Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Academia Vrajitorilor

#21
Salutică! ^^

Well... Dacă tot am citit am zis să las, totuși, și o părere. :D
Pentru început, titlul mi-a atras atenția. Bine, cu ceva timp în urmă, dar deh, școala îmi papă zilele @_@ . Primul lucru la care m-am gândit când am citit titlul a fost la Harry Potter ( chiar îmi plac cărțile, să nu mai vorbesc de filme : ) ) . Povestea în sine e diferită, destul de originală aș putea spune și asta îmi place. Descri destul de bine, dialogul este bun, iar acțiunea nu este grăbită, cât despre greșeli de tastare am văzut că au fost menționate mai sus.
Hmm.. Cam mult mister pe aici, dar cu toate astea îmi place. Te face să vrei să citești să vezi ce se întâmplă. Chiar mă întreb de cine s-a lovit atunci Lucy, de Lucas sau de Paul? Și că veni vorba de ei, de ce relația lor este așa proastă? I mean, hello, sunt frați. Se mai ceartă, se mai ciondănesc, dar la ei e prea de tot : - ? . Până și schimbarea de atitudine a lui Lucas îmi dă de gândit : - ?..
Bine, bănuiesc că voi afla în capitolele ce vor urma ;)) .
Spor la scris! Aștept cu nerăbare next-ul! :*
:bye:
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#22
Waaa, fetelor multam de commuri. Scuzati intarzierea, si sper sa va placa. ^^

Capitolul cinci

Nicio reactie, din nou. Nu facea nimic inafara sa ma traga si mai aproape de el. Ii simteam respiratia greoaie, semn ca facea ceva sa se controleze. Acum am observat si eu cat de mica eram pe langa el, ma refer la inaltime desigur. Am simtit o impunsatura in zona gatului care m-a facut sa tresar. Dupa cateva clipe el s-a indepartat de mine, avea un zambet plin de superioritate. Nu am inteles acel zambet, de ce cu superioritate, daca acum cateva momente m-a numit ingerul lui ? Si-a luat jacheta si a plecat fara sa se uite inapoi. M-am prabusit pe jos, nestiind care sa fie reactia mea. Am stat acolo ceva timp pana cand am auzit o bataie la usa mea. Nu am spus nimic care sa-i dea voie sa intre sau ceva in genul, dar usa s-a deschis. Pe ea si-a facut aparitia Bellee, ochii ei erau deschisi larg, uitandu-se la mine speriata. Si-a dus mana la gura, si a tipat. Eu nu am inteles de ce. S-a apropiat repede de mine si si-a pus mainile pe fata mea. Uitandu-se cu o expresie ingrozita pe fata. Apoi mi-a dat parul de pe umeri si am putut-o auzi spunand ceva neintelegibil. Am vrut sa-mi intorc capul, dar nu am putut, ce naiba era cu mine ? Am vrut sa vorbesc dar nici asta nu am putut face. Am incercat sa-mi ridic mana dreapta, nimic, muschii mei nu reactionau la nicio comanda a creierului.

Ma duc duap ajutor !

Am auzit vocea Belleei ca prin vis. Ca un ecou inabusit. Dintr-o data am inceput sa respir tot mai greu, n-am mai rezistat presiunii si am inchis ochii, atata lucru puteam si eu sa fac : sa ma predau in bratele lungi ale mortii.

[center]***[/center]

O lumina alba imi deranjeaza ochii din plin. Ma uit in jur si nu observ nicio culoare, doar un alb imaculat, sclipitor, deranjant de luminos. Eram moarta ? Am ajuns in Raiul despe care toata lumea vorbea ? Sau asa arata Purgatoriul ? In departare, am observat o silueta, neclara, era doar neagra. Mi-am miscat picioarele pentru a incepe sa fug. Cu cat fugeam mai tare cu atata silueta se departa de mine. M-am impiedicat de ceva si am cazut jos. M-am ridicat silueta a disparut.

