Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Click ÅŸi Boom

#11
Salutik!:D

well...citesc ficul vostru de la inceput, dar mai mereu pe fuga si nu am avut timp sa las un replay, pana acum
pentru inceput, faceti o treaba foarte buna impreuna si ma bucur ca ati ramas in aceeasi "formatie" :D, ma refer de la colaborarea avuta la ficul precedent Iluzii
deci, titulul ficul este destul de semnificativ si inspirat, promite multe; cat despre ideea in sine este destul de des intalnita, dar pana la urma conteaza cum se vor desfasura lucrurile^^
modurile de expunere se imbina armonios, desi as fi vrut o descriere mult mai amanuntita a personajelor, actiunea decurge lin si am observat cateva greseli de tastare pe parcursul celor 5 cap, fiti mai atente cand reciti ;)), iar in acest capitol mi-a "sarit" in ochii doar una singura si nu stiu daca e de tastare...
"fat-o" - fato, se scrie cu cratima doar cand e un verb

altceva... imi plac mult caracterele personajelor, in special a lui Jack :X e foarte nebunatic si comic in acelasi timp, iar Crystal (app, ador numele asta^^) nu e ca orice "pitzi" de banii gata, ceea ce o face o persoana interesanta si atractiva..

cred ca nu mai e nevoie sa spun(scriu) ca astept nextu' cu nerabdare:]
spor la scris si multa inspiratie pe viitor!^^
kissuuu&byeee
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#12
Hehe…nextul…care imi place la nebunie :X. Sarmanul Jack, ce misiune a primit si el….chiar ma gandeam ca trebuie sa ii ceara ei ajutorul , si imi pare bine ca a facut-o .Se pare ca atractia dintre ei creste la fiecare intalnire xD. Totul devine din ce in ce mai incitant …si abia astept capitolele urmatoare.
Sper ca vine curand…

Bye & kisuu :*

#13
Ahh..si acest fic incepe sa fie destul de interesant:love: deja incep sa l ador:x
Imi place foarte mult de Cryss:Xpersonalitatea ei:X
De Jack ce sa mai zic? e atat de amuzant:))):x
poate in curand vom avea o scena mai :X?

oricum imi place ca ne cam tineti in suspans:x adica Jack o cam doreste.vrea sa o faca dar tot vrea,tot vrea si tot nu se intampla:))

astept urmatorul capitol:X:love:

Ja'ne!
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie

#14
Hello:*
In sfarsit las si eu un comm..(lenea asta.. .
Ador fikul vostru:X face-ti o echipa minunata. Descriere aveti (si e foarte amanuntita, deci e bine:*
Naratiunea e OK. iar actiunea nu e grabita:X
Imi plak mult personajele. Jack... e atat de amuzant. Seamana cu "Jack Spintecatorul" :)))
iar crystal e asa sexy ( iar numele ei e superb :X:X )
Sunt curioasa daca se v-a infiripa intre ei o relatie :o3
So... denny te asteptam cu nextul :o3 pe mn. m-ati fakut foarte curioasa
Ja ne :*

#15
(09-01-2010, 10:01 PM)Teh A scris: Of ştiu că nu e niciun comentariu dar mor aici dacă nu postez următorul capitol, vreţi să mor? :))
Lectură plăcută!

