Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce cauta lumea pe net si da de Animezup

#18
Dap, Misa, tocmai asta e faza!
Am un ... program in contul de la hosting care imi arata date despre site-urile pe care le am gazduite la ei, date cum ar fi numarul de vizitatori pe zi/ora/luna, referrerii, bandwidth-ul consumat etc.
Si una din optiuni este Search keyphrases, adica frazele cautate pe google in urma carora a ajuns cineva pe zup. Daca observati, atunci cand cautati ceva pe google, in url-ul paginii cu rezultate pot fi vazute cuvintele cautate.
Uite, ce apare daca caut pe google 'cautare traznita':
Cod:
http://www.google.ro/search?q=cautare+traznita&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
search?q=cautare+traznita
E, si faza e ca acel programel poate retine url-urile site-urilor de pe care a venit cineva pe zup. Daca cineva vede link catre zup pe manga-anime si da click pe el eu vad ca acea persoana a venit de pe m-a. In cazul cautarilor de pe google, acel programel extrage cuvintele si imi spune rezultatul a caror cautari a condus pe cineva pe animezup.
Deci da, daca cautati unul dintre acele fraze pe google, dati de zup. Dar nu mereu pe prima pagina, pentru ca google e schimbator 21 Azi poate aparea pe prima pagina, maine pe a 5-a 10
Sper ca ati inteles cat de cat ceva...



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ce cauta lumea pe net si da de Animezup =)) - de Flaw - 15-03-2008, 08:30 PM
RE: Ce cauta lumea pe net si da de Animezup =)) - de yulobo - 21-03-2008, 03:17 PM
RE: Ce cauta lumea pe net si da de Animezup =)) - de Iusty - 07-05-2008, 03:46 PM
RE: Ce cauta lumea pe net si da de Animezup =)) - de yulobo - 11-07-2008, 05:43 PM
RE: Ce cauta lumea pe net si da de Animezup =)) - de Iusty - 28-07-2008, 06:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)