Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Șapte Sabii - Castelul Amboise

#11
Erin:

Eu si Julietta deja am inceput cu stangul.Nu ca mi-ar fii pasat,oricum in curand puteam sa ma debarasez de ele.Dar mi-ar fii mult mai usor daca ne-am intelege cat-de-cat bine.In timpul certei,Svetlana s-a indepartat de noi,nevrand sa se bage.Insa Angela fu ceea care linisti apele.Dar asta doar pe moment,deja puteam sa-mi dau seama ca Julietta era genul de fata care ma facea sa-mi sare tandara.
-Hmm.Bine.Svetlana,poti veni aici,te rog.
Fata imi urma rugamintea,si in scurt timp se intoarse iarasi langa noi.
-Bine,am putea sa cercetam locul asta?Impreuna?
-Cine a zis ca tu esti sefa?Oricum,eu nu vrea sa am nicio legatura cu voi.
Bineinteles,trebuia sa se bage Julietta.
-In primul rand,nu era un ordin,era o propunere.In al doilea rand,daca vrei,poti sa pleci,dar daca esti in pericol...
As fii vrut sa-i spun sa strige,dar nu vroiam sa par prea prietenoasa.
-Sa ma descurc singura.Asta voi face,fii fara grija.
-Aham.Succes.
-Mda.
Atunci,Julietta se indeparta,dar nu prea mult.Nu eram prea sigura ce vroia sa faca.Off,pentru numele lui Dumnezeu,deja am pierdut prea mult timp!
OCC:Oricine vrea
-

#12
Angela Azura Roseta:

Cica Julietta e mai mare ca noi da se comporta ca o adolescenta ce a intrat in pubertate. Am oftat si mi-am dat ochii peste cap, treaba ei daca nu doreste sa coopereze cu noi insa eu ma bag. Tineti prieteni aproape si dusmani si mai aproape, nu ca am fi dusmani, dar nici prieteni nu suntem ci rivali ce le lupta pentru ceva ce e doar o legenda si dupa spusele altora nu exista. Asa ca e bine sa cooperam si pe la final vom vedea cum va fi.
- Mergem? Cred ca e timpul sa ne deplasam de aici si sa ne apucam de cercetare, poate mai sunt persoane ce au ajuns inaintea noastra si deja sunt inaintea noastra. Fiecare minut e pretios. Deci ramanem noi 3 impreuna, ca vad ca Julietta are figuri pe ea.

OCC: cine vrea.
[Imagine: h8v.gif]
 

#13
Erin:

Off.Nu vroiam s-o las pe Julietta singura,desi nici nu stiam de ce.Probabil pentru ca imi aminteste de sora mea mai mica.Si cu ea ma certam intr-una,dar ne iubeam si tineam una la alta.Am oftat,si le-am anuntat:
-Mai bine zis ramaneti doar voi 2,chiar nu vreau s-o am pe constiinta pe ''adorabila'' Julietta.
Eniuei,succes!
Le-am salutat printr-o fluturare a mainii,si duse au fost,desi mi s-a parut ca au cam sovait.Ma intorsesem,dar nicio urma de Julietta.Nemernica aia a plecat!Mda,chiar ca seamana mult cu sora-mea.Am plecat in cautarea ei,pregatita sa tip la cel mai mic semn de pericol dupa Angela si Svetlana.In scurt timp am gasit-o pe Julietta,care era asezata turceste,analizand ceva care pentru mine momentan era indescifrabil.
-Hey,Juli...
Julietta arunca piatra cat colo,si se intoarse cu fata la mine,evident speriata si profund tulburata.

OCC:Julietta/Aveqetura

#14
ooc : Dragii mei, dragi ! In conditiile in care nimeni nu si-a pierdut vremea sa citeasca Ghidul RPG pe care l-am postat pe forumul acesta pentru a intelege pe deplin ce anume inseamna cu adevarat un RPG, ma vad nevoita sa nu mai continui povestea. Alti useri - decat eu - preiau actiunile personajului pe care-l conduc eu !

De unde stiti voi cum se va comporta Julietta ? Ce va zice sau va face ? RPG-ul acesta seamana mai mult a fan fic colectiv, ori asa ceva nu se poarta intr-un RPG adevarat. Nu poate sti cineva dinainte ce anume vrea sau va face personajul meu, cel pe care eu l-am creat si eu il conduc.

Nu pot continua in aceste conditii RPG-ul inceput.
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]

#15
Aveqetura,eu mi-am cerut scuze,bine?M-am lasat dusa de val.Promit ca nu se va mai repeta.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Șapte Sabii - Subiect si Personaje Aveqetura 4 3.527 12-10-2011, 03:55 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)