Capitolul 5

- Ha?
Nu-mi puteam „ crede ochilor” . Poate era din cauza faptului că era noaptea, sau poate pentru că dormeam în maşină iar în geamul meu bătea... Ceva foarte alb. Mi-am deschis ochii leneş şi evident , puţin nervos de faptul că eram trezit. Însă, îndată ce am văzut cine mă deranja nu am putut să nu înghit în sec. Am deschis portiera Noble-ului şi m-am simţit nevoit să ies, şi să fac o plecăciune.
A dracului de plecăciune, politeţe şi reguli stupide. Al dracului de „ sânge pur” . Însă, era un instinct... Era ceva mai puternic decât propria persoană şi chiar şi atunci când ai vrea să te împotriveşti, ceva înăuntrul tău nu te lasă.
Te domină. Am zâmbit, pe cât de vesel am putut. ( fusesem trezit din somn! ) Mi s-a răspuns cu o expresie indiferentă şi superioară. Ochii aceia cu mult prea roşi puteau da fiori oricui. Singura cicatrice ce îi brăzda faţa îl făcuse atât de cunoscut, de faimos. Pielea îi era albă, sau poate chiar mai mult de atât .Strălucea în întuneric, degetele îi erau subţiri. La fel şi trupul înalt, deşi era mai puternic decât orice din jurul meu. Părul negru îi atârna până la umeri, într-un mod imaculat – prea ordonat. Colţii albi şi puternici erau arătaţi discret, iar acesta atrăgea atenţia chiar şi printr-o simplă mişcare a mâinii.
Un vampir cu sânge pur. Unul dintre cei din „ familia regală” . Eram vădit onorat de această vizită, cu siguranţă. Hm, oare unde am pus ceaiul?
Mda, în mod normal – un vampir aşa cum sunt eu – ar trebui să urască această specie de căcat, pentru că ... Toată lumea ştie ce reci, răi , groaznici şi aşa mai departe sunt. Plus invincibili. Însă, nu prea îmi pasă. Oricum nu cred că m-aş fi distrat atât de tare dacă aş fi fost om.
Dar poate încă aş mai fi avut familie. Am lăsat totuşi toate aceste gânduri de-o parte şi am decis să fiu atent doar la cel din faţa mea.
- Cu ce vă pot ajuta?
Aproape inconştient am întrebat, stând faţă în faţă cu acest Vampir „ de calitate ” . Poate că dacă aş fi fost un papă lapte aş fi leşinat de mult. Însă era într-adevăr ceva rar şi „ onorabil ” să te viziteze un „ Lord ”.
- Jack. Am o treabă pentru tine. Am auzit că accepţi orice fel de slujbă. Vreau să te angajez pentru trei lucruri. Accepţi?
Ei bine, încă nu mi-ai spus care lucruri, omule. Dar oricum dacă o să întreb şi apoi nu o să accept o să mă omori aşa că nu prea am de ales. Pot să te refuz, pentru că oricum misiunea pe care urmează să mi-o dai o să fie , cel mai probabil, al dracului şi extrem de periculoasă şi s-ar putea ( şanse de 90% ) să mă ucidă oricum. Şi chiar dacă refuz, probabil că în curând voi păţi ceva. Că doar nu se „ cade ” să spui „nu” unuia cu sânge pur. Am calculat toate posibilităţile, şi am ajuns la o singură concluzie. Am zâmbit, de data asta prea sincer şi am zis.
- Sigur.
Aşa Jack dragă. Ce ai făcut tu să meriţi asta? Bine ai ucis câţiva oameni, câţiva vârcolaci, câţiva vampiri... Şi alte „ chestii” d-astea. Oricum, nimic prea grav. Tocmai ţi-a fost, cel mai probabil, semnată sentinţa la moarte. Şi tu? Tu zâmbeşti ca un cretin fără creier.
Mda, cam acesta eram eu. Oare nu mă voi maturiza niciodată? Şi totuşi, o misiune periculoasă înseamnă distracţie, adrenalină. Pasiune? Poate. Fierbea sângele în venele mele.
Am putut scoate un zâmbet din partea Vampirului. Asta mi-a provocat şi mie satisfacţie. E greu să faci aşa ceva, o ştiam prea bine.
- Unul, trebuie să o găseşti pe sora mea Yayuria şi să o informezi că trebuie să se întoarcă acasă.
Am dat din cap. Cine nu o cunoştea pe Prinţesa Yayuria ori nu era vampir, ori era „ nou născut” . Toţi o ştiau. Dar nimeni nu aflase că era „ dispărută” . Sau cel puţin, eu nu. Înţelesesem totuşi că era ceva, cel mai probabil, secret. Iar eu, ştiu să îmi ţin „ ciocul ” închis.
- Doi. Vreau să îl ucizi pe Luzias. Este o corcitură, puternică desigur. M-a trădat iar eu nu pot să ucid un discipol.
Da, corect. Aveţi şi voi legile voastre nenorocite . Ha – ha – ha! În sfârşit o păţeşte unul din voi.
- Şi trei... Este o creatură... Umană. Hernan Doix se numeşte. Îl vreau decapitat, sau orice doreşti tu să îi faci.
Vocea îi era de gheaţă, foarte... Pătrunzătoare. Probabil ar fi putut ucide pe cineva cu acea privire. Interesant . Un om implicat în toată povestea aceasta. Hm, mă întreb care era legătura?!
- Nu contează ordinea în care le faci. Însă , dacă Yayuria intervine, o trimiţi acasă.
Tatăl nostru a ordonat. Asta să îi spui.
Mi-a aruncat apoi un plic , am văzut acolo câteva adrese şi destui bani . Bun, eram din nou în forţă. M-am uitat la Lordul Krez şi am chicotit. Era atât de mândru de sine încât mă făcea şi pe mine să capăt o anumită forţă.
- Nu mă interesează dacă o faci singur sau cu ajutoare. Nu mă interesează cum procedezi, vreau ca totul să iasă aşa cum am zis eu.
Am dat din cap şi am făcut o altă plecăciune. Tocmai m-a ameninţat că o să mă ucidă dacă ceva iese prost. Super tare frate. Ok, o să fie plictisitor să călătoresc singur în căutarea Prinţesei. Ar fi mai bine dacă aş găsi-o pe ea prima, pentru că aşa nu m-ar ucide pentru că o să îl omor pe iubitul ei uman Hernan Doix ( am făcut şi eu o legătură pe atât de simplă ) . Probabil Luzias i-a ajutat pe cei doi pentru cine ştie ce sumă de bani, nu era atât de important. Îl cunoşteam, eram prieteni. Însă, o misiune rămânea o misiune.
Acum, un singur lucru îmi mai trebuia. Era bine că ştiam şi de unde să îl iau. Am zâmbit pervers, şi am observat că Krez deja dispăruse. De ce aveau nume aşa de aiurea? Am râs în sinea mea şi am urcat în maşină. Am parcat aproape de Parcul Central. Coborând, am adulmecat aerul nopţii. Atât de plăcut. Înainte să ajung aici trecusem pe la un hotel, am închiriat o cameră ( nu, nu urma să dorm ) şi am făcut un duş , mi-am schimbat hainele. Şi am plecat ( am plătit o cameră pentru o noapte întreagă pentru că, poate , trebuia să dorm în oraş ) .
Am urcat în clădire cu liftul. Nu mai făcusem asta de mult, şi am ajuns la etajul zece. Ajungând şi la uşa la care doream, am bătut. Sonerie, sonerie pe naiba. E atât de fain să auzi cum degetele fac contact cu lemnul ( sau materialul din care este făcută uşa ). Sunetul vieţii.
O Doamne, o Doamne! Ce văd ochii mei? Ia - te – uită ! Ce avem noi aici? Prădătorul ăsta nu prea ar vrea să îşi ucidă prada, nu de data asta. Mai degrabă să îi facă altceva. Cât de sexi putea arăta. Părul ei era încă ud, roşcat şi atât de frumos. Am putut realiza că asta era culoarea lui naturală. Ochii căprui parcă îi scânteiau, buzele roşii cereau parcă să fie sărutate. Sânii i se vedeau atât de apetisant , cu prosopul peste ei.. Ah şi ce picioare avea. Atât de sexi, perfecte. Până şi genunchii ei mi se păreau fermecători. Purta o pereche de papuci de casă, ce „ drăguţ” . Ah , dar ce fenomen.
- Vampirule...
Am auzit-o scoţând şoptit. Buzele de abia i se mişcau, dinţii mei începuseră să tremure. Ah, presupun că deja îmi ieşiseră colţii. O să sar pe tine, femeie.
Am fluierat. Nu am găsit o metodă mai bună decât aceasta. Nu am mai fluierat de ani de zile, dar să mor dacă nu merita cel puţin atât. Dacă aş fi fost un tip normal, mi-aş fi dat palme la vederea ei într-un prosop , cu părul ud, picioarele la vedere, sânii aceia atât de ... dornici să fie atinşi.
Trebuia neapărat să mă culc cu ea.
- Ce cauţi aici ?
M-a trezit din visare. Mă gândeam deja cum arată fără acel prosop, fanteziile începuseră să îmi urce la cap. Am râs în sinea mea. Jack, trezirea omule.
Am intrat înăuntru fără a fi invitat şi am aruncat haina într-un scaun, cred că asta era . Am mers spre locul care se presupunea a fi sufrageria ( nu m-am uitat după detalii ) şi m-am aşezat pe canapea.
- Ce dracu cauţi aici?
A repetat.
- Oh da, dacă ştiam că mă întâmpini aşa de ... eh, sexi, aş fi venit mai de mult pe la tine , frumoaso.
S-a încruntat.
- IeÅŸi din casa mea.
Ha ha ha, nu vreau. Adică, te uiţi în oglindă? Poate că eu aş vrea să plec dar celălalt „ cap” al meu îmi zice clar : nu te mişca. Sau mai bine zis : Oh da, mişcă-te.
- Hmm... Şi dacă zic nu?
A râs şi şi-a mişcat capul în aşa fel încât să îşi fluture părul în aer.
Ce mişcare. Pe timpul ăsta braţele sale se poziţionaseră sub sâni. Hm, aş vrea să fiu eu în locul lor. Picioarele ei mi se păreau iar atât de superbe, şi trupul acela perfect. Nu ştiu ce se întâmplă, dar dacă nu o bag în patul meu, înseamnă că pot să mor.
- S-ar putea să mă enervez şi să te omor. Hm, ar fi o soluţie.
Am început să râd şi asta i-a provocat un zâmbet al dracului de dulce. Atât de inocent. Putea să fie şi aşa de ... nevinovată? Într-o asemenea postură. Deci să reanalizăm : era a naibii de sexi nebuna, frumoasă una alta, te făcea să ai fantezii. Apoi... Putea să facă o feţişoară de „ n-am fost eu ” amestecată cun un zâmbet de „ sunt un îngeraş” şi ... Oh, gata. Era clar.
Ori înnebunisem eu ori lumea se întorsese cu susul în jos.
Sau doar tipa asta nu era nici umană, nici vampir, nici vârcolac – nici, eu mai ştiu ce. Poate era extraterestru? Am râs şi eu la propriul meu gând.
- Ştii că nu mă deranjează dacă faci asta. În fine, dar nu vei mai afla de ce am venit.
Cred că i-am captat puţin interesul. Ah, şi ce privelişte. Stătea aşa în faţa mea, iar eu ca un nesimţit mă aşezasem fără permisiune.
Îmi pare rău dar nu am învăţat bunele maniere.
- Zi atunci.
Oh, da. Era acel ton nervos ÅŸi plin de superioritate.
- Gata gagica, cum comanzi. Vreau să mă ajuţi.
- Nu. De ce aÅŸ face eu aÅŸa ceva?
Nici măcar nu fusese o întrebare, dar în fine. Să lăsăm asta la o parte.
- Pentru că , ştii, îţi voi da jumătate din bani. O sumă frumuşică .
M-a privit cu dispreţ.
- Nu am nevoie de aÅŸa ceva.
Hmmm, eu da. Chiar am nevoie, ÅŸi de altceva. Atunci.. Ce-ai zice de....?
- O noapte de sex?
- Asta da!
Am început amândoi să râdem înţelegând parcă aluzia la cele două replici. Deşi eu nu glumisem, vreau să zic : fat-o trebuie să o facem odată şi-odată. Doar nu vrei să mor nefericit? Ok , nu răspunde .
Mi-a zâmbit iar atât de drăguţ şi eu nu mi-am putut lua ochii de la faţa ei. Hei, şi eu care credeam că doar sânii ei îmi făceau cu ochiul. Se pare că fiecare părticică din ea mă atrăgea. Am înnebunit, un lucru clar şi aproape dovedit.
- Cred că am nevoie de ajutorul tău.
S-a uitat suspicioasă la mine.
- De ce te-aş ajuta? Ai uitat că mi-ai cam omorât iubitul?
Era serioasă. Şi , stai aşa : cum adică „ cam ” ? E dusă de-a binelea. Ce tipă nebună. Hai dă-l dracu de cretin că oricum nu avea faţă de frumuseţea ta, scumpo.
- Îmi pare rău că nu îmi pare rău că ţi-am omorât iubitul, e mai bine aşa?
Am surâs şi asta a făcut-o să chicotească, deşi imediat şi-a dus mâna la gură. Încerca să redevină serioasă şi a reuşit.
- Nu.
Am privit-o şi eu sfidător şi fără nicio expresie de umor în chip. Era timpul pentru faţa mea severă.
- Ţi-o cer ca pe o favoare.
Şi-a scos dinţii la iveală, într-un mod atât de interesant încât te făcea să îţi pierzi respectul de sine.
- De ce ţi-aş face eu ţie o favoare? Nici nu te cunosc.
Mda, dar tot te-am sărutat şi ne cam leagă ceva. Şi eu îmi doresc cel mai mult să mă culc cu tine. Şi ghici ce, aş vrea să îţi privesc faţa când facem sex. Nu e ciudat? Vreau să zic, în mod normal nici nu mă gândesc la aşa ceva.
- Pentru că, la rândul meu, îţi voi face şi eu ţie o favoare. Plus că... O să fie o aventură, doar noi doi. Scapi de monotonie, vânătoare-o.
A stat parcă să se gândească ceva timp. Cred că i se întăriseră sfârcurile pentru că deja prosopul căpăta o formă ciudată în acea zonă... Oh, da . Aş fi putut sta aici să privesc toată noaptea.
- Despre ce vorbim?
- Dacă o să îţi zic, şi nu o să fi de acord, va trebui să te omor.
Am zis-o plictisit. Era avertizarea stupidă care trebuia spusă. Asta i-a provocat o reacţie indiferentă.
- Trebuie să trimitem un Sânge Pur acasă, să ucidem un om ( nu ştiu dacă a devenit sau nu încă vampir ) şi să ucidem un altul. O nimica toată.
A stat iar să se gândească.
- Mai scapi de familie, una-alta.
Aceaşi reacţie. Nici măcar nu ştiam dacă are o familie cicălitoare. Dar asta merge întotdeauna pentru fiţoasele pline de bani, aşa că, de ce nu ?
- Ok.
A chicotit. Asta m-a făcut să ameţesc. Ce e cu schimbările astea bruşte de temperament? Perversă, inocentă, superbă, bla – bla- bla. Cred că mă îndrăgostesc.
- Åži, apropo.
I-am atras atenţia. Ochii îi străluceau, aceaşi pasiune pe care am văzut-o şi în timpul acelei lupte. Inima a început să îmi accelereze. M-am ridicat inconştient de pe canapea şi am mers spre ea. Eram mai înalt, aşa că o priveam de sus. Feţele noastre s-au întâlnit iar eu am atins-o. Pentru câteva secunde, ticăitul se oprise.
- Numele meu este Jack. Acum mă cunoşti.