- Lucy !

Mi-am auzit numele strigat, m-am uitat in spatele meu si atunci ...


Mi-am deschis ochii, dar automat i-am inchis. Mi i-am fortat sa se deschida din nou, si de data aceasta lumina alba aparut din nou in fata mea, dupa cateva frctiuni de secunda culorile si-au facut locul printre incoloritatea din fata ochilor mei. Mi-am auzit numele repetat iar de cateva ori. Mi-am deschis buzele pentru a vorbi dar niciun sunet nu a iesit. Am incercat din nou, de data aceasta iesindu-mi pe gura un murmur care eu vroiam sa fie intrebarea obisnuita : 'Ce s-a intamplat ?'. Cand, dintr-o data toate cele petrecute mi s-au derulat prin fata ochilor. Am inchis inapoi gura si am strans din ochi, deoarece ma infunda plansul. De ce ? Ma simteam tradata ? Sau poate ca e doar pentru ca am crezut in niste vorbe, cand el defapt imi facuse ceva rau. Mi-am miscat capul si tare m-am bucurat cand am vazut ca am posibilitatea sa ma misc. Am vazut-o pe Bellee, in dreapta mea, cu lacrimi in ochi, ii erau rosii. I-am zambit inconstienta de gest si ea a facut la fel.

- Esti vie !

A exclamat bucuroasa. Eram ? Mi-am ridicat una dintre maini si mi-am privit-o. Da, eram.

[center]***[/center]

Au trecut deja patru zile de la aceea intamplare. Bellee a venit sa vada ce fac de fiecare data. Ba chiar statea cu mine noaptea. Directoarea i-a dat voie, aveam nevoie de protectie. Mi s-au pus multe intrebari in legatura cu aceea intamplare, dar nu am scos nicio vorba in legatura cu Lucas. A mai venit inca o fata pe la mine, Melody, era o scumpa. Ma amuza teribil cand se impiedica si cadea peste tot in camera. Era superba, par brunet si ochii albastrii, dupa parerea mea era o fata simpla si frumoasa in acelasi timp. Am aflat ca mai avea un frate, insa nu l-am vazut pe aici niciodata.
Ziua in care insfarsit aveam sa ma dau jos din pat ca sa-mi reincep activitatea din nou a venit cu greu. Am asteptat-o cu sufletul la gura, ma plictiseam de moarte in camera aceea. Si totusi, un lucru ma inspaimanta, acela de a-l vedea pe el. Imi voi abtine tremuratul ? Ochii mei vor putea sa-l priveasca din nou, rece si cu sperioritate, sau pur si simplu imi voi retrage privirea ca cea mai timida fata din lume ? Defapt, ceea ce aveam eu nu era nici pe departe timiditate, ci doar frica. De ce mi-a injectat aceea substanta ?
Profund pierduta in gandurile mele, nici nu mi-am dat seama cand fetele au intrat pe usa camerei. M-au speriat de moarte si s-au ras de mine, halal prietene ! si totusi, era frumos sa ai prieteni, sa simti pe cineva aproape de tine. M-am ridicat de pe scaunul care domnea in fata oglinzii si m-am indreptat spre iesire cu fetele in urma mea. Prima oprire avea sa fie la biroul directoarei, din cate mi-a spus Bellee ea a fost cea care m-a savat, macar sa-i multumesc, ca atat pot face si eu.
Ajunsa in fata usii de lemn am ciocanit de doua ori, asteptand raspunsul directoarei. Odata venit am apasat pe clanta si am intrat. Am salutat politicos si m-am asezat pe unul dintre scaunele aflate la biroul ei.

- Ce te aduce pe aici, domnisoara Hereward ?!

A intrebat folosind tonul politicos. Tot o cotoroanta batrana a ramas !

- Am venit pentru a va multumi ca mi-ati salvat viata.

