Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Click ÅŸi Boom

#41
scumpiliciul meu :X: ....ai "adus" nextu . Am gasit o mica greseluta :D
"trezuit "-trezit
In rest, totul e perfect...ca de obicei. Mi-a placut de sarmanul JAck....cred ca a fost ca o tortura pentru el mersul la cumparaturi . Il si inteleg...asa is majoritatea barbatilor T_T . DAr totusi, se pare ca nu prea are incredere in Crys...cum sa creada ca MArk e logodnicul ei ? Presimt ca o sa iasa cu scantei...

Astept capitolul urmator....kissu :*

#42
Multumesc de comm.
Sper sa va placa
Enjoy


Capitolul 18

Adoram apartamentul cumparat de Jack. Desigur, m-a incantat si mai tare faptul ca el se gandeste serios la relatia noastra. I-am facut cateva modificari minore ca sa arate perfect. Mi-a placut locul unde era situat apartamentul. Era dragut. M-a amuzat foarte tare 'spiritul petrecerilor' pe care il avea inauntru. Era mai rau decat tata. Nici lui nu-i placeau chestiile acestea. Insa eu si mama le adoram. Aveam ocazia sa ne cumparam rochii superbe si bijuteri si toate celel necesare. Desi, nu eram mare fana in general, la ocazii ca si acestea merita toata atentia.
Rochia pe care mi-am ales-o a fost prima pe care am vazut-o. Era perfecta. Rosie, lunga, in stil medieval. Eram ca si Cenusareasa, doar ca eu nu eram nefericta. Dimineata, in ziua balului, am mers la mama acasa. Deisugr, nu inainte sa ma ciondanesc putin cu Jack, era amuzant.
Ca deobicei, Mark bantuia pe acolo. Am incercat sa-l ignor cat am putut eu de mult, insa tot ne-am intalnit odata si odata. Atunci m-a enervat la culme. Auzi, la el. Voia sa spuna la bal despre realtia mea cu Jack. Era dobitoc sau ce ? Vroia sa declanseze un razboi si impotriva vampirilor ? Nu i-am spus nimic inafara de a-l injura. Nu aveam ce sa-i spun. Pe la vreo doisprezece m-a chemat mama in camera. M-am asezat pe un scaun si m-am lasat machiata de catre o doamna care era prietena cu mama. Nu m-au lasat sa ma uit in oglinda deloc. Dupa ce m-a machiat au inceput sa-mi faca parul. Deisugr, le-am spus ca vroiam ceva simplu. Dupa vreo doua ore, au terminat. M-au lasat sa ma uit in oglinda. Cand m-am vazut am ramas surprinsa, eram ... adorabila ? Culoarea palida de pe fata mea nu a disparut, insa era completata de o nuanta rozalie pe pometi. Buzele imi erau conturate cu o nuanta rosie-sangerie. Nu eram data cu fard de pleoape, cum am presupus eu ca vor face. Parul imi era perfect, desprins, suvitele din fata imi era impletit si prins la spatele capului. Ca si o coroana. Imi placea cum imi era aranjat. Am continuat sa ma minunez de cum aratam. Chiar imi placea.
Cu o ora inaintea balului am fost gata. Imbracata, machiata, coafata, puteam sa spun ca eram perfecta. Insa, ceea ce m-a enervat a fost ca tata m-a pus sa ma duc impreuna cu Mark. Si sa stau cu el la petrecere, si sa dansez cu el si toate chestiile acelea enervante. Ne-am dus cu masina lui. Desigur ne-am certat. L-am injurat cat am putut de mult, si inca am mai si inventat ceva pe acolo la nervi. Inclusiv l-am pocnit de cateva ori. Era sa facem si un accident. Dar nu-mi pasa. Am ajuns destul de tarziu la castelul unde se tinea aceea receptie. Desigur ca a trebuit sa intru la bratul lui. Am inaintat sub privirile pline de interes ale vampirilor si ale vanatorilor. A trebuit sa schitez un zambet prea fals pentru a nu da de banuit ca eu nu-l suportam pe el. Am ajuns la locul unde era tata si mama impreuna cu un vampir. Dupa tinuta lui, si fermitatea lui am observat ca el era conducatorul. Langa el mai era alt vampir, cu o cicatrice urata pe fata, am evitat sa ma uit la el. Langa cel cu cicatricea statea printesa Yayuria. S-a strambat la vederea mea. Eu am facut acelasi lucru. Ea stia ca eu aveam ceva cu Jack, daca nu stia ... banuia, in stanga ei statea un alt vampir. Avea ceva diferit. Nu parea la fe de arogant ca toti ceilalti. I-am zambit prietenos si el a facut acelasi lucru, fapt care m-a incantat.

- Sir Helix, el e Mark, ucenicul meu, viitorul sef al Vanatorilor. a spus tata aratand spre idiotul care era langa mine, el a facut o placuciune.

Helix a zambit la fel au facut si cele trei sosii ale lui, semanau foarte mult.

- Iar ea, ea este bijuteria mea. a completat tata iar apoi a ras.
- Ea este fiica mea, Crysstal. a adaugat el.
- Incantata. am raspuns si am facut o plecaciune.
- O adevarata frumusete. a spus Helix.
- Ai dreptate, tata. a spus cel de al treilea vampir.
- Multumesc pentru complimente. am adaugat eu zambind.

Au continuat sa discute despre chestii neinteresante, eu raspundeam la intrebarile care mi le adresau. M-am simtit putin cam jenata de privirile lui Yayuria si a celui de langa ea. Cel mai mic dintre frati, am dedus singura. Nu imi mai tineam mana la bratul lui Mark, mi l-am retras subtil. Dupa aproximativ o ora , in care eu m-am plimbat ca si o nebuna pe acolo, salutand vantorii pe care ii recunosteam, m-am dus inapoi la tata. Erau impreuna cu el, ucenicul ala pe care il voiam mort, Helix si Yayuria. L-am vazut pe Mark apropiindu-se de mine. Si-a dus capul catre urechea mea si mi-a spus pe o voce foarte joasa.

" O sa va demasc chiar acum. "

Atunci inima a inceput sa-mi bata cu putere. Emotii puternice mi-au stapanit corpul, furie, disperare, groaza, toate se imbinau intr-un mod vijelios. Am vazut-o pe Yayuria zambind, a auzit tot ?

- Mark - am spus luand o gura de aer - ma insotesti pana afara ? Nu ma simt prea bine. am completat eu balbaindu-ma.
- Desigur. a zis pe un ton fals.

Dobitocul ! Am pasi spre iesirea din acea sala. Odata ajunsi afara l-am vazut cum se departa de mine.

- Ah, draga mea Cryss, nu stii ce rau o sa-mi para sa te vad decapitata. a zis fara sa se intoarca cu fata.

Nu am spus nimic. Am tacut. M-am aplecat si am luat de jos o piatra destul de mare. M-am dus incet in spatele lui si i-am dat cu piatra aceea, in cap. L-am auzit cum s gemut de durere. L-am mai lovit odata si a cazut la pamant. Era inconstient. Noroc ca aveam poseta la mine. Mi-am cautat cutitul care il aveam cu mine si i-am strapuns inima. L-am rasucit ca sa fiu sigura ca era mort bine de tot, iar apoi l-am scos. A dracu` sa fiu ! Am ucis un om ! Dar totusi, vroia sa ne demaste, sa ne dea de gol, o meritase. Si asa, lumea nu o sa-i simta lipsa. Am scos servetelul care il avea intr-un buzunar si am infasurat cutitul. Trebuia sa ma misc repede. Vampirii aveau sa simta mirosul destul de repede. Am intrat inauntru si am intrebat o chelnerita unde era baia. Am fugit acolo si am intrat in incapere, am aruncat cutitul in chiuveta de acolo si am dat drumul la apa si am inceput sa-l spal. Curand, sangele a disprut complet. Am cautat ceva ca sa pot arde servetelul ca sa nu se simta mirosul. Am gasit o cutie de chibrite si i-am dat foc materialului. Am inceput sa ma spal pe maini si eu cu mult sapun ca sa mascheze mirosul. M-am uitat in oglinda si m-am aranjat. Trebuia sa nu par agitata.
M-am reintors in sala si m-am dus inapoi la tatal meu. Am observat ca printesa disparuse, asa era ce mai bine. Tata m-a intrebat de Mark, iar eu am maintit ca nu stiam unde e. M-am uitat spre locul unde valsau doua persoane. M-am uitat mai atent iar apoi am vazut-o pe Yayuria cu ... Jack. Am ramas uimita. Complet enervata si dezamagita. Ticalosul ! Vampir afemeiat ! Ce scandal o sa-i fac eu de nu o mai vazut el de zile mari. Am tresarit cand am simtit o atingere rece, ca si gheata.