Fetelor multumesc mult de comentarii. Ma bucura faptul ca va plac personajele [ mi-a fost frica ca o nu o sa va placa Cryss ]. Am venit cu capitolul 6. Sper sa va placa.

Enjoy .


Capitolul 6

Am fost destul de surprinsa sa-l aud pe vampir ca-mi cerea ajutor. Si in plus aveam si de ucis. Ce dragut ! Avea dreptate la faptul ca viata mea, in momentele acestea era destul de plictisitoare. Adica, cand era Charly, macar aveam ce sa fac noaptea. In fine, sunt si eu om, nu ? Cred ca nu mi-am revenit complet de la ultima intalnire, cand aproape am sarit la gatul lui, si nu ca sa-l omor. Trebuie sa zic ca pentru un vampir arata destul de ... sexi. Inclusiv, daca nu as fi fost vanator, cred ca pana acuma era deja in patul meu. Mda, nu prea am suferit dupa moartea 'iubitului meu', si asa eraun dobitoc. Stiam ca m-a inselat, si daca mai aflam incaodata, de o prostie d`aia ii luam eu gatul, singura. Asa ca Vampirul Jack ( ce amuzant suna ) i-a scurtat viata. Ttousi cand mi-a oferit ' pretul' pentru ajutorul pe care o sa i-l dau, adica partea cu 'noaptea de sex' eu am zis pe bune ca da, desi, el chiar nu si-a dat seama. Totusi, nu ma puteam cobora la un nivel sa ma culc cu un vampir, nu acum. Poate cand o sa renunt sa fiu vanator, si asta nu o sa se intample prea curand. Tata, deasemenea, inca e vanator, dar eu cred ca o sa ma retrag cand o sa am vreo treizeci si cinci de ani. Mda, mi-am planuit viata. Totusi, planuri s-au daramat destul de repde, cu moartea lu` ala care urma sa ma marit, trebuia sa imi ' refac ' viata. L-am vazut pe vampir ca se indrepta spre usa.

- Unde mergi ? l-am intrebat curioasa.
- Sa dorm ? mi-a raspuns cu o intrebare.
- Unde ? l-am intrebat, din nou.
- In masina. mi-a raspuns sec.

Mi-am dat o palma peste frunte.

- Dorm intr-o masina ? l-am intrebat uimita.
- Cam da ? mi-a zis iar apoi a ras.
- Pai, atunci, in seara asta dormi la mine. am zis incercand sa-mi revin din soc.
- Unde la tine ? a intrebat intorcandu-se cu fata spre mine.
- In camera de oaspeti. am zis si m-am incruntat.
- Credeam ca in camera ta. mi-a spus zambind pervers.
- Trebuie sa mai cresti. i-am zis si apoi am ras.
- Macar lasi usa deschisa ? a zis pe un ton jucaus.
- Hai lasa glumele. am spus si m-am dus spre camera unde avea sa stea el.

Cat am parcurs holul care ne-a dus la incapere, cred ca mi s-au inmuiat genunchii, simpla lui prezenta ma facea sa nu mai repir. Chestie ciudata. Atractie fizica, doar atat. Cred. Am ajuns rapid in fata unei usi de un alb imaculat. Am apasat pe clanta aurie si am deschis-o. Am pasit inauntru urmata de catre 'domnul suge sange' si m-am tras la o parte.

- Aici o sa stai. i-am zis in timp ce ma uitam in sus si in jos.
-Are un pat mare. Hmm, numai bun pentru de toate. a zis iar apoi a ras.
- Nu-mi tii companie ? Stii, mi-e cam frica de intuneric. a zis pe un ton inocent.

