Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#71
1)YYH=>obsedata de anime-ul asta.L-am vazut de 5 ori si inca nu m-am plictisit de el:-p
2)Naruto=>un anime foarte bun cu personaje interesante.Merita vazut
3)Gravitation=>ce pixu meu doar e yaoi8
4)Vampire Knight=>imi plac vampiri....plus ca povestea e interesanta si personajele very hot
5)Shaman King=>e primul anime pe care am avut rabdarea sa il revad de cate ori il difuzau la TV.Imi place mult anime-ul asta si din clipa in care la-m vazut nu m-am mai dezlipit de TV21
I'm Kira.

#72
1.Naruto - Sunt obsedata de acest anime,acum am luat iar episoadele de la capat sa le vad din nou.
2.Death Note- Al treilea anime vazut,si acum imi mai place,doar deaia l`am pus pe locul doi.Am vazut si filmul :X si animeul :X
3.Nana - Imi plac personajele si merita vazut 3
4.Gravitation -Pai,ce sa zis,imi place..doar e yaoi 4
5.Kaleido star-Mi`a placut mult visul Sorei,si personajele sunt dragute.

Cam asta e topul meu,cu siguranta ultimele 3 intotdeauna se vor schimba.
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#73
Să vedem:
1. Death Note: deşi a trecut ceva timp de când l-am văzut, DN continuă să fie anime-ul meu favorit. Povestea m-a captivat încă din prima clipă datorită tentei psihologice şi datorită "noutăţii" pe care o aduce. Personajele au fost şi ele memorabile- în special Lawliet.
2. Bleach