- Imi acordati acest dans, domnisoara Crystal ? m-a intrebat tanarul vampir din fata mea, fratele Yayuriei.
- Desigur, domnule ... . i-am raspuns cu o intrebare nerostita.
- Zalux. a completat el.

I-am zambit. Era un vampir fermecator, la fel ca si Jack. Ah, idiotul ! Ma insela in fata mea. L-am luat de mana pe Zalux si ne-am indreptat usor spre locul de dans. Mi-am pus o mana pe umarul lui iar cealalta era prinsa in a lui. Am inceput sa ne miscam in ritmul muzicii clasice. Atragand privirile spre noi. Era un partener bun de dans. Insa nu mi-am putut indeparta privirile de la Jack. Ce-mi venea sa-i sucesc sabia in gatul acela a lui. Am lasat-o balta si am descis sa ma uit in ochii partenerului meu de dans. Avea o privire rece, dar in acelasi timp avea ceva diferit de toti ceilalti. Era mai special, mai tandru sa spun asa. Ii zambeam in timp ce valsam, insa gandul imi era la Jack.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#43
(29-01-2010, 09:43 AM)Queen D. A scris: Capitolul 18

Adoram apartamentul cumparat de Jack. Desigur, m-a incantat si mai tare faptul ca el se gandeste serios la relatia noastra. I-am facut cateva modificari minore ca sa arate perfect. Mi-a placut locul unde era situat apartamentul. Era dragut. M-a amuzat foarte tare 'spiritul petrecerilor' pe care il avea inauntru. Era mai rau decat tata. Nici lui nu-i placeau chestiile acestea. Insa eu si mama le adoram. Aveam ocazia sa ne cumparam rochii superbe si bijuterii si toate celel(cele) necesare. Desi, nu eram mare fana in general, la ocazii ca si acestea merita toata atentia.
Rochia pe care mi-am ales-o a fost prima pe care am vazut-o. Era perfecta. Rosie, lunga, in stil medieval. Eram ca si Cenusareasa, doar ca eu nu eram nefericita. Dimineata, in ziua balului, am mers la mama acasa. Deisugr(Desigur), nu inainte sa ma ciondanesc putin cu Jack, era amuzant.
Ca deobicei, Mark bantuia pe acolo. Am incercat sa-l ignor cat am putut eu de mult, insa tot ne-am intalnit odata si odata. Atunci m-a enervat la culme. Auzi, la el. Voia sa spuna la bal despre realtia(relatia) mea cu Jack. Era dobitoc sau ce ? Vroia sa declanseze un razboi si impotriva vampirilor ? Nu i-am spus nimic inafara de a-l injura. Nu aveam ce sa-i spun. Pe la vreo doisprezece m-a chemat mama in camera. M-am asezat pe un scaun si m-am lasat machiata de catre o doamna care era prietena cu mama. Nu m-au lasat sa ma uit in oglinda deloc. Dupa ce m-a machiat au inceput sa-mi faca parul. Deisugr(Desigur), le-am spus ca vroiam ceva simplu. Dupa vreo doua ore, au terminat. M-au lasat sa ma uit in oglinda. Cand m-am vazut am ramas surprinsa, eram ... adorabila ? Culoarea palida de pe fata mea nu a disparut, insa era completata de o nuanta rozalie pe pometi. Buzele imi erau conturate cu o nuanta rosie-sangerie. Nu eram data cu fard de pleoape, cum am presupus eu ca vor face. Parul imi era perfect, desprins, suvitele din fata imi erau impletite si prinse la spatele capului. Ca si o coroana. Imi placea cum imi era aranjat. Am continuat sa ma minunez de cum aratam. Chiar imi placea.
Cu o ora inaintea balului am fost gata. Imbracata, machiata, coafata, puteam sa spun ca eram perfecta. Insa, ceea ce m-a enervat a fost ca tata m-a pus sa ma duc impreuna cu Mark. Si sa stau cu el la petrecere, si sa dansez cu el si toate chestiile acelea enervante. Ne-am dus cu masina lui. Desigur ne-am certat. L-am injurat cat am putut de mult, si inca am mai si inventat ceva pe acolo la nervi. Inclusiv l-am pocnit de cateva ori. Era sa facem si un accident. Dar nu-mi pasa. Am ajuns destul de tarziu la castelul unde se tinea aceea receptie. Desigur ca a trebuit sa intru la bratul lui. Am inaintat sub privirile pline de interes ale vampirilor si ale vanatorilor. A trebuit sa schitez un zambet prea fals pentru a nu da de banuit ca eu nu-l suportam pe el. Am ajuns la locul unde erau tata si mama impreuna cu un vampir. Dupa tinuta lui(Dupa tinuta si fermitatea lui, am obsevat ca el era conducatorul), si fermitatea lui am observat ca el era conducatorul. Langa el mai era un alt vampir, cu o cicatrice urata pe fata.(Am) am evitat sa ma uit la el. Langa cel cu cicatricea statea printesa Yayuria. S-a strambat la vederea mea. Eu am facut acelasi lucru. Ea stia ca eu aveam ceva cu Jack, daca nu stia ... banuia,(.) In stanga ei statea un alt vampir. Avea ceva diferit. Nu parea la fel de arogant ca toti ceilalti. I-am zambit prietenos si el a facut acelasi lucru, fapt care m-a incantat.

- Sir Helix, el e Mark, ucenicul meu, viitorul sef al Vanatorilor. a spus tata aratand spre idiotul care era langa mine,(.) El a facut o placuciune(plecaciune).

Helix a zambit.La fel au facut si cele trei sosii ale lui, semanau foarte mult.

- Iar ea, ea este bijuteria mea. a completat tata iar apoi a ras.
- Ea este fiica mea, Crysstal. a adaugat el.
- Incantata. am raspuns si am facut o plecaciune.
- O adevarata frumusete. a spus Helix.
- Ai dreptate, tata. a spus cel de al treilea vampir.
- Multumesc pentru complimente. am adaugat eu zambind.

Au continuat sa discute despre chestii neinteresante, eu raspundeam la intrebarile care mi le adresau. M-am simtit putin cam jenata de privirile lui Yayuria si a celui de langa ea. Cel mai mic dintre frati, am dedus singura. Nu imi mai tineam mana la bratul lui Mark, mi l-am retras subtil. Dupa aproximativ o ora , in care eu m-am plimbat ca si o nebuna pe acolo, salutand vantorii pe care ii recunosteam, m-am dus inapoi la tata. Erau impreuna cu el, ucenicul ala pe care il voiam mort, Helix si Yayuria. L-am vazut pe Mark apropiindu-se de mine. Si-a dus capul catre urechea mea si mi-a spus pe o voce foarte joasa.

" O sa va demasc chiar acum. "

Atunci inima a inceput sa-mi bata cu putere. Emotii puternice mi-au stapanit corpul, furie, disperare, groaza, toate se imbinau intr-un mod vijelios. Am vazut-o pe Yayuria zambind, a auzit tot ?

- Mark - am spus luand o gura de aer - ma insotesti pana afara ? Nu ma simt prea bine. am completat eu balbaindu-ma.
- Desigur. a zis pe un ton fals.

Dobitocul ! Am pasit spre iesirea din acea sala. Odata ajunsi afara l-am vazut cum se indeparta de mine.

- Ah, draga mea Cryss, nu stii ce rau o sa-mi para sa te vad decapitata. a zis fara sa se intoarca cu fata.