Am ras.

- Asta nu o crezi nici tu. Altadata, poate. Noapte buna. i-am zis si dupa aceea am iesit din incapere.

M-am dus la mine in camera si mi-am luat telefonul, am format numarul de la casa parintilor mei. Mi-a rapsuns mama, ca deobicei. I-am zis ca aveam de gand sa fac o calatorie, destul de lunga, si daca putea tata sa-mi bage bani pe carduri ca sa am destui. Cand a auzit de calatorie, a inceput sa ma ia la intrebari, parca eram un copil de sase ani. I-am clarificat tot, desigur mintind. Dupa ce am incheiat conversatia am pus telefonul pe noptiera si m-am dus spre sifonier, mi-am luat niste pantaloni scurti si o bustiera, le-am luat pe mine si m-am pus sa dorm. Desigur, m-am intors pe o parte si pe alta pana cand am putut sa adorm. Cu un vampir in camera de alaturi adormeai greu, mai ales daca era si al dracu de sexi.

M-a trezit cand am simtit ca ceva ma atingea pe piciorul drept. Mi-am deschis ochii rapid si am sarit ca si arsa, pentru o secunda am ametit, de la miscarea brusca. M-am uitat prin camera si pe pat l-am vazut pe Jack cum radea. M-am uitat urat catre el.

- Ce faci aici ? l-am intrebat in timp ce m-am apropiat de pat si m-am asezat pe el.
- Am vrut sa te trezesc sa mergem odata in aceasta misiune. mi-a spus si s-a ridicat de pe pat.
- Acum ?! am zis mai strigand.
- Da. mi-a spus sec.
- Ok, ok. Iesi din camera. i-am spus si m-am ridicat de pe pat.
- De ce ? m-a intrebat uitandu-se perplex la mine.
- Pentru ca trebuie sa ma schimb si sa imi iau cateva haine cu mine. i-am zis si m-am dus catre sifonier.
- Nu ai nevoie de ajutor ? m-a intrebat pe un ton pervers.

M-am intors si m-am uitat urat la el. Apoi a dat din umeri si a plecat. Vampir ciudat ! mi-am zis in gandul meu. Mi-am luat din sifonier o pereche de blugi si un tricou verde. Am luat un troller mai mic si am inceput sa-mi pun haine de tot felul, groase si mai putin groase, mi-am mai luat niste creme de care aveam nevoie. Mi-am mai luat inca o geanta si mi-am pus niste cutite si doua pistole cu gloante din argint. Mi-am luat si sabia si alte chestii din argint. Mi-am luat si gentuta cu laptopul, asa puteam sa fac si niste munca pentru agentie. M-am uitat daca mai aveam nevoie sa-mi iau ceva si apoi am iesit din camera. M-am dus in sufragerie si acolo l-am vazut pe Jack care se uita plictisit la stiri. Am zambit si am tusit fals pentru a-mi face simtita prezenta. Si-a intors privirea spre mine si s-a uitat ciudat. Cred ca era din cauza ca aveam prea multe. L-am auzit cum a oftat iar eu am inceput sa rad. I-am facut semn ca putem pleca. S-a ridicat foarte repede de pe canapea si intr-o secunda a fost langa mine. Atunci, inima mea a inceput sa bata din ce in ce mai tare. La dracu cu vampirii, la dracu vanatori. De ce nu puteam sa fiu un simplu om ? M-am intors repde cu spatele la el si am mers spre usa de la intrarea in apartament. Mai degraba am fugit, ca si o lasa. Am deschis usa si am iesit din apartament asteptandu-l si pe el. Cand a fost din nou, langa mine am inchis usa cu cheia si am pornit spre lift.

- Mergem cu masina mea, bine ? i-am zis in timp ce ma uitam in oglinda care era in lift.
- Nu. Mergem cu a mea. mi-a zis serios.
- Oh ! E mica ? am zis si am ras.
- E numai buna. De ce ? m-a intrebat curios.
- Doar asa. i-am zis si mi-am aranjat parul cu mana.

Am iesit din ascensor si ne-am indreptat spre locul unde avea el masina. Ne-am apropiat de un automobil albastru, Noble, dupa cum se vedea. M-a ajutat sa-mi pun valiza si geanta in portbagaj iar apoi am mers spre locul de langa sofer. A pornit vehicolul si am pornit la drum. Mi-am scos telefonul din geanta pe care o aveam la mine si am inceput sa butonez ceva prostii pe acolo. Dupa aceea mi-am amintit de Gizzelle, am sunat-o si pe ea ca sa-i spun ca mergeam intr-o calatorie dar ca aveam sa ma ocup de toate detaliile si i le trimiteam prin e-mail, asa ca nu avea de ce sa se ingrijoreze. Dupa ce am incheiat conversatia mi-am luat agenda si am inceput sa pun la punct niste ultime detalii pentru o casatorie.
Dupa vreo patru ore de stat si de uitat pe sosea l-am intrebat pe Jack, daca ma lasa sa conduc. Deisugr, mi-a zis ca nu. Atunci l-am amentintat cum ca nu il mai ajut, ha ! a renuntat destul de repede. Am luat eu comanda autovehicolului si am calcat acceleratia foarte tare.

- Si eu credeam ca nu-ti place viteza ! mi-a zis iar apoi a ras.
- Nu stii ce minuni fac cu motocicleta. i-am zis in timp ce luat o curba.
- Si cu ce altceva stii sa faci minuni ? a zis pe un ton deloc decent.
- Poate o sa afli.

Apoi am ras. Dupa ce am condus in jur de trei ore, am ajuns in primul oras unde se puteau afla suspectii. Ce m-a incantat cel mai tare la acest oras e ca are iesire la plaja. Am cautat un hotel unde sa stam. Evident, ne-am decis pe unul care sa nu atraga atentia. Am coborat din masina si mi-am luat valiza plus gentile care le aveam. Si el avea o geanta, destul de mare. Am chicotit la vederea ei. Am intrat in incinta hotelului si am mers la receptionista.

- Buna, am vrea sa ne cazm aici. am spus eu zambind.
- Cate camere doriti ? ne-a intrebat tanara din fata mea, se uita la Jack.
- Doua. am zis si m-am incruntat.
- Una. a zis Jake plictisit.
- Doua. am spus si m-am uitat catre el.
- Una. a spus din nou.

Atunci l-am calcat pe picior, ca sa taca din gura. A inceput sa injure.

- Doua. i-am spus zambind receptionistei.

Ne-a inmanat doua chei, eu am luat una si celalata i-am dat-o vampirului. Mi-am luat valiza si am plecat spre lift fara sa-l mai astept. Am urcat la utlimul etaj, unde aveam camera. Am intrat in incaperea unde aveam sa stau vreo doua trei zile si mi-am lasat bagajele intr-un colt. Mi-am desfacut geanta unde aveam hainele si mi-am luat un costum de baie. Daca tot eram aici, de ce sa nu profit ? M-am dus in baie si m-am schimbat. Am iesit destul de repde, deoarece cineva a batut la usa.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#16
Hello, again!:D

Poi, un alt capitol extraordinar si foarte luuung^^, a avut de toate, chiar si niste greseli de tastare :-"
"Ttousi" - totusi
"repde" - repede
"Deisugr" - desigur
Citat:Mi-am mai luat inca o geanta si mi-am pus niste cutite si doua pistole cu gloante din argint. Mi-am luat si sabia si alte chestii din argint. Mi-am luat si gentuta

luat luat luat; argint argint - fii mai atenta la repetitii O.o

despre capitol... imi place ca pe langa actiunea capitvanta sunt si momente comice, sarea si piperul daca as putea spune asa :D
Citat:(...)
- Credeam ca in camera ta. mi-a spus zambind pervers.
- Trebuie sa mai cresti. i-am zis si apoi am ras.
- Macar lasi usa deschisa ? a zis pe un ton jucaus.