Am raspuns sec. A zambit (sau mi s-a parut mie ? adica colturile gurii i s-au ridicat, ce inseamna asta la o batrana ca si ea ?)

- Ca tot veni vorba de viata dumnitale, am sa numesc doi elevi din aceasta scoala care sa-ti fie un fel de garzi.

A spus ea repede. M-am holbat ceva timp la ea nevenindu-mi sa creada. De ce nu aduce si o armata, daca tot suntem aici ?

- Cine ar fi ei ?

Am intrebat scurt si la obiect.

- Christian Heaps si Lucas Van Flampff.

Chris, fratele lui Melody, insfarsit aveam onoare sa-l cunosc. Stai asa, a spus Lucas ? Am vrut sa protestez insa o ciocanitura la usa m-a facut sa tac. Am auzit-o pe directoare dand autorizatia sa intre. Nu am indraznit sa intorc privirea. Am auzit un salut, si o voce atat de dulce ... atat de cunoscuta ... dtai drace ! Era a lui Lucas. Am tresarit involuntar. La propriu, am inghetat. I-am auzit pasii apropiindu-se de locul unde stateam. Inima imi accelera intr-un ritm nebunesc. Parca ii si vedeam ranjetul macabric in fata ochilor mei. Respiratia imi era din ce in ce mai accelerata. A ajuns in dreptul meu, nu m-a bagat in seama. Bun, eu nu aveam de gand sa-l privesc, dapoi sa-i mai vorbesc. Au avut o scurta conversatie pe care nu am auzit-o, nefiind atenta, ma concentram sa nu lesin. Mi-am auzit numele iar apoi ceva cuvinte nu am inteles.

- Ma scuzati, puteti sa repetati ?

M-am balbait in ultimul hal.

- Am spus ca daca ti se pare corect ca Lucas sa devina unul dintre cei ce au sa te pazeasca impotriva atacurilor. Trebuie sa ne gandim la siguranta ta, esti o fata cu un potential urias, nu am vrea sa te pierdem.

Mdea, publicitate ! Am dat dezaprobat din cap. De ce ? nu vroiam ca el sa fie aproape de mine.

- Nu mi se pare corect ca Lucas sa ma apere pe mine. Daca tot vreti ca un Kalmpff sa o faca, atunci eu il aleg pe Paul.

Ce se astepta ? Sa stau si sa il astept cu bratele deschise sa imi faca iarasi rau ? Am putut citi uimirea de pe chipul directoarei. A inghitit in gol si am vazut ca si-a mutat privirea spre locul unde se presupunea ca statea Lucas. Am inchis ochii si am inspirat adanc iar apoi am expirat.

- Fie cum vrei.

A adaugat directoarea. Minunat ! Incepe sa-mi placa de ea. M-am ridicat de pe scaun si am salutat politicos iesind din incapere. M-am grabit sa ajung la scari ca sa cobor in curte unde aveau sa fie fetele, dar cineva m-a oprit, inima mea ... luand-o razna.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#23
am vazut o singura greseala de tastare dar nu mai stiu pe unde este...
Oh, doamne! Ce i`a facut Lucas? De ce i-a spus ingerul meu? Am atatea intrebari pentru tine si sunt a draq de curioasa... Acum chiar imi place de domnisoara Lucy desi nu prea imi place ca ai facut`o fricoasa, ii e frica de Lucas... dar cum i`a injectat acea substanta fara ca ea sa simta nimic?
Si Lucas ma enerveaza la culmea, ce javra este se apropie de ea doar pentru a o rani... ma intreb de ce?
Fi atenta ca daca il lasi si pe asta balta nu mai scapi de mine... eu te`am avertizat.
Astept next`ul cu nerabdare.