Nu am spus nimic. Am tacut. M-am aplecat si am luat de jos o piatra destul de mare. M-am dus incet in spatele lui si i-am dat cu piatra aceea, in cap. L-am auzit cum a gemut de durere. L-am mai lovit odata si a cazut la pamant. Era inconstient. Noroc ca aveam poseta la mine. Mi-am cautat cutitul care il aveam cu mine si i-am strapuns inima. L-am rasucit ca sa fiu sigura ca era mort bine de tot, iar apoi l-am scos. A dracu` sa fiu ! Am ucis un om ! Dar totusi, vroia sa ne demaste, sa ne dea de gol, o meritase. Si asa, lumea nu o sa-i simta lipsa. Am scos servetelul care il avea intr-un buzunar si am infasurat cutitul. Trebuia sa ma misc repede. Vampirii aveau sa simta mirosul destul de repede. Am intrat inauntru si am intrebat o chelnerita unde era baia. Am fugit acolo si am intrat in incapere, am aruncat cutitul in chiuveta de acolo si am dat drumul la apa si am inceput sa-l spal. Curand, sangele a disparut complet. Am cautat ceva ca sa pot arde servetelul ca sa nu se simta mirosul. Am gasit o cutie de chibrite si i-am dat foc materialului. Am inceput sa ma spal pe maini si eu cu mult sapun ca sa mascheze mirosul. M-am uitat in oglinda si m-am aranjat. Trebuia sa nu par agitata.
M-am reintors in sala si m-am dus inapoi la tatal meu. Am observat ca printesa disparuse, asa era cel mai bine. Tata m-a intrebat de Mark, iar eu am maintit(mintit) ca nu stiam unde e. M-am uitat spre locul unde valsau doua persoane. M-am uitat mai atent iar apoi am vazut-o pe Yayuria cu ... Jack. Am ramas uimita. Complet enervata si dezamagita. Ticalosul ! Vampir afemeiat ! Ce scandal o sa-i fac eu de nu o mai vazut el de zile mari. Am tresarit cand am simtit o atingere rece, ca si gheata.

- Imi acordati acest dans, domnisoara Crystal ? m-a intrebat tanarul vampir din fata mea, fratele Yayuriei.
- Desigur, domnule ... . i-am raspuns cu o intrebare nerostita.
- Zalux. a completat el.

I-am zambit. Era un vampir fermecator, la fel ca si Jack. Ah, idiotul ! Ma insela in fata mea. L-am luat de mana pe Zalux si ne-am indreptat usor spre locul de dans. Mi-am pus o mana pe umarul lui iar cealalta era prinsa in a lui. Am inceput sa ne miscam in ritmul muzicii clasice.(,) atragand privirile spre noi. Era un partener bun de dans. Insa nu mi-am putut indeparta privirile de la Jack. Ce-mi venea sa-i sucesc sabia in gatul acela a lui. Am lasat-o balta si am descis(decis) sa ma uit in ochii partenerului meu de dans. Avea o privire rece, dar in acelasi timp avea ceva diferit de toti ceilalti. Era mai special, mai tandru sa spun asa. Ii zambeam in timp ce valsam, insa gandul imi era la Jack.

Deci....acestea au fost greselile. Mi-a placut capitolul...mai ales ca MArk si-a primit "pedeapsa" pe care o merita. Sper doar ca nu o sa se afle ca Crys este ucigasa lui. Cred ca o sa fie o cearta destul de mare intre JAck si Crys cand vor ajunge acasa...amandoi cred numai prostii :)):.
Astept urmatorul capitol ...kissu :*