- mi s-a parut foarte comica conversatia dintre ei si atunci cand se certau cate camere sa ia la hotel, iar Cryss nu s-a lasat pana nu a iesit cum a vrut ea *evil* incapatanata tipa:>

nextu' nextu'!^^
kissu&:bye:
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#17
Hello
Scuze ca nu am mai pus niciun comment, lenea e de vina.
Imi place foarte mult cum a evoluat povestea, iar personajele...cred ca "sexy" este cuvantul cel mai potrivit pentru ei. Imi place ca fata nu este o inocenta, care inroseste si nu este in stare nici macar sa vorbeasca cu baiatul din fata ei.
Vampirul care se indragosteste de o vanatoare de vampiri...hmm...ciudat, dar foarte tare. Vreau sa vad fazele hot, si cat de repede (paraca vad ca vor fi ca niste fiare in pat :10: ).
Am vazut ceva greseli, dar chiar nu am timp sa le caut pe toate si sa scriu varianta corecta... Cred ca am mai spus ca povestea conteaza, dar cateodata simt nevoia sa atrag atentia asupra greselilor. In rest totul este de nota 10.
Grabiti-va cu nextul.
Kisses
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#18
Soooo nu imi vine sa cred am pierdut trei capitole... TREI!!! Va dati seama... Ehh cel putin le-am citit acum:))
SO ficul imi place foarte mult(cum se putea sa nu imi placa....). M-am enervat si imi venea sa arunc laptopul pe geam cand am vazut ca ce doi nu au continuat, dar m-am calmat... Pur si simplu si acest fic devine incet(dar sigur) un drog ca si Iluzii.
Il ador pe Jack, este perfect pentru Crys asa ca ea ar face bine sa lase principiile alea de vanator la o parte si sa il accepte...

*Nu plecase acasă. Nu o făcuse, pentru că îl iubea prea tare. O greşeală fatală.
Dar nu ea era cea care urma să moară.*

Aici nu am inteles... adica am inteles da nu mi se pare corect... Deci daca Yayuria(nu stiu daca am scris corect numele:10: ) nu s-a dus acasa pe Jack o sa il omoare??? Nu se poate asa ceva... Eu personal ma duc si ii zic la Krez ala ca el nu are nici o vina daca surioara lui are fite de vedeta in cap... Hmpf nu cumva sa permiteti ca scumpul meu sa pateasca ceva ca va pap cu fulgi cu tot...
Continuarea cat mai repede ca eu mor aici de curiozitate si nu cred ca vreti ca dupa moarte sa va tot bantui si sa va oblig sa postati continuarile cat mai repede:))
:bye:
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.

#19
m venit cu următorul capitol. Mulţam fain de comentarii !!!! X: . ĂĂ, another something :]] vor exista şi scene hawt curând, zooo du năt wări gaiz D: .
Lectură plăcutini <3 .

Capitolul 7

Am dormit destul de confortabil în patul din camera de oaspeţi. Deşi pun pariu că ar fi fost mult mai fan să dorm în patul lui Crystal. M-am trezit mai devreme decât aceasta aşa că m-am văzut nevoit să merg să o trezesc. Nu că asta ar fi fost o neplăcere pentru mine. Îmi plăcea dormitorul ei, în special patul dublu. De fapt, cred că cel mai multă mă atrăgea ea.
Dă-l dracu de pat, mergea şi pe podea dacă aveam nevoie de „ ceva ” . Într-un târziu, deşi nu mă săturasem să o privesc – era sexi – am decis să o fac să realizeze că este dimineaţă. Femeile, sunt toate la fel. Pentru ce naiba îşi luase un bagaj gigantic? Nu mergeam într-o excursie de un milion de zile în care trebuia să se schimbe la fiecare două ore. Am decis că nu trebuia să comentez prea multe pe această temă, aşa că am tăcut. Iar , cel mai probabil, privirea mea m-a trădat.
Hei, nu era vina mea. Nu stăteam cu o femeie destul de mult cât să o plimb cu bagajul de colo-colo. Gândindu-mă la asta, pare destul de interesant.
Drumul a fost scurt, sau aşa mi s-a părut mie. O zi ca oricare alta, deşi am avut companie. Nu îmi aminteam când am mai mers în maşină cu altcineva – sau când am lăsat pe altcineva să o conducă. Dar cum îi puteai spune „ nu ” lui Crystal?