#24
Ca de obicei, ne lasi cu sufletul la gura si cu ochii in monitor.Acum abea astept sa citesc urmatorul capitol, sunt foarte curioasa. Sper ca aceea persoana sa fie Paul:X pare asa dragut.
Dupa aceste doua capitole m-am umplut de semne de intrebare, cum ar fi faza cu ingerul, o data ii spune lui Lucy inger, dupa aceea ii injecteaza niste substante ciudate...m-am pierdut, dar sunt sigura ca o sa inteleg pe parcurs. Dupa cum a spus si Fallen, ai o greseala:
Citat:Ma duc duap ajutor !
Altele nu am vazut, deci presupun ca e singura.
:bye: Astept nextu :-SS
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#25
Capitolul îl citisem mai de mult , dar acum am şi posibilitatea de a posta un comentariu . Ah ce mă enervează că s-a şters ce am scris . Revenind la capitol . Lucas m-a dezămagit , adică făcuse un gest drăguţ , dar se pare că de fapt a vrut să o injecteze cu ceva . Întrebarea care rămâne e de ce ? Trebuie să aibă un motiv şi vreau să aflu . Lucy pare hotărâtă să îl evite , deşi cred că mai bine l-ar înfrunta şi aşa descoper şi eu ce a făcut Lucas . Ah curiozitatea mă omoară . Şi directoare voia să îl pună pe el să o protejeze . Proastă alegere . M-ai făcut să râd la faza asta ...lupul paznic la oi O să apară şi un nou personaj . De abia aştept . Cu cine oare s-a întâlnit ? Cu Lucas sigur nu , atunci cu Paul . În ciuda comportamentul lui Lucas , tot îl prefer pe el . O să cred în nevinovăţîa lui până la proba contrarie .
Ah acum trebuie să aştept un nou capitol să văd ce se mai întâmpla . Baftă la scris !

#26
duap -- după
M-am ridicat silueta a disparut. -- M-am ridicat, silueta a dispărut. / M-am ridicat şi silueta a dispărut.
frctiuni --fracţiuni
aceea intamplare -- aoloooo, ce văd eu aici ? E 'acea' ţi-am mai zis cum stau lucrurile D: .
aceea substanţă -- 'acea' şi aici.
s-au ras de mine -- nu se pot râde, ci 'au râs' ( fără ' s- ')
savat -- salvat
dtai -- ? nu înţeleg cuvântul

Capitolul a fost foarte interesant :)) deşi încă nu înţeleg ce s-a întâmplat cu ea. Ce i-a făcut Lucas? Eu nu cred că i-a făcut el nimic , sau poate am eu prea multă încredere în el. Şi dacă i-a făcut, ei bine ce contează, mie tot îmi place de acesta. Cine ştie ce e şi cu Paul, să o apere auzi. Off, ceva e putred la mijloc dar eu încă nu mi-am dat seama ce e acel lucru. De asta îmi şi place, presupun.
Dacă a zis că inima a început să îi bată şi bla bla bla , la sfârşit , îmi imaginez deja cine este persoana care a oprit-o. De fapt cred că ne imaginăm noi toţi cine este : ))
Cât despre personaje.... Lucy e prea " închisă" în ea , ca să zic aşa... Nu acţionează exact aşa cum trebuie. Mi se pare că se ascunde de propria persoană, se sub apreciază şi doar fuge de probleme. Bine ăsta nu e neapărat un lucru rău, aştept totuşi să văd cum evoluează, în ce sens. În special aştept să văd cum se descurcă cu vrăjitoria, de fapt asta mă interesează pe mine cel mai mult la ea în clipa aceasta.
Sunt curioasă care e treaba cu fratele lui Melody ( ce nume frumos ) şi vreau să văd ce fel de tip e, să văd dacă o să îl agreez sau nu . Lucas e momentan favoritul meu şi Paul pur şi simplu nu mă atrage, nu îl înghit. Mi se pare că ceva nu e în regulă acolo, or whatever. Mi-e teamă că ascunde ceva, sau poate doar mie îmi dă impresia asta şi el e doar un băiat bun.
În fine aştept următorul capitol. De abia aştept să văd ce se întâmplă