#44
Capitolul 19

Mirosul era ciudat, simţeam sânge în aer.
Dar de unde?
Dacă eu realizasem asta, atunci cei cu sânge pur erau deja în alertă. Treaba asta nu îmi plăcea deloc. Dar mai tare mă deranja faptul că roşcata mea dansa cu un idiot de vampir, cu Zalux. Eu fusesem obligat să stau alături de Yayuria, obsedată creatură – plus că dacă aş fi vrut să dansez cu cineva , atunci aceea ar fi fost Crysstal. Iar ea fuge repede în braţele altuia. Foarte frumos , de parcă eu chiar aveam să accept aşa ceva. Eram furios şi plin de gelozie. Chiar şi prinţesa simţea sângele şi probabil vroia să atace. Aşa că nu prea mi-a dat importanţă când m-am depărtat de ea. Şi roşcata rămăsese aproape singură, până ce am tras-o lângă mine şi am fugit cu ea în prima încăpere văzută. Lumina era slabă aici. Erau doar două fotolii , o cameră închisă. Era biblioteca. Am zărit mai multe rafturi de cărţi şi în depărtare şi alte scaune. De fapt această încăpere era imensă. Am tras-o pe vânătoare aproape de mine.
Inima îi bătea cu acceleraţie, dar nu pot spune că nu aveam şi eu acelaşi efect.
La dracu.
Vrusesem toată noaptea să o ating şi acum reuşeam în sfârşit. De abia puteam să îmi controlez instinctele şi cât mi-aş fi dorit să ... Să îi fac atâtea chiar acum. Dar nu puteam pentru că gelozia era mult prea mare. Am trântit-o de perete şi i-am simţit respiraţia.
Gâfâia. Aşa cred.
Mi-am pus mâinile în jurul feţei sale, strângând-o aproape de mine. Pielea mea devenise fierbinte, şi poate şi a ei la fel. Parcă nu mai puteam simţi nimic în afara acelor ochi căprui superbi. Mă înnebunea şi doar atunci când clipea. Iar tic-tac-urile provocate de inimă mă făceau să îmi pierd minţile.
Nu mai aveam noţiunea timpului. Şi nici sângele ce îmi curgea prin vene nu mai părea să o aibă. Pentru că lichidul părea să curgă mai repede decât de obicei.
Şi , parcă, într-un sens invers deşi acum nu puteam realiza care era acela bun. A trebuit să respir adânc înainte să pot spune ceva. Însă mi-a părut o greşeală, căci i-am inhalat mirosul şi iar mă adânceam în instincte.
Era atât de aproape de mine. Lipită de trupul meu. Tăcea, şi la fel o făceam şi eu.
- A dracului de treabă patero, a dracului de treabă!
Am spus pe un ton ce se vroia ridicat, însă nu fusese aşa pentru că nu vroiam să atrag atenţia. A oftat, respiraţia sa mişcându-se până la mine. De parcă mă chema şi mai aproape de cât eram deja. Iar eu nu puteam rezista unei asemenea chemări.
De abia dacă realizam că era îmbrăcată, căci eram lipiţi unul de celălalt, şi feţele noastre se aflau la o distanţă milimetrică.
- M-ai enervat, rău de tot. Ce făceai tu cu acel Mark? Zi-mi, ce făceai? Să nu te prind că îl laşi să te mai atingă vreodată, mă auzi?
Am strigat la ea mişcându-mi chipul spre gâtul ei. Am găsit acea porţiune goală şi mi-am trecut limba peste ea. Era un sentiment atât de revigorant şi aceasta mi-a prins părul între degetele sale, trăgându-mă sălbatic.
Îmi venea să sar peste ea, aici şi acum. Însă, m-am confromat să îmi scot colţii. Nu mă puteam controla. Şi să îi înfig în pielea ei fină.
Am simţit gustul sângelui său, era atât de dulce şi provocator.
Mă chema să gust mai mult, şi mai mult din el. Iar în starea în care mă aflam , nici că mă puteam opri curând. Am simţit cum începuse să tremure, trăgându-mă şi mai tare, şi mai sălbatic de păr. Credeam că o să mă lase chel, sau ceva asemănător. Dar colţii mei nu vroiau să se retragă, şi nici mâinile mele. Le poziţionasem în jurul taliei sale mai devreme, dar acum se mişcaseră de acolo. Ea continua să încerce să mă îndepărteze. Oare asta făcea?
Nu realizam, căci îi puteam auzi gâfâitul şi era un fel de impul pentru mine. M-am desprins uşor, trecându-mi limba peste buze şi lingând şi sângele rămas în urmă , pe pielea ei.
Nu ştiu ce expresie aveam eu, însă a ei era oarecum nervoasă. Şi slăbită.
- Mark e mort!
A strigat , dar nu atât de tare cât zgomotul să iasă din încăpere. Deşi ştiam, dacă un vampir asculta, ne auzea. Doar că nu vroiam să îmi pese la momentul acesta de acest lucru. Nu vroiam să ştiu. Pur şi simplu eram prin aici, cu ea. Şi nu vroiam să ies.
Pentru că mă înnebunea.
Pentru că vroiam să fie doar a mea, şi doar pentru mine. De abia am putut asimila acea informaţie. Ce vroia să spună cu asta? Deci mirosul pe care îl simţisem venea de la el.
Interesant.
- Mă bucur atunci, pentru că dacă nu, l-aş fi ucis eu oricum.
Am mârâit, încă nervos.
- EÅŸti idiot, Jack!
Dacă nu ar fi fost atât de drăguţă când zicea asta, poate m-aş fi supărat pentru jignirea pe care mi-o aducea.
- Da sunt. Åži ÅŸtii de ce?
Am sorbit-o din priviri, de data aceasta luând-o spre mine, şi eliberând-o din strânsoarea mea , fără a o mai ţine la perete.
Am mângâiat-o blând, simţind nevoia să o ating de cât mai multe ori posibile. Pentru că existenţa ei era prea legată de a mea, şi viceversa . Aveam nevoie de ea. Într-un mod destul de ciudat. Nu era ca şi cum nu aş mai fi putut trăi. Mai degrabă : nu ar mai fi avut rost să o fac.
- Pentru că aşa eşti tu!
A încercat să zică asta nervoasă, însă nu prea îi reuşise. Buzele noastre se atingeau uşor, şi aceasta se ridica spre mine, încercând parcă să mă sărute. Eu o întărâtam, nelăsând-o să meargă mai departe. Uşor , am lipit-o iar de perete şi mi-am introdus limba în gura ei.
Mâinile mele le-au căutat pe ale ei, şi găsindu-le le-a ridicat. Degetele mele s-au împletit într-ale sale, ţinându-le şi pe acestea alipite de perete. Îi strângeam degetele printr-o mişcare lentă, dându-le drumul şi iar apucându-le. De parcă aş fi făcut alteceva în acel moment. Buzele noastre se jucau în acelaşi mod. Dezlipindu-se pentru a ajunge iar în stadiul de unire.
Limbile noastre se întâlniseră şi îşi începuseră jocul nebun, sălbatic. Sângele ei încă îşi păstrase aroma în gura mea, şi ştiam că şi ea realizează asta. M-am tras mai aproape de ea, simţind cum sânii ei erau proptiţi pe pieptul meu. Mi-am poziţionat unul dintre genunchi între picioarele sale, şi a scos un geamăt printre săruturile noastre.
- Idiotule....
Mi-a spus iar, dar eu nu am vrut să iau în seamă. Am sărutat-o iar pe gât, neputând să rezist tentaţiei.
- Acum vezi de ce?
Am întrebat-o orpindu-mă din sărutat. Deşi mâinile noastre erau încă îmbrăţişate în aceaşi poziţie. Prea intimă pentru a putea fi practicată de oricine. Simţeam chiar şi prin acest gest că era a mea. Şi doar atât.
- Pentru că nu pot suporta să te atingă altcineva!
Mi-a zâmbit.
- Nici nu vreau aşa ceva. L-am ucis pe Mark pentru că vroia să ne de-a în vileag. Nu puteam accepta aşa ceva. Nu?
A chicotit, iar eu mi-am zdrobit buzele de ale sale.
Nici măcar nu stătusem să realizez asta. Era clar că cineva îl omorâse pe Mark dar nici măcar nu îmi dădusem seama că ea o făcuse. Fusesem destul de prost cât să nu iau detalii atât de importante în seamă.
Cât şi mirosul pe care îl avea. Sângele lui încă persista asupra ei, iar asta nu îmi plăcea. Acum se îmbinase cu al ei, ceea ce îi mai anula efectul. Însă, trebuia să nutrim un plan pentru asta.
Ceilalţi probabil deja ştiau. Cât fusesem eu în starea de amorţeală şi nebunie, ei ştiuseră tot timpul că ea era criminala.
- Cât de important este acest Mark pentru vânătorii voştri?
A dat din umeri.
- Putem supravieţui şi fără el. Îl voi convinge eu pe tata.
Am privit-o serios.
- Pot spune că eu l-am ucis .
S-a uitat urât la mine.
- Nu trebuie să ştie nimeni cine a făcut-o!
Am luat-o în braţe, mai mult pentru că simţeam nevoia să o protejez.
- Ei deja ÅŸtiu asta.
Şi-a pus un deget în jurul buzelor mele, provocându-mă să tac. Iar eu am acceptat jocul, pentru că nu vroiam să înfrunt nimic acum.
Deşi pentru ea aş fi făcut într-adevăr orice.
- De ce ai dansat cu Yayuria?
M-a întrebat pe un ton aproape insesizabil. Buzele ei de abia s-au mişcat dar am văzut acea urmă de gelozie în voce.
Ceea ce mă făcea să mă simt destul de bine. Pulsul începuse iar să îmi crească şi am atins-o în locul în care o muşcasem.
- De parcă am avut de ales. Nu îmi place să fiu în preajma ei. Ea m-a invitat.
Am dat din umeri lingând amprenta pe care o lăsasem pe gâtul ei. A ogâfâit.
- Tu de ce ai dansat cu Zalux?
A chicotit.
- El m-a invitat. Nu l-am putut refuza.
Mi-am dat ochii peste cap şi am sărutat-o iar.
- Să nu-mi mai faci asta, ai înţeles?
Încerca iar să pară nervoasă. Ce dracu era mă atât de sexy, drăguţă, inocentă, perversă şi periculoasă, totodată nevinovată, în acelaşi timp? Femeia asta o să mă ducă în pragul nebuniei . Deşi eu bănuiesc că deja mă are în stadiul ăsta. Mi-a atins faţa.
- Ce să fac?
Am sărutat-o sălbatic, muşcând-o cu dinţii de buze. Nu am folosit colţii.
- Totul. O să ucid pe oricine te atinge.
I-am atins sânii şi am ştiut că dacă o să continui, nu urma să mă mai opresc. Am bătut spre retragere, când ea mi-a înconjurat gâtul cu braţele. Muşcându-mă uşor de una dintre urechi, m-a încolţit.
Întorcându-mă şi proptindu-mă ea de această dată de perete, mi-a lins gâtul într-un mod foarte lent.
- AcelaÅŸi lucru e valabil ÅŸi pentru tine.
Aş fi vrut să continuăm dar ceva dinăuntrul meu mi-a zis : stop.
- Ar trebuit să ieşim de aici, o să devină suspicios. Stai să văd cum stă treaba.
Am întredeschis uşa şi am văzut că era destul de multă agitaţie. Fusese găsit corpul şi era clar cum fusese ucis. Am ieşit amândoi, şi am zărit că Zalux ne văzuse , dar mi-a zâmbit. Desigur că dansase cu Crysstal şi deja ştia că ea îl omorâse. Numai că acum ştia şi faptul că eu o muşcasem. M-am bucurat că roşcata avea şi o eşarfă la ea, pe care a folosit-o să mascheze semnul.
Acum trebuia să scăpăm şi de mortu’ ăsta.