Ar fi fost mai bine dacă am fi luat o singură cameră. Nu, nu pentru dorinţele mele nebuneşti de a o avea în patul meu, sub mine sau deasupra mea. Deşi, sincer şi asta era foarte plăcut. Însă, aşa ne puteam „ preface” ca şi un cuplu ( ştiu, strategie veche ) şi nimeni nu s-ar fi întrebat ce facem în oraşul ăsta. Desigur că mi-am spus că nu trebuie să dau cine ştie ce importanţă. Oricum eu eram uşor de recunoscut, şi în cele din urmă se putea afla ce misiune am. Nu îmi păsa, aveam faimă drept cel ce nu dăduse greş niciodată. Şi obstacolele întotdeauna le înlăturam. Asta pentru că trebuia să trăiesc şi eu cumva. Revenind, stăteam în faţa uşii camerei sale şi băteam. Dacă aveam o singură cameră nu mai trebuia să fac asta. În scurt timp a apărut şi aceasta.
Oh, da. Nu mai comentez nimic în legătură cu bagajul imens pe care îl căra. Mă gândeam acum cât de fain era că am aterizat într-o zonă de plajă. Asta pentru că purta un costum foarte interesant şi alb. Părul roşcat parcă ardea în constrast cu acesta, ochii îi străluceau. Frumos. Un piept tare generos, cum dracu să vrei să mergi pe plajă cu ea? Adică, nu ai vrea să te mai ridici din pat. Mi-am luat ochii de la zona dintre picioare, am mai sorbit încă odată din priviri sânii, şi i-am privit chipul. Oare mi-am lins buzele?
- Nu am venit pentru asta, dar dacă insişti.
A scos limba la mine iar eu m-am întors spunându-i că o aştept în hol, la recepţie. Eu purtam o pereche de pantaloni scurţi şi un tricou. Nu eram chiar cel mai mare fan al soarelui, dar era plăcut din când în când. Mă întrebam cum mă vedeau ceilalţi ( asta pentru că odată ce m-am aflat în hol toţi se holbau ) . Ochii roşi, ceva normal în zilele astea, părul blond şi o vestimentaţie adegvată locului. E ceva în neregulă, oameni buni? Pentru a nu mai fi nevoit să fiu „ agresat de ochii celorlalţi” mi-am pus o pereche de ochelari şi am zâmbit .
Înainte să îmi dau seama, Crystal s-a aflat lângă mine şi i-am făcut semn să îşi pună mâna la braţul meu. A dat din cap în semn negativ dar am tras-o aproape şi s-a resemnat. Ne-am zâmbit reciproc şi am ieşit.
- Deci, ce şi cum facem? M-a întrebat când tocmai atingeam nisipul. Marea se vedea destul de frumos , din depărtare. Strălucea în constrast cu cerul şi soarele.
- Păi, pentru început o să te dau cu cremă, poate jucăm nişte voley. Da, trebuie să iau o minge. Hm, şi după probabil mergem să mâncăm ceva – după ce te plictiseşti de plajă... Iar mai apoi... Eh, poate ai vrea să luăm doar o cameră?
A început să râdă lovindu-mă în umăr. Aşezându-şi un prosop jos, s-a aşezat şi mi-a aruncat o cremă.
Eu glumisem, dar mă bucuram că insista.
- Nu la asta mă referisem. Dar dacă tot te-ai oferit.
Am chicotit . În timp ce îi mângâiam pielea ( vreau să spun, o dădeam cu cremă ) , am vorbit.
- Pentru moment te relaxezi, eu o să merg să văd împrejurimile şi venim pe seară să mai cercetăm plaja. Crezi că poţi să ai grijă de tine?
Ultima întrebare am pus-o într-un mod aproape nefolositor. Pentru că era clar că eu nu avaem de gând să stau să dădăcesc pe nimeni, indiferent dacă acel cineva arăta beton şi mi-aş fi dorit să mă culc cu ea imediat. Era un principiu pe care mă ghidam.
Aveam lucruri mult mai importante de rezolvat acum . Nu-mi făcea plăcere să elimin obstacolele de genul ăsta.
A răspuns dispreţuitor.
- Nu , chiar nu pot . Crezi c-am nevoie de tine? Of, dispari.
Bine, păpuşă. Acesta fusese un răspuns rezonabil. Vezi, d-asta sunt eu atras de tine. Ce zici, te culci cu mine? Am râs în sinea mea şi m-am ridicat aruncându-mi tricoul undeva lângă ea şi la fel şi pantalonii scurţi. Rămânând doar în slip, am decis să fac o baie, marea arăta încântător. Poate înotam puţin. Am aruncat ochelarii şi am fugit , făcând contact cu micile valuri. Fusese o senzaţie destul de plăcută, mai ales după ce am ieşit şi firicelele de apă se prelingeau pe fiecare muşchi, în bătaia razelor soarelui. Uitasem de această senzaţie, dar acum trebuia să îmi văd şi de muncă.
Am zărit-o pe roşcată uitându-se la mine şi i-am trimis un pupic prin aer, după care am zâmbit.
Pentru că era o zonă de litoral, era normal să vezi în oraş oameni în slip, aşa că nu mi-am făcut probleme – nu că m-ar fi văzut cineva când mă mişcam.
Nu am găsit nimic destul de important cât să merite „ notat ” . Am realizat doar că Doix fusese în acest oraş cu câteva săptămâni în urmă şi ceva îmi spunea, instinctul poate, că revenise. Nu ştiam dacă de curând , sau plecase, dar urma lui era clară . Trebuia să vină seara ca să pot mirosi foarte bine fiecare detaliu, şi urma lui Yayuria a putut fi simţită vag.
Dar era mai greu, pentru că era un pur sânge. Nu o amatoare, chiar şi pentru un profesionist ca mine. Am decis să îmi fac un somn de câteva ore, ca să pot fi în formă maximă la noapte, aşa că am fugit în camera de hotel. Crystal era destul de inteligentă cât să vină înapoi atunci când îşi termina relaxarea . Eu îmi făcusem partea din treabă, până acum.

