dintre ei va fi unul foarte interesant si deasemenea ca va avea un efect pozitiv fata de amandoi.
Inca am observat cateva greseli, insa... ce conteaza?! Ceea ce faci tu aici este foarte frumos, asa ca trecem cu vederea.
See ya!!
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#6
Titlul mi-a atras atentia, dar nu intr-un fel pozitiv. "Paradoxul indragostirii" suna cam ciudat, nu cred ca indragostirii e cel mai bun termen, mai ales ca suna la fel ca majoritatea titlurilor de ficuri Sasu-Saku deja expirate. Eu zic sa te mai gandesti la el, mai ales ca ai potential. Din cauza lui si a primelor randuri era sa renunt sa mai citesc. Ideea e super-folosita, personalitatile lor la fel, doar ca felul in care ai scris face ca aceste lucruri sa nu fie deranjante. Chiar daca nu e cel mai "artistic" fic pe care l-am citit, modurile de expunere sunt folosite bine, in cantitati potrivite, fara sa faci din personajele tale protagonistii unei mega-drame. E o poveste despre doi adolescenti, dragoste, ura, bla, bla; nu e nevoie sa ii faci niste super filosofi cu o viata interioara complicata.
Mai pe scurt, ai facut bine. Stilul textului se potriveste cu povestea pe care o spui. Am doar doua sfaturi mici. Incearca sa faci cu asezarea textului cum ai facut la primul capitol, titlul centrat, scos in evidenta. Daca prezinti un continut frumos intr-o forma armonioasa o sa ii dai si mai multa valoare. Si inca un lucru important este originalitatea, incearca sa faci personajele sa treaca prin niste intamplari deosebite, si sa faci transformarea lor intr-un mod nou. Chiar daca ai scris bine, momentan pot deduce incotro se indreapta ficul caci au fost destule de genul acesta pe aici. Nu este prea greu si sunt sigura ca te poti ocupa de asta.
Bafta!

#7
hey,
Am sa fiu sincera - nu prea citesc eu ficu-ri sasusaku pentru ca nu sunt cea mai mare fana a lui Sasuke, dar ... ficul asta e extraordinar
Imi place ideea e originala, dar cel mai mult imi place modul in care expui intamplarile. Este accesibil, veridic ( adica din perspectiva a unui golanas- vocabular de golanas - perfect) si poate cel mai tare e faptul ca stii sa dai cateva note ce sa ridice ficul la alt nivel. Rar am gasit persoane care sa stie ce inseamna saturnaliile , ce mai sa folosesca termenul cum trebuie! Felicitari!
Astept sa ma uimesti in continuare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)