#45
>.< ca sa faceti quote la ditamai capitolul care are doar 5 greseli vazute de voi nu este permis, ca sa faci quote la un capitol intreg trebuie sa ai peste 20-30 de greseli minim >_> nu mai faceti quote si aratati 5 greseli sau va sterg posturile

#46
Hm, niciun comm :( urat ! T_T En fin ... am venit cu capitolul 20
Enjoy

Capitolul 20


Nu-mi venea sa cred ca Jack a fost asa de gelos pe Mark. De parca nu ma cunostea. Defapt, nu, nu ma stia asa de bine. In fine. Cum puteam eu sa-l insel pe el ( care arata ca un zeu ) cu Mark ( doar un impotent(nu-i impotent, da` asa-i zic eu), idiot si santajist ). Cand mi-a spus ca stiau deja cine l-a ucis m-am panicat. Mintea mea a inceput sa analizeze toate planurile posibile. Si dintr-o data mi-am amintit de ceea ce incercase Mark acum cativa ani, sa ma violeze. Era exact ceea ce aveam nevoie, adica, odata ce a incercat ... de ce sa nu o faca si a doua oara ? Cand am iesit din camera aceea l-am vazut pe Zalux. El era cel care-mi trebuia pentru plan. Cine e mai credibil decat unul dintre fii conducatorului ? Am zambit si apoi i-am spus lui Jack sa-l trimita pe Zalux in camera de unde am iesit iar el sa nu cumva sa vina. Am reintrat in camera si m-am asezat pe un scaun pe care l-am gasit. Fara ocolisuri, Jack m-a epuizat fizic. Adica, o parte ca mi-a supt sangele iar alta parte e ca aparoape mi-a venit sa-i spun sa ne-o tragem dracu` acolo. Nu stiu cum naiba am rezistat .. hm ... fructului interzis ? Aprofundata in gandurile mele nu l-am observat pe Zalux cum statea in fata mea privindu-ma curios. Am zambit la vederea lui.

- Ah, ma bucur ca ai acceptat sa ma vezi ! Am spus eu incercand sa me ridic dar nu mi-a prea iesit.
- Stai linistita jos. Mi-a spus cu un glas clam.
- Da, desigur. Am spus mai mult pentru mine.
- Pentru ce ai nevoie de mine ? M-a intrebat in timp ce s-a dus dupa un scaun si l-a adus sa se aseze in fata mea.
- Trebuie sa ma ajuti. Adica nu trebuie, o sa fie alegerea ta. Am spus rece.

A dat din cap parca spunandu-mi sa continui.

- Cred ca ti-ai dat seama ca a fost ucis cineva pe aici, nu ? Am intrebat iar el mi-a raspuns dand din cap.
- Si ca eu l-am ucis, nu ?

A dat din nou in cap si apoi a ranjit spunand :

- Domnsioara vanator asasina de barbati.

Am ras.

- Da, dar el a fost de vina, daca nu m-ar fi santajat. Am spus zambind.
- In legatura cu ... ?
- Mine si Jack. Am spus zambind.
- Desigur ! A spus ca o sa va demaste sau ceva in genul acesta nu ? A spus uitandu-se in ochii mei.
- Da. Am raspuns sec.
- De ce te astepti sa te ajut ? M-a intrebat el uitandu-se la mine, studiindu-ma.
- Nici eu nu stiu, dar dintre toti aflati aici tu si Jack sunteti in singurii in care simt ca trebuie sa am incredere. Eu ti-am spus ca o sa fie alegerea ta.
- Da, o sa te ajut.
- De ce m-ai mai intrebat atunci ?
- Am vrut sa-ti stiu motivul.

A ras si eu am facut la fel.

- Si planul tau este ... ?

Dupa ce a spus acest lucru eu am inceput sa-i povestesc panul meu. L-am pus bine la punct, gandindu-ma la toate detaliile. I-am explicat tot. Cand am terminat m-am ridicat de pe scaun, imi recuperasem putin din puteri. Mi-am rupt putin din rochie si mi-am ciufulit parul pentru a da semne ca am patit ceva in genul planului meu. Apoi i-am spus lui Zalux sa ma loveasca peste fata, nu prea tare ca sa nu-mi mute capu` pe podea. M-am zgariat putin pe maini si pe brate. L-am intrebat pe vampir cum arata si a glumit raspunzandu-mi ca si cum as fi avut o lupta cu o necunoscut apentru o bluza dintr-un magazin. Am stat pret de cateva secunde uitandu-ma urat la el. Apoi am iesit din camera. Am avut noroc ca nu m-a observat nimeni cand am iesit pentru prima data, impreuna cu Jack. In aceea sala haosul era de nedescris. Adica, era o aura foarte urata in jurul .. creaturile de aici, oameni si vampiri. L-am simtit pe Zalux cum m-a luat de dupa umar cu mana. Am pasit incet spre locul unde era tatal meu. Ce bine ca am luat lectii de actorie cand eram mai mica ! In timpul in care am traversat distanta pana la cei doi conducatori am inceput sa plang. Hm, defapt sa o fac pe victima desi eu sunt asasinul. L-am cautat cu privirea pe Jack dar nu l-am vazut. Am decis sa ma concentrez pe ceea ce aveam sa fac. Cand am ajuns acolo tatal meu a scos un scancet de uimire.

- Crystal, fetita mea ! Ce ai patit ? M-a intrebat ingrijorat tata.

Atunci mi-am luat rolul vietii mele in serios, am inceput sa plang si mai tare.

- Ah, tata ! S-a intamplat.... s-a intamplat din nou ! Am spus suspinand.
- Ce anume ?
- Mark ... a incercat iarasi sa ma violeze, ca si acum cativa ani ! Am spus eu printre lacrimi.

Da-ma dracu, daca scap cu bine de aici actrita ma fac !

- Nu se poate ! Nenorocitul ! Cum a indraznit sa faca acest lucru .. din nou ? M-a intrebat strigand.
- Domnule, permiteti-mi sa o duc pe Crystal acasa la ea. A vorbit Zalux pentru prima data.
- Dar Zalux, tu ce ai cautat cu ea ? A intrebat tatal lui.
- Asta e foarte usor, stiti ca am dansat cu ea nu ? Cand a disparut asa dintr-o data m-am dus sa vad ce e cu ea, si i-am urmarit mirosul, atunci m-a ghidat afara ... unde era ea cu acel ... barbat. A spus fara sa respire ( el avea nevoie sa respire ? cred ca nu )
- Si apoi ? A cerut tatal lui sa stie ( mos bagacios, cati ani are ? 5000 ? )
- L-am vazut acolo, jos, sangerand. A spus Zalux.
- Atunci el e cel mort ?! A strigat tatal meu.
- Da. A raspus vampirul de langa mine sec.
- Crystal tu l-ai ucis ? M-a intrebat tatal lui Zalux.

Am inceput sa plang si mai tare si am dat din cap in semn de aprobare. Am auzit pe cineva maraind, m-am uitat in jur si am vazut-o pe Yayuria privindu-ma cu ura.

- Ce vroiai sa fac ? Sa stau si sa ma violeze ? Am intrebat strigand.
- Nu dar ... . A spus tata.
- Dar ce ?! Tii mai mult la un ucenic, care a incercat pentru a doua oara sa ma violeze mai mult decat la propia ta fiica ! Am zis parca scuipand cuvintele.

Ok, asta nu a fost in plan, chiar asa prost e tatal meu ? Nu a mai apucat sa spuna nimic deoarece un sunet strident, ca si de daramatura si-a facut prezenta printre noi. M-am intors cu fata la locul de unde provenea acel zgomot. Din cauza prafului nu se vedea mare lucru, atunci am vazut o pereche de ochi aurii. Am scapat pe gura un suierat. Asta mirosea a lupta ! Mi-am scos din geanta cutitele si m-am aplecat intr-un mod de atac.

- Varcolaci ! Am spus destul de tare ca sa ma auda toti cei prezenti.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#47
Hello!^^

eh.. am aparut si eu din nou cu o mica - mare intarziere :]] conteaza ca am ajuns ;;)
well.. ca de fiecare data ati avut niste capitole extraordinare, descrieti minunat la persoana 1, dialogul a continut replici bine alese, iar actiunea nu a fost deloc grabita, cat despre greselile de tastare :-? sincer nu mi-a "sarit" nimic in ochii, probabil fiind capativata de sirul povesti :D
ma bucur ca Mark a fost ras de pe fata pamantului, cam sadic modul cum a fost omorat de Crysstal :]], o vedeam prea finuta sa faca asa ceva.. enfin macar a scapat de el, ideea de a iesi basma curata a fost foarte inspirata, mi-a placut si ca Zalux a ajutat-o fara alte "targuieli"; uhh! ador sa vad un barbat gelos (bine, acum depinde in ce "cantitati") iar Jack si-a jucat calumea acel "rol" cand a vazut-o pe Cryss in preajma altora :-".. cu toate astea, astept ca in lupta ce urmeaza varcolacii sa si-o ia, ceea ce o sa se si intample, nu?;;)
nu cred ca mai e nevoie sa spun ca ast nextu' ^_^
succes in continuare!>:D<
:bye:
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#48
Bună :X Minnie Mouse îţi mulţumim de comentariu şi apreciem faptul că citeşti. Sper să continui aşa <3 şi sper să îţi placă în continuare.... >:d<thanks again.