Când a venit timpul să mă trezesc, somnul mi se părea şi mai dulce. Însă, după ce am mirosit aerul din cameră, ochii mi s-au deschis. Simţurile mele erau în formă maximă, ceea ce şi dorisem să realizez prin această odihnă. Mă simţeam puternic şi totodată înfometat.
Ceea ce nu era bine. Nu mai mâncasem de ceva vreme, şi ar fi fost timpul să „ pap ” şi eu. Nu era de ajuns hrana obişnuită a oamenilor. Din când în când, îmi mai trebuia şi „ altceva” . Sânge, pe naiba. M-am îmbrăcat cu primele haine pe care le-am găsit şi am realizat că fusese cineva în dormitorul meu. Crystal îmi adusese lucrurile lăsate pe plajă. Ciudat, nu îi simţisem prezenţa. Probabil dormisem destul de adânc. Într-o secundă m-am aflat la uşa ei, chiar înainte să bat a deschis.
- În sfârşit te-ai trezit şi tu, vampirule. Îmi pare rău dar am luat cina fără tine, mergem odată? Sau ai de gând să tragi chiulul la toată misiunea? Hei, eu nu o să fac toată treaba, ştii.
Am chicotit şi am întins o mână spre chipul ei. A încercat să se ferească, eu nu am lăsat-o . I-am tras faţa spre a mea şi am sărutat-o. Buzele noastre s-au atins şi se producea un fel de efect „ magic” . Nu erau inimioare în jurul nostru, dar ceva se întâmpla. Mi-am introdus limba în gura ei, şi jocul pervers începuse. Gustam fiecare părticică din gura ei, şi era delicios. De parcă nu mă mai puteam opri. Fără a-mi folosi colţii, am muşcat-o. Buzele sale roşii tremurau sub atingerea alor mele, aşa că m-am retras. Ochii mi s-au deschis, şi prin aceaşi mişcare rapidă s-au deschis şi ai ei.
Mi-a dat o palmă. Eh, doar atât?
- Asta e pentru noroc.
- Ha, de parcă sărutul tău o să îmi aducă vreun noroc.
A replicat oarecum furioasă. Ce drăguţă eşti când te enervezi, pisi.
- Nu pentru tine. Mie o să-mi aducă mult noroc.
Mă privea suspicioasă.
- Crede-mă.
Şi fără să mai zic altceva, m-am dus lângă ea şi am început să o sărut iar, însă de această dată mai sălbatic. Mâinile sale mi-au înconjurat gâtul şi îşi înfăşurase degetele în părul meu. A tras de firele blonde iar eu am tresărit. Un fior de plăcere mi-a învăluit trupul , plus dorinţa de sânge accentuată. Îmi creştea pulsul.
Nu–mi puteam abţine prea tare dorinţa aşa încât am învârtit-o în aşa fel încât să ne mişcăm în celălalt capăt al holului. Spatele ei a făcut contact cu peretele şi uşa camerei rămăsese încă deschisă. Mi-am strecurat o mână sub bluza ei şi am realizat că purta sutien. Ah, era şi mai bine fără. Dorinţa creştea cu fiecare mişcare, şi fiecare secundă în care o atingeam.
Tic. Tic. Tic.
Inima începuse să accelereze şi sărutul nu mai înceta. M-am desprins uşor şi mi-am poziţionat gura pe gâtul ei. Limba mea a trasat câteva linii circulare pe gâtul ei, şi am muşcat-o ( fără a-mi folosi colţii ) . A tremurat, trăgându-mă mai aproape de ea. O mână de-a ei a început să îmi înlăture tricoul, aşa că în scurt timp se afla pe jos. Am făcut şi eu acelaşi lucru cu bluza ei, continuând să o sărut. Degetele mâinii stângi căutau să îi dea fusta jos, iar cele drepte vroiau să deschidă încheietoarea sutienului.
Rahat!
Atunci s-a întâmplat ca liftul să se deschidă şi să intre câţiva oameni la acel etaj. M-am întors repede spre roşcată, am luat hainele de pe jos şi am împins-o în camera ei, fără a închide uşa. După ce ne-am îmbrăcat, am surprins-o zâmbind ascuns .
- Hai, gata distracţia.
S-a ferit în a se uita la mine iar eu am dat indiferent din umeri. Urma să râd pe seama acestui lucru, pentru că vrusese să se culce cu mine. La naiba cât vrusese!
Am ieşit din hotel, şi odată ce am făcut contact cu aerul nopţii am început să râd începând să fug; uşor ca să mă poată urma şi Crystal. Ceea ce a şi făcut.
- Ha , ha , ha ! Ai fi vrut să mă bagi în patul tău, e?
Am strigat atât de tare cât să fiu sigur că auzeau şi cei din jur. Aceasta a înjurat ceva printre dinţi.
- Stai doar să te prind Jack.
Ce frumos sună asta.
- Ooo, da. Vrei să îmi dai iar tricoul jos, nu ?
- Da , probabil ÅŸi capul de pe umeri.
Am început să râd şi am auzit-o şi pe ea făcând acelaşi lucru. Mă îndreptam spre plajă.
- Ok , ok. Dacă tu vrei s-o facem pe plajă!
Atunci când am zis asta mi-a sărit în spate, braţele sale înconjurându-mi gâtul. M-am întors în aşa fel încât să o iau în braţe şi să o învârt în aer. Mă înjunghia cu privirea, ceea ce mi s-a părut destul de amuzant. A început şi ea să chicotească încercând să mă lovească. Am vrut să o sărut iar, însă nu am reuşit.
Vântul adia destul de uşor, cât să confere o briză uşor răcoroasă, iar mirosul era mai mult decât foarte puternic.
O simţeam. Era aici. Foarte aproape. Am înlăturat-o uşor pe Crystal şi am stat câteva secunde nemişcat.
- Ce?
A întrebat curioasă.
- Şş..
Am reuşit să scot sec. Am clipit, după care m-am întors.
Aproape de mare se putea vedea ceva alb, strălucind în bătaia stelelor.Ochii săi roşi puteau fi zăriţi de la distanţă. O perfecţiune impenetrabilă. Putere.
Fără a mai sta pe gânduri, am fugit şi într-o clipită m-am aflat în faţa ei. Am făcut o plecăciune şi aceasta mă privea rece. Acei ochi ce mă puteau distruge printr-o singură mişcare.
Teama creştea şi odată cu ea adrenalina. Roşcata era pe drum, mai era o jumătate de minut până să ajungă.
- Prinţesă Yayuria.
Dezgustul se vedea clar pe chipul ei.
- Fratele dumneavoastră, Lordul Krez m-a trimis să vă trimit acasă. A spus că vă puteţi întoarce acolo.
Printr-o mişcare lentă şi-a întors faţa, văzând-o pe Crystal. Nu i-a dat importanţă ci a preferat să privească stelele. Îi simţeam influenţa iar inima mea bătea cu mult mai tare acum. De parcă m-ar fi putut controla oricând.
La dracu !
- Jack.
Am tăcut. Era normal să fiu „ cunoscut” dar nu chiar atât de ştiut. Ceea ce mă înfiora. Nu era de prea bine aşa că am lăsat capul în jos şi am făcut o altă plecăciune.
- Vă rog, aceasta este misiunea mea.
Trebuia să o conving cumva.
- Ştii. . . vroiam doar să fiu fericită. Pentru ce ai adus un vânător? El este încă uman. Dacă plec , o să îl vânezi. Nu e aşa? Pentru ce ai nevoie de ea? Nu mă poate ucide.
Vocea îi era cu mult prea calmă şi la fel şi gesturile. Acum mă privea adânc în ochi cerând explicaţii.
- Este partenera mea. Nu dorim şi nici nu am îndrăzni să atestăm la viaţa dumneavoastră. Vă vrem în siguranţă.
- O să îl vânezi?
Mi-a ignorat cuvintele. Nu prea puteam să o mint. Vreau să spun, sunt doar cuvinte dar realitatea este cunoscută de un sânge pur atunci când adevărul este eronat de o corcitură. Aşa cum eram şi eu.
- Da.
- De ce aÅŸ pleca, atunci?
Calmitatea sa îmi dădea fiori. Asta pentru că încă nu îşi scosese colţii. Era mai bine dacă o făcea.
- Fratele dumneavoastră a venit personal la mine.
Asta i-a atras înde-ajuns atenţia cât să clipească.
- O să plec.
Minţea, sau spunea certitudinea? Era greu de realizat. Dar nu mi-a mai dat importanţă ci a dispărut. Tristeţea văzută pe chipul ei făcea pe oricine să se simtă groaznic. Sau doar pentru că eu eram vampir şi percepeam totul.
Nu plecase acasă. Nu o făcuse, pentru că îl iubea prea tare. O greşeală fatală.
Dar nu ea era cea care urma să moară.
Într-o clipită trupul ei alb s-a făcut nevăzut, iar eu am realizat că nu mai respirasem la fel de rapid.
- Trebuie să îl omorâm pe Doix.
Am zis aproape doar pentru mine.

#20
Well, am venit si eu cu capitolul 8. Multumesc Wildrose de comentariu. Sper sa va placa si sa cititi in continuare :>. Va dau un hint ? Sapt viitoare o sa aveti o surpriza :"> :]].

Enjoy.


Capitolul 8

Oh, Doamne, cat am adorat sa stau sub razele soarelui si sa ascult apa marii in timp ce se batea usor de mal. Dar cea mai buna priveliste era trupul vampirului idiot care ma facea sa-l vreau prea mult. In fine, eu mi-am vazut de bronzatul meu, desigur ca nu o sa ma fac prea neagra, poate chair deloc. Am observat ca telefonul meu suna. Am vazut ca era Gizz, sigur ca voia sa o ajut, dar deh, sa se invete minte ca eu fac totul acolo. Nu i-am raspuns. Nu puteam sa stau linistita chiar deloc, al dracu` de vampir. Tot la el imi era gandul. Fara sa-mi dau seama am atipit.

Era o poiana care nu mai avea sfarsit. O lumina puternica, supra-umana, predomina peste tot. O tara cu parul roscat statea in mijlocul poienii, in timp ce o creatura mult prea alba se apropiat de ea. Fata privea speriata amenintarea din fata ei. Creatura o privea cu ochi reci, nemilosi. Si-a ridicat mana dreapta si a indreptata spre tanara cu par de foc care mai avea putin si cadea in genunchi de spaima. Atunci, mana acelei fapturi i-a strapuns pieptul fetei facand-o sa cada pe jos. Ucigasul si-a dus degetele pline de sange la gura si le-a lins, apoi a inceput sa rada intr-un mod malefic.