chuu~

#27
E trecut de 12 noaptea deci îmi pare sincer rău pentru următoarele greşeli pe care le voi avea la redactare şi probabil la tehnoredactare deşi la stilul lent la care tastez sincer nu cred că aş face greşeli de tastare da mă rog.
Am citit capitolul lai demul dar nu am trecut să las un comentariu spre ruşinea mea deşi mi-a plăcut capitolul şi a fost aşa exorbitant încât l-am mâncat din priviri. Adevărul este că ai avut cam multe greşeluţe de tastare după părerea mea, însă acestea se pot remedia la o editare înainte de postare. Nu e o greşeală aşa fatală.
Mi-a plăcut cum ai conturat personajul principal feminin oână acum. M-ai fpcut din ce în ce mai curioasă şi aştept continuarea să văd ce se mai petrece pe acolo.
Faptul că Lucas în ochii mei a picat drept personajul cu un suspans extrem de mare, mă face să mai vreau să mai citesc şi mai mult.
-

#28
Kyaaaa :x multam fetelor de commuri, stiti ca va iubesc, nu ? >:D<
Am venit cu capitolul sase, sper sa va placa, si ... sa va faca sa doriti mai mult. ;;)

Enjoy !


Capitolul sase

Mi-am simtit bratul prins cu multa forta, corpul meu, parand doar un puf in mainile acelei persoane s-a izbit de perete. Aia a durut ! Mi-am ridicat privirea care era atintita spre podea in momentul impactului, pentru a vedea cine era agresorul meu. Ma asteptam cu desavarsire sa fie un baiat, dar nu ... era o fata. I-am privit ochii albastrii care ma priveau cu multa ura. Paul ei blond statea carliontat si prins cu doua agrafe in fata. Mi-am ridicat instinctiv o spranceana in timp ce ii priveam expresia fetei. Ea ma ura, iar eu nu aveam nici cea mai mica idee de cine ar putea fi. Am deschis gura pentru a vorbi, dar am inchis-o la loc cand am auzit o usa deschizandu-se. Mi-am dat seama ca era cea a biroului, iesea Lucas sau directoarea. Fetei din fata mea nu prea i-a pasat de acest lucru, contnua sa ma tina lipita de perete. Ce naiba vroia ? Cine era ? Si de ce fix pe mine si-a gasit sa ma tina asa ? Cand credeam ca aveam sa stau o infinitate asa, a vorbit.

- Nu o sa-mi iei tu ce e al meu de drept !

O voce pitigaita s-a auzit in linistea asurzitoare de pe coridor. Am clipit des si apoi am incercat sa asimilez informatia. Eu ce i-am luat ? Ce era al ei ? Multe intrebari si niciun raspuns, faina treaba !

- In caz ca nu ti-ai dat seama Lucas doar se joaca cu tine, nu exista nicio rivalitate intre un baiat si o fata !

Ce spunea nebuna asta ? Mi-am deschis gura sa vorbesc, din nou, dar am fost intrerupte de cineva. Am inchis ochii si am tras aer in piept apoi m-am uitat in stanga mea, era Lucas. Avea privirea tintuita asupra fetei din fata mea. O cunostea. S-a incruntat cand a observat ca m-a incoltit. M-am uitat la el cu o privire usor inocenta iar apoi i-am dat mana fetei care era in partea dreapta a capului meu. M-a lasat sa plec pur si simplu din aceea ' cusca ' . I-am privit pe amandoi, tensiunea care se simtea intre cei doi ma apasa, ma sufoca.

- Si sa presupun ca sunteti logoditi ?

Am spus intr-un sfarsit. Fata s-a intors cu fata catre mine, mi-am afisat un zambet plin de superioritate. A inghitit in gol, deci mintise. Cine eram eu sa tac ?