Lectură plăcută!

Capitolul 21

Nu era de mirare că femeia asta a mea era atât de nebună. Juca un teatru grozav. Ajunsese să îşi rupă şi rochia pentru asta? Şi totuşi, nu am putut să ignor loviturile avelea. Mici zgârieturi desigur, dar mă stresau. Ştiam că fuseseră făcute de Zalux special pentru planul ei.
Şi totuşi. Aş fi putut să îl ucid eu pe cretinul ăla de Mark fără să las vreo urmă. La dracu. Ce se întâmpla cu mine? În timp ce urmăream imensa prostie şi cantitatea uriaşă de egoism a socrului meu, am simţit un miors ciudat.
Toţi au părut să reacţioneze. Ce duhoare.
- Vârcolaci!
Am auzit-o pe Crysstal accentuând şi am văzut-o cum s-a pregătit să fugă spre luptă. Normal că nu aveam să las un asemenea lucru să se întâmple. Între timp, un idiot s-a găsit să vorbească.
- Nu trebuiau să atace doar săptămâna viitoare?
Asta l-a provocat pe Krez să vorbească. Rareori se băga în discuţii, dar replica fusese de-a dreptul stupidă.
- Oh da, au nevoie de invitaţie specială. Ne-au anunţat să o să vină săptămâna viitoare să ne atace ca să fim pregătiţi. Tu ce crezi?
Am zâmbit la asta şi am auzit câţiva vampiri chicotind. Ce-i drept îi durea undeva de câţiva atacatori ( cinci la număr ) aşa că o parte dintre ei s-au dat pe margine să urmărească spectacolul.
Asta pentru că nu aveau de gând să îşi mânjească mâinile pentru ceva atât de lipsit de importanţă. Aşa erau vampirii cu fiţe. Eu totuşi nu mă bucuram de acelaşi privilegiu. Nu că aş fi vrut. Cu Cryss care tot vroia să se bată, nu puteam permite aşa ceva.
Fata asta nu avea frică?
Normal că nu. Dar era rănită. Şi îi mai băusem şi din sânge cu puţin timp în urmă. Era clar că nu era în forţă.
- Mă ocup eu de asta.
Am accentuat tare şi clar pentru ca vânătorii să o audă. Eh la dracu. Am mers spre ea.
- Lasă-mă pe mine.
Am zis rece ca să nu se înţeleagă relaţia dintre noi doi. Adevărul e că fierbeam de furie şi nu vroiam să o las să facă ceva. Nu vroiam să fie rănită. Încăpăţânată creatură.
- Am zis că rezolv eu.
Oh da , sigur. Nu am observat că mai degrabă cei din jur şi-au pus atenţia asupra micii noastre dispute.
- Eşti rănită, îi termin eu.
Am replicat fără să gândesc şi aceasta a izbucnit de furie. Şi mie îmi accelerase inima şi aş fi vrut să zdrobesc ceva în acest moment. De ce nu înţelegea fata asta? Nu vroiam să păţească ceva. Asta era clar .
În timp ce noi aveam o discuţie în contradictoriu, un vârcolac ne-a atacat. Uitasem total de prezenţa lor. Ce naibă mă Crysstal. E doar vina ta . Nu îmi venea să cred că ajunsesem să uit chiar că sunt într-o luptă din cauza prezenţei sale. Trebuia să o pun în siguranţă altfel clar nici eu nu mă simţeam bine.
Fără prea mult efort, s-a întors spre vizitatorul nostru cu blană şi urât mirositor şi i-a tăiat capul cu o sabie. De fapt era cuţit dar se prelungea. Lama a strălucit în aer, apoi sângele a început să se prelingă de pe metalul lucis pe podea. Potaia era deja moartă.
L-am auzit pe Zalux fluierând.
- Vezi? Mă descurc!
A spus nervoasă, pentru a-mi demonstra cât de vitează este. Eu eram prea ocupat şi deranjat pentru gestul pe care tocmai îl făcuse amicul meu cu sânge pur. Ce vrusese să însemne asta?
Femeia asta era a mea. Åži doar a mea. Ce dracu?
Cred că se observa acum cât de furios devenisem. Am mârâit inconştient. A apărut un alt vârcolac în spatele lui Crysstal şi într-o secundă m-am aflat acolo, am luat-o de mână şi am întors-o.
Acum ne aflam spate în spate. Am scos pistolul tot într-o fracţiune de secundă şi l-am împuşcat. Mort dintr-un simplu glonţ. Patetic.
Aceasta s-a depărtat de mine. Ce bine fusese să îi simt trupul aproape. Lipit de al meu. Aş fi vrut mai degrabă să sar pe ea şi să o sărut decât să o feresc de câinii ăştia. Am oftat şi i-am zâmbit. Ne aflam acum faţă în faţă. I-am văzut expresia iritată . Probabil din cauza gesturilor mele. Însă nu am slăbit asta.
- Mă descurc!
A ţipat ea din nou la mine şi s-a năpustit spre dreapta, unde apăruse o altă potaie. Totuşi, m-am grăbit şi folosindu-mi de această dată puterile de vampir, am tăiat potaia aia în două. Nu îmi mai folosisem ghiarele de mult. Eram amândoi pătaţi de sânge. A fugit spre stânga şi înainte să pot reacţiona, a ucis şi ea un alt vizitator nepoftit.
Mi-am dat ochii peste cap. Iar ne uitam unul la celălalt. Mi-a zâmbit superior.
- Ce să zic.
Am zis vizibil nervos de toate gesturile astea. Bine totuşi că nu păţise nimic, sincer asta chiar mă făcea să mă simt uşurat. Am uitat că mai aveam încă un musafir.
- Idiotule, în spatele tău !
A vorbit repede roşcata şi eu într-o jumătate de secundă m-am întors şi am văzut câinele ce vroia să se arunce peste mine. Era mai mare decât ceilalţi, şi mai negru. Nu avusesem de gând să îmi folosesc colţii pentru ceva atât de jegos, însă am realizat că vârcolacul acesta era ceva mai special decât ceilalţi. S-a întâmplat foarte repede. M-am mişcat la aceaşi lungime de undă cu creatura şi am sfâşiat-o cu dinţii. Scârbos dar necesar. A căzut pe podea repede.
- 3 – 2.
Am zis eu chicotind spre roşcată şi am vătzut că era gata să îmi dea şi ea o replică de valoare când a intervenit Zalux. Care era problema lui?
- Fabulos.
Crysstal a dat din umeri şi a zâmbit mergând spre tatăl ei . Nu am putut să o urmez aşa că tocmai mă pregăteam să mă fac nevăzut. La dracu de treabă, acum urma să am eu câteva vorbe cu femeia asta. Nebună rău de tot. Eu vrusesem doar să o apăr! Şi care era legătura dintre ea şi vampirul ăsta cu sânge pur?
Ce avea el ÅŸi nu aveam eu?
Bine. Nu trebuia să mă gândesc prea mult asta . Diferenţele erau mult prea evidente. Şi asta mă enerva s-o recunosc.
Eu măcar aveam o inimă.
- Drăguţ spectacol.
A continuat să vorbească amicul meu dar am decis să îl ignor. Am observat că mi se adresa mie aşa că i-am zâmbit. Sarcastic fiind desigur. Nu ştiu cât a prins din mesajul acesta.
- Curajoasă fată Richard. O adevărată nestemată, cum am spus şi mai devreme.
Oho, a vorbit şi bătrânul şef. Atunci chiar am schiţat un surâs sincer. Şi de ce mă simţeam eu mândru? Asta nu o puteam înţelege aşa că nici măcar nu am încercat. Cred că de fapt fierbeam de gelozie din cauza faptului că era atât de frumoasă, curajoasă, sexy ( şi lista putea continua la nesfârşit ) deci plăcută de o grămadă din proştii ce erau de faţă.
Şi de ce îmi era frică? Cu mine se culca.
Ei bine nu ştiam nici eu de ce aşa că nu aveam nevoie să mă strofoc prea tare. Urăsc să fac eforturi extra. Aşa că acum chiar aveam de gând să plec.
- Dar ce a fost tot acel spectacol, Jack?
Krez s-a trezit să întrebe ceva atât de stupid şi nepotrivit. M-am întors pentru a înfrunta stupida întrebare pe care o pusese acest idiot. Chiar nu găsise şi el altceva mai bun de făcut? Am înghiţit în sec, dar asta nu a fost prea vizibil.
- Vroiam doar să fiu un gentleman. Dar văd că m-am înşelat, vânătorii sunt mai puternici decât par. Respectele mele domnişoară Van Helsing.
Formalitatea asta mă călca pe nervi. Atmosfera era încărcată. Apăsătoare. Toată lumea se uita la mine . Brusc devenisem centrul atenţiei. Nu am observat clar cât de frumos spusesem acele cuvinte, şi acum înţelegeam de ce toate privirile erau aruncate asupra mea. Îmi dădusem drumul la farmec. Se întâmplă uneori din cauza stresului.
- Ar fi părut mai degrabă că încerci s-o aperi.
A comentat Yayuria rece şi distantă. Totuşi profundă, scrutându-mă cu ochii şi nelăsându-şi expresia feţei să o trădeze. Mă urmărise pe tot parcursul nopţii. Şi asta nu era deloc ceva plăcut.
Am dat din umeri.
- Trebuie să ne protejăm aliaţii.
Asta a fost cea mai bună replică pe care o putusem da în clipa aceasta şi fusese perfectă. A stârnit zâmbetul lui Sir Helix şi a încuuvinţat din cap. Astfel a mers să vorbească cu Van Helsing, tatăl iubitei mele.
Iar eu m-am făcut nevăzut. În sfârşit.