Am tresarit ridicandu-ma automat de pe patura. Ce dracu` ! M-am uitat in jur si am observat ca lumina se amesteca pe cer cu intunericul. Unde dracu` disparuse lipitoarea ? Of doamne, putea careva fain frumos sa ma jefuiasca, sau sa ma violeze, sau ceva mai rau. Am inceput ca adun toate lucrurile de pe nisip si m-am indreptat spre hotel. M-am dus pana in camera mea si mi-am lasat patura si lotiunea in camera. Mi-am luat rapid o bluza pe mine si o fusta mini, pentru plaja. Am observat ca si hainele lui Jack erau la mine asa ca m-am dus sa i le returnez. Am iesit din camera si m-am dus sa bat la usa incaperii unde cica statea el. Am batut odata, de doua ori, a treia oara nu am mai stat sa imi deschida si am intrat pur si simplu. L-am vazut ca statea intins pe pat, dormind. Dracu sa ma ia, ca era frumos si cand dormea. I-am lasat hainele pe un scaun care era acolo si m-am dus langa pat. Am inceput sa-l privesc fascinata. Parca era un bebelas. Inofensiv, inocent. Totusi era chiar inversul. Mi-am dus mana pentru a-i atinge fata dar mi-am retras-o repede. Am mers spre usa agitata si am iesit. Odata ce am auzit usa ca s-a inchis, m-am razmat de ea. Ce naiba era cu mine ? Mi-am aranjat parul roscat, nu ca avea nevoie sa fie aranjat, insa a fost doar un reflex. Am mers spre lift si am coborat la etajul unde era restaurantul. Imi era o foame de lup. M-am asezat la o masa mai retrasa si am asteptat ca cineva sa ma serveasca. O tanara draguta s-a apropiat de mine, am putut constata dupa uniforma purtata ca lucra aici. Mi-a zambit larg si m-a intrebat ce doream. Am cerut doar o salata de fructe de mare si un pahar de vin rosu. Dupa vreo cincisprezece minute mi-a adus cele comandate. Am inceput sa mananc incet, ca sa nu dau dovada de necrestere. Dupa cateva zeci de minute am fost gata. Am platit ceea ce am consumat si m-am dus inapoi in camera. M-am aruncat direct in pat si am stat sa ma linistesc, apoi m-am ridicat si mi-am luat laptopul. Am observat ca aveam niste e-mailuri de la Gizz care imi cerea ajutorul. I-am raspuns la mesaje si apoi am lasat deoparte laptopul. M-am enervat, eram plictisita. M-am dus catre usa si am vrut sa ies dar atunci l-am vazut pe Jack in fata mea.

- În sfârşit te-ai trezit şi tu, vampirule. Îmi pare rău dar am luat cina fără tine, mergem odată? Sau ai de gând să tragi chiulul la toată misiunea? Hei, eu nu o să fac toată treaba, ştii. i-am zis enervata.

A chicotit. Si-a intins mana dupa chipul meu iar eu am incercat sa ma feresc, dar degeaba. Si-a aporpiat fata de a mea si m-a sarutat. La dracu` ! De ce a trebuit sa o faca ? Buzele lui erau atat de moi de as fi continuat sarutul acesta foarte mult timp. Si-a introdus limba in gura mea si a inceput sa se joace. In momentul acela, fiecare particica din mine il voia mai mult, si mai mult. La dracu` o sa ma innebuneasca ! Apoi m-a muscat usor de buza. Duap cateva secunde s-a retras. Mi-am deschis ochii, deoarece pe tot parcursul sarutului nu l-am putut privii in ochi. Apoi i-am dat o palma, incercand sa ma prefac ca nu mi-a placut si m-am simtit jignita. Cum dracu sa nu-ti placa sa fi sarutata de un tip ca si el ?

- Asta e pentru noroc. l-am auzit spunand.
- Ha, de parcă sărutul tău o să îmi aducă vreun noroc. i-am dat o replica nervoasa.
- Nu pentru tine. Mie o să-mi aducă mult noroc. mi-a spus iar apoi eu l-am privit ciudat.
- Crede-mă. a adaugat mai apoi.

Si fara alte adaugari a venid din nou catre mine si m-a saurtat. De data aceasta era mai salbatic, pasional. Nu am putut rezista tentatiei asa ca mi-am incolacit mainile in jurul gatului lui si mi-am impletit degetele in parul lui, cred ca l-am tras, dar nu mi-a pasat prea tare. Nu stiu cum dracu` a facut de eu eram deja lipita de un perete, nu mi-a pasat, atata timp cat el continua sa ma sarute. Si-a dus o mana pe sub bluza mea si a inceput sa ma pipaie, se simtea asa de bine ! A incetat sarutul si si-a dus gura la gatul meu incepand sa ma sarute, m-a si muscat. Atunci l-am tras si mai aproape de mine. In momentula cela, am uitat tot, ca eu eram un vanator si ca el era un vampir, am uitat de codul moral, am uitat de tot. Eram doar eu si cu el. Atat. Am inceput sa-i inlatur tricoul ce-l purta si la scurt timp acesta se afla pe jos. La fel a facut si el cu bluza mea. O mana de a lui incerca sa-mi deschida incheietoarea de la sutien si cu cealalta sa-mi dea fusta jos. Insa, deodata m-a tras in camera si mi-a dat bluza sa ma imbrac. Am observat un rand de oameni care ieseau din lift. Idiotii, tocmai au intrerupt ceva ... interesant ? Mi-am luat bluza pe mine si am zambit usor, fara sa ma vada.

- Hai, gata distracţia. l-am auzit spunand.

Am dat de dracu`, si-a dat seama ca-l voiam, si inca cum, acum dorinta s-a accentuat tot mai tare. Vampir idiot. Dar nu am de ce sa ma plang, saruta al dracu` de bine. Am iesit din hotel si dupa ce am mers putin pe alee a inceput sa rada si a fugit. Eu l-am urmat.

- Ha , ha , ha ! Ai fi vrut să mă bagi în patul tău, e? a inceput sa striga in asa fel incat sa-l auda si ceilalati din jur.

Idiotul, de ce trebuie sa strige in gura mare ?

- Stai doar să te prind Jack. am strigat si eu urmarindu-l.
- Ooo, da. Vrei să îmi dai iar tricoul jos, nu ? a zis din nou facand misto de mine.
- Da , probabil ÅŸi capul de pe umeri. a inceput sa rada si eu am facut la fel.

Am observat ca ne indreptam spre plaja. Cam putina lume acolo. Nu s-ar supara nimeni daca ar vedea un cap de vampir pe jos nu ? Desigur, nu aveam de gand sa-l ucid. A fost doar un gand trecator.

- Ok , ok. Dacă tu vrei s-o facem pe plajă! l-am auzit ca a zis.

Pacat ca nu si-a dat seama ca eram chiar in spatele lui, am sarit pe el si i-am inconjurat gatul cu bratele. S-a intors in asa fel incat sa ma aib ain brate si am inceput sa ma invarta. Al dracu` de copilaros. M-am uitat urat la el. Am incercat sa-l lovesc in gluma, iar el a incercat sa ma sarute, dar nu a facut-o. dintr-o data s-a oprit din joaca si a ramas nemiscat. L-am intrebat curioasa ca ce se intampla, nu mi-a raspuns. Fara alte prostii, intr-o secunda am observat ca nu mai era langa mine. Unde naiba s-a dus ? Am inceput sa ma uit in jur dezorientata si am putut observa un alt vampir. Am impietric, un sange pur. Am inceput sa fug inspre locul unde se aflau cei doi. Am putut observat ca vorbeau. Inainte sa ajung cel 'curat' a disparut. Am putut sa-i observ privirea pierduta a lui Jack.

- Pe cine ucidem in seara asta ? am intrebat serioasa.
- Pe om. mi-a zis sec.
- Eu aici nu te pot ajuta. Daca afla vreun vanator imi pierd capul. i-am zis si am zambit.

S-a uitat la mine ciudat.

- Ce ? Si noi avem reguli. i-am spus ridicand o spranceana.

A ras. A inceput sa mearga spre strada si eu l-am urmarit.

- Stii unde e ? m-am adresat lui.
- Nu, inca. Adica, ii simt mirosul slab spre Nord.
- Deci acolo mergem. i-am spus si am inceput sa fug in asa fel incat sa-l intrec.

Totusi nu a durat prea mult ca deja se afla langa mine. Am tot fugit iar la un moment dat am cam obosit asa ca am incetinit ritmul. Dupa cateva zeci de minute s-a oprit in dreptul unei cladiri abandonate. M-am uitat catre el si a dat din cap in semn de aprobare, iar apoi am pasit incet spre acel loc.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.362 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.959 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)