- Ah, deci nu e Lucas cel ce-ti apartine de drept si pe care nu trebuie sa-l iau, nu ? Bun atunci, cred ca nu e nicio problema daca ma apropiu de el, si ma refer la figurant, in plus, ai spus ca nu mai exista nicio rivalitate, nu ?

Bam ! Apa rece a sosit. Idioata, chiar credea ca o sa stau cuminte ? Defapt, cu ea nu aveam nimic, insa il provocam pe Klampff, sa nu creada ca am uitat ceea ce mi-a facut, dar aveam sa rezolv eu treburile mai devreme sau mai tarziu. Paseam plina de mine pana la locul unde se afla Lucas. I-am trecut mana pe fata si un fior mi-a strabatut tot corpul, nu de frica, de placere, desi nu am lasat sa se arate. Am zambit si m-am apropiat si mai tare, imbratisandu-l. Mi-am dus gura la urechea lui si i-am soptit :

- 1-0 pentru mine.

Am inceput sa chicotesc, s-a speriat, si adoram acest lucru. M-am intors si m-am uitat la fata blonda care a privit toata scena, bineinteles nestiind ceea ce-i spusesem lui Lucas. I-am facut cu ochiul iar apoi am plecat de acolo. Ma simteam invingatoare, o adevarata fiara gata sa isi apere tot ce tine de ea, desigur, Klampff nu-mi apartinea, insa, pionii sunt folositori intotdeauna intr-un joc de sah. Stiam ce ora aveam asa ca am mers la clasa, era ora in care stateam langa presupusul meu rival, sa vedem daca avea sa vina, sper sa nu fie asa las. Cand am vrut sa deschid usa ceva m-a apucat de brat si m-a intors violent. Am intalnit o pereche de ochi negrii care ma priveau furiosi, cine se credea el ? M-a tras dupa el pana intr-o camera si m-a impins acolo, stiu sigur ca m-am impiedicat de ceva, de aceea am cazut pe jos. A aprins lumina si m-a privit sfidator, la fel am facut si eu. S-a apropiat de mine si s-a pus si el jos, trecandu-si o mana prin par a oftat zgomotos.

- Ce ti-a spus Cherry ?

A intrebat acesta vizibil iritat, pronuntand numele fetei cu disgust. Nu am raspuns, nu eram obligata, mi-am atintit privirea spre podea in timp ce o simteam pe a lui apasandu-ma, facandu-ma sa imi pierd concentrarea. Si uram acest lucru, uram ca cineva sa ma domine, de ce trebuia doar cu o privire sa ma doboare ? De ce ? Nu am cutezat sa-i intalnesc privirea, am strans puternic materialul rochiei in pumn, mi-am simtit unghiile strapungandu-mi pielea, dar ce-mi pasa ?

- Ti-am pus o intrebare.

A zis acesta calm.

- Nu sunt obligata sa-ti raspund, Klampff.

Am spus mutandu-mi privirea spre el. A venit spre mine si si-a bagat mana in parul meu, credeam ca vroia sa ma raneasca, insa m-a tras mai aproape de el. Fete noastre erau la o mica distanta, orice miscare negandita putea provoca ... o unire a buzelor noastre. Am inghitit in gol in timp ce-l priveam in ochi. Mi-am deschis gura pentru a vorbi dar buzlele lui m-au redus la tacere. Inima mea batand cu putere, mi-am simtit obrajii luand foc. Lucas Van Klampff, te urasc mai mult decat pe oricine de pe lumea asta ! Ce vroia de la mine ? Atunci, am facut ceea ce nu am crezut ca o sa fac niciodata, l-am pleznit. Da, cu riscul sa ma lovesc si eu. S-a dat mai in spate tinandu-si mana la obraz. L-am privit cu ura si apoi m-am ridicat de pe podea trecand pe langa el in graba. Am iesit de acolo si am fugit spre camera mea, unde m-am inchis toata ziua, nu aveam chef de nimic, de ce sa-l mai vad incaodata pe el ? nu-l inteleg ! Odata imi injecteaza ceva care aproape ma ucide, ma saruta, ce o sa urmeze ?