[center]*[/center]

Am aşteptat încă o oră, singur, în apartament pentru a apărea şi frumoasa mea viitoare soţie. Speram că asta va fi desigur. Încă îmi aminteam de felul în care se uita Zalux la ea şi simţeam că sângele îmi pulsează mai tare în vene. Când a apărut , i-am deschis uşa înainte să bage cheia.
- Bine ai venit acasă.
I-am zis pe un ton dulce şi melancolic. Mă înmuiasem văzându-i chipul obosit şi fiind atât de vulnerabilă... Am luat-o în braţe.
- Dobitocule, era să ne dai de gol.
Mi-a aruncat replica atunci când am trântit uşa şi am luat-o în braţe. De ce mai încerca să fie atât de puternică?
Era clar vlăguită de puteri. Şi totuşi, o iubeam.
Am sărutat-o şi limba mea a început să se joace cu a sa. Buzele îi erau fierbinţi şi la fel şi trupul ei. Am crezut pentru o clipă că are febră. Punând-o uşor în pat, m-am aşezat lângă aceasta. Încă ţinându-i una din mâini într-a mea. Degetele ei păreau mici pe lângă ale mele.
- Te iubesc.
I-am zis scurt pe un ton ce am vrut să fie blând. Închisese deja ochii.
- Da?
Mi-a răspuns cu jumătate de gură. M-am pus peste ea şi am început să o sărut pe gât. Acum părea clar hipnotizată. Însă, şi-a trecut braţele peste spatele meu şi mi-a aruncat tricoul pe jos. Mi-am trecut limba peste gâtul ei şi aceasta a gemut. Întorcându-mă eu de această dată, am ridicat-o deasupra mea.
Nu a scos niciun sunet ci a continuat să mă privească în ochi. Acum îi deschisese.
- Da.
I-am şoptit la ureche, muşcând-o . Inimile noastre băteau foarte tare şi aveam trupurile lipite. Aceasta era cea mai călduroasă şi primitoare senzaţie pe care o avusesem. Faptul că ea era cu mine.
- Åži eu te iubesc, prostule.
Am chicotit şi am sărutat-o pe frunte. Închizându-şi ochii a stat de-asupra mea.
- Ce-ar fi să ne căsătorim?
Am întrebat-o spontan. Dar deja adormise.

#49
Am citit de ieri capitolul, dar a fost ceva pe fugă :D
Well.. deja m-am obișnuit cu capitolele extraordinare și nici acesta nu s-a lăsat mai prejos, acțiunea a fost de-a dreptul captivantă. Mă bucur că nu a început războiul propriu-zis cu vârcolaci și a fost doar un atac ca să îi surprindă. Hmm! Ce echipă bună au făcut cei doi, Cryss și Jack atunci când s-au luptat cu acei cinci vârcolaci, iar Crysstal a dat dovadă de multă încăpățânare, dar și mult curaj și faptul că nu ascultă de nimeni. You go girl! Jack era atât de caraghios încercând să o protejeze, bine amândoi au făcut o scenă destul de dinamică.
Citat:- Ar fi părut mai degrabă că încerci s-o aperi.

Uuu! Direct la țintă! Comentariu Yayuriei a fost direct și la obiect și mă așteptam ca Jack să fie pus serios în dificultate, dar se pare că nu iar aceasta și-a primit o replică pe măsură. Încă un obstacol trecut cu brio pentru ca relația celor doi să rămână încă secretă.
În partea a doua a capitolului mă așteptam la o ceartă mai rău ca în filme : )), având în vedere caracterele lor atât de puternice, dominante, totuși a fost un moment so sweet :X .
Citat:Inimile noastre băteau foarte tare şi aveam trupurile lipite. Aceasta era cea mai călduroasă şi primitoare senzaţie pe care o avusesem. Faptul că ea era cu mine.
Întradevăr dragostea e minunată 8->, până și pe Jack l-a schimbat ^^..
Sincer, finalul m-a lăsat cu semne de întrebare, oare ce i-ar fi raspuns dacă ar fi auzit acea cerere dacă pot să-i spun așa sau poate totuși, chiar l-a auzit ?! ;;)

Anyway.. aștept următorul capitol! Spor la scris fetelor!
kissuu&byeee
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#50
Hellau ! Mersi Minnie ca ai lasat un comm >:D<. Ma incanta faptul ca-ti place ficul :x si eu il ador :>.
Sper sa va placa capitolul si s anu injurati prea tare pe cineva =)) ;;)
Enjoy !


Capitolul 22

Lupta de aseara cu varcolacii a fost o nebunie totala. Nu ma refer la faptul ca ar fi fost foarte greu sa te lupti cu niste ghemuri de blana ci pentru ca Jack nu a vrut sa ma lase sa fac ceva, chiar m-am enervat insa, nu aveam cum sa fiu suparata pe el. Doar era iubitul meu nu ? Ah, si ce ma bucur ca planul meu a iesit cum am vrut in legatura cu moartea lui Mark. Nenorocitul acela precis arde in cazanele din Iad. Mda, ieri, Yayuria m-a disperat pana la cer si ianpoi. Doar cand ii vad mutra aia de fata palida si moarta imi vine sa-mi dau palmi. Adica, tipa aia e dusa rau de tot. Sunt sigura ca vrea ceva de la Jack, si totusi ea e un sange pur, ce dracu ! Ea e printesa in lumea ei, eu in a mea, dar pe front, adica in lupta pentru Jack eram egale. Sau poate ca nu. Eu aveam un avantaj, el ma iubea pe mine, pe mine nu pe ea. Hm, in plus ce ar putea sa vada la ea ? Un corp amubulant, atat, fara suflet.
Dimineata m-a trezit destul de devreme si am observat ca Jack inca dormea. L-am sarutat scurt pe buze si apoi am iesit din camera si m-am dus la baie pentru a face un dus. Dupa ce mi-am terminat cele zece minute de relaxare am inceput sa-mi ingrijesc ranile pe care mi le-am facut chiar eu. Am observat vanataia de langa gura, Zalux a dat chiar incet si totusi am o vanataie, nu vreau sa-mi imaginez cum m-as dezmembra daca ar da serios. Mi-am auzit telefonul din camera in care dormea Jack cum suna. Am inceput sa fug cat de repede am putut si am raspuns ca sa nu se trezeasca el. Am vazut ca era tata. Mi-a cerut sa ma duc la el pentru urmatoarele trei zile. De ce ? A da ! Peste trei zile era saptamna in care luna era rosie. Dragut ! Sau nu. M-am uitat catre Jack care dormea in pat, linistit si mi-a parut rau ca trebuie sa-l las singur ... totusi era tatal meu cel care-mi cerea acest lucru. Am acceptat aceea 'ofeta' si am inchis. M-am asezat pe scaun si mi-am pus palmele pe fata. De ce viata mea trebuie sa fie atat de grea ? Am oftat si m-am ridicat indreptandu-ma spre dulap. Mi-am scos o geanta si am inceput sa-mi bag in ea niste haine si cateva perechi de incaltaminte. Cand am pus tot am asezat geanta langa pat si m-am dus in bucatarie. Am cautat prin dulap niste cereale care le-am cumparat zilele trecute. Cand am gasit pachetul m-am dus catre alt dulap si am luat un castron. Am pus cele doua lucruri pe masa si apoi m-am dus spre frigider pentru a lua laptele. M-am reintors la masa si mi-am turnat cerealele in castron iar apoi laptele peste ele. Am stat putin sa se inmoaie iar apoi am inceput sa mananc. Dupa cateva momente am simtit ceva moale pe gatul meu, care pareau a fi buze. M-am intors dintr-o data si m-am vazut pe Jack in spatele meu. M-am speriat a dracu de tare.

- Neata, fat-frumos din orasu` adormit ! Am zis ironica.
- Neata, vrajitoareo ! Mi-a spus inapoi iar apoi a scos limba la mine.

Am ras. M-am dus sa-i iau si lui un castron ca sa manance si el cereale. Stiam ca nu-i paceau dar trebuia sa se obisnuiasca. I-am spus in fata cutia cu cereale si laptele.

- O nu ! Eu nu mananc uscaturile astea ! Mi-a spus facand o fata parca i-ar fi scarba.
- Esti mai rau decat un copil de cinci ani ! Am zis razand.
- Poate, dar mie nu-mi plac chestiile astea. A spus si a impins cutia cu cereale.

Am luat eu cutia si i-am turnat in castron iar apoi lapte.

- Ba o sa mananci, vampir mofturos ce esti ! Nu stiu ce m-as face daca as avea copil care sa semene cu tine ! Am spus serioasa.
- Hm, bine accept sa mananc chestiile astea. A renuntat intr-un sfarsit.
- Stiam eu ! Am spus victorioasa.

Mi-am apropiat fata de a lui si l-am sarutat.

- Si asta ca premiu. Am zis dupa ce m-am dus inapoi la scaunul meu.

Am inceput sa mancam amandoi micul de jun iar eu ma uitam din cand in cand la Jack. Nu stiam cum sa-i spun ca ma duc la tata pentru urmatoarele trei zile.

- Stii ... - l-am auzit incepand ceva - mie mi-ar placea sa am un copil care sa semene cu mine. A terminat el.

Am tresarit. Pana la urma si eu vroiam un copil, adica .. asta era visul meu nu ? Sa ma casatoresc, sa am un sot si un copil sau chiar doi, sa am un caine sau o pisica. Mda, vise !

- Desigur, nu stiu ce m-as face daca as avea un copil care sa semene cu tine ! A spus iar apoi a ras.
- Ce vrei sa zici cu asta ? Am pornit revoltata.
- Nimic ! A zis pe un ton inocent.
- Auzi, m-a sunat tata si ... mi-a cerut sa ma duc la el ca sa stau pana cand incepe razboiul, adica trei zile. Am spus parca innecandu-ma in cuvinte.

L-am auzit cum a marait. Am spus :

- Stiu, nici mie nu-mi convine situatia sa stau departe de tine dar sunt obligatiile mele de vanator. Abia astept sa treaca razboiul acesta ! Am spus eu enervata.
- Inteleg. A spus intr-un final.

I-am vauzt chipul trist. M-am ridicat si m-am dus catre el si m-am asezat la el in brate. M-am uitat in ochii lui in timp de cateva secunde. Mi-am trecut mana prin parul lui blond si i-am zambit. Mi-am apropiat buzele de ale lui si l-am sarutat. I-am simtit mana pe talia mea in timp ce alta era in parul meu. Mi-am introdus limba in gura lui si am inceput sa ma joc cu a lui.

- Jack, tu esti totul pentru mine, sa stii asta ! I-am spus dupa ce am terminat sarutul.
- Si pentru mine, vrajitoareo. Mi-a spus razand.

M-am ridicat din bratele lui si m-am dus spre camera. Am intrat inauntru si mi-am luat cheile si telefonul si bagajul. Am iesit pe usa si m-am reintors in bucatarie si l-am sarutat din nou si mi-am luat la revedere. M-am dus in parcare si mi-am luat masina. Urma sa ma duc la castel (acasa la parintii mei) si sa fiu prizoniera balaurului ( tata ). Eh cel putin nu mai era soparla aia (Mark) acolo. Am ajuns destul de repede acasa si m-am dus in camera mea si am despachetat. Apoi am luat praznul cu mama, plictisitor ca deobicei. Nu eram decat de cateva ore aici si deja imi era dor de Jack.

[center]***[/center]

A doua zi a venit destul de repede, sau asa mi s-a parut ? Am decis sa ma duc sa ma antrenez asa sa-mi treaca timpul mai usor. Desigur ca vorbeam cu el la telefon insa nu era acelasi lucru. Desigur ca nu m-am putut concentra pe antrenament, a dracu` de prostie cu venitu` la ma-sa'n pisici. Imi venea sa injur de toti Sfintii. In timp ce aruncam la tinta cu niste cutite am simtit o prezenta stranie. A unui vampir. Sange pur. M-am intors cu fata spre locul unde am simtit prezenta si am vazut-o pe Yayuria. Mda, ce sa zic. I-am aruncat o privire urata si ea a facut la fel.

- Ce vrei ? I-am spus taios.
- Hm, am venit sa vad ce face draga noastra Vanatoare. A spus ironica.
- Ai vazut ce fac acum poti sa pleci. Pa ! Am spus si m-am intors cu spatele la ea.
- Stii, e pacat ca l-ai lasat pe Jack singur. A zis calma.

M-am intors spre ea.

- Saracutul, e asa singurel, a trebuit sa vina la mine sa-l consolez.

Curva moarta ! Cauta cearta ? Nu se putea sa fie adevarat. Jack ma iubea. Nu m-as insela cu cineva ca si ea si pe deasupra ca-i si moarta. M-am strmbat la ea si am auzit-o cum a ras.

- Nu te cred ! Am spus si m-am dus spre locul unde aveam lucrurile.

Le-am bagat repede in geanta si am vrut sa plec, dar am simtit cum m-a prins de gat.

- Treaba ta daca nu ma crezi. A spus si apoi a disparut.

Sclifosita dobitoaca idioata, cine se credea ? Regina lumii ? Ce as da cu ea de pamant. M-am dus inapoi acasa si am lasat lucrurile acolo, am facut un dus rapid si m-am imbracat cu niste blugi si o bluza. Mi-am luat cheile de la masina si am coborat jos in garaj. Am urcat in masina si am pornit spre apartamentul unde stateam cu Jack. Trebuia sa imi spuna daca e adevarat sau nu ce a spus Yayuria. Si totusi nu putea fi, ea a mintit, Jack nu ar fi fost in stare sa ma insele. Am ajuns dupa o jumatate de ora de condus. Am urcat cu liftul pana etajul unde stateam si am deschis usa. Cand am vazut-o pe Yayuri sarutandu-l pe Jack am crezut ca inima mea se rupe in doua. Sentimentele mele s-au amestecat dand nastere furiei. Nu mintise. El a cautat refugiul in bratele alteia.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.362 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.959 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)