[center]***[/center]

M-am trezit in toiul noptii din cauza unui zgomot provocat de clanta usii de la camera, incerca sa fie deschisa. M-am ridicat din pat si am constatat ca nu aveam decat camasa de noapte, care era destul de scurta, mi-am luat cearceaful cu care ma inveleam si l-am pus pe mine, in timp ce ma indreptam spre usa. Am rasucit cheia si apoi am apazat pe clanta deschizand-o. Cineva, nu am vazut cine a intrat la mine in camera, m-am speriat, daca era Lucas ? Am pipait peretele pentru a ajunge la intrerupator, cand l-am simtit am apasat sa-l deschid. Camera s-a luminat. Strainul statea cu spatele la mine, am suflat usurata cand am vazut ca nu semana ( pe la spate ) cu Klampff.

- Cine esti ?

Am cerut eu sa stiu. L-am auzit chicotind. S-a intors catre mine, i-am putut observa ochii verzi ca si culoarea bradului, parul saten usor ciufulit, niste buze exprimand un zambet copilaros, si totusi, ochii lui perversi ma studiau. Arata mai bine decat Lucas. Si asta, era greu de crezut ! I-am observat inaltimea destul de mare, trebuia sa imi ridic privirea considerabil pentru a-l vedea mai bine. S-a apropiat de mine si m-a apucat de umeri, din cauza emotiilor, sau nu stiu din ce cauza, am scapat materialul ce ma acoperea. Si-a apropiat chipul de al meu, la fel ca si Lucas, doar ca el se oprise.

- Sunt noul tau 'paznic'.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#29
Oh My Fuc**ing God!
Cine e tipul cu ochii verzi? Ochii verzi...oh, deja il iubesc, iubesc baietii cu ochii verzi.
Ma rog, not the point here, *slap myself* feeling better now.
Deci interesant, interesant, interesant. Imi place ca l-a plesnit pe Lucas o merita, si nu merita doar o palma merita mai multe, de fapt merita o injectie chiar in mana si vada cum este. Oricum imi place ca l-a infruntat atat pe Lucas cat si pe blonda cealalta.
Ceea ce nu inteleg este pozitia lui Lucas. Ba vrea sa o omoare, ba vrea sa o sarute... oh, men... cine ii intelege?
Cat despre frumosul cu ochii verzi, cine este? ;;) si ce relatie se va afla intre ei doi?
De abia astept urmatorul capitol, sper ca nu ma faci sa astept la fel de mult.

#30
Eh... se pare ca am ajuns a doua...
Ma bucur ca in sfarsit ai pus un nou capitol :X Lucy e o dulcica, iar Lucas o face mereu sa sufere... ce tip arogant.
De naratiune, dialog, actiune, nu are rost sa mai vorbesc (nu am ce comenta :)) ) Imi place descrierea ta si destul de bizar, imi place atitudinea lui Lucy. (oh, Doamne cand i-a infruntat pe aia doi a fost asa de tare... de puternica, cum rar i se intampla ) Ma intreb ce-o fi avand blondina aia :-?
Acum io sunt curioasa cine-i tipu cu ochi verzi...desi am o vaga idee ca ar putea fi Christian :-? Ma insel cumva? Oricum sunt sigura ca voi afla in capitolul urmator, asa ca astept cu mare curiozitate nextu >:D<
Bye Bye:*
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Vampire Knight ] - Academia Vampirilor BloodyInnocence 12 10.382 28-04-2011, 03:44 PM
Ultimul răspuns: Sasame
  Scoala Vrajitorilor Nekirus 3 3.201 26-04-2011, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Academia La Luna [+16] [ vampire&angel ] Secret Past 1 2.807 03-01-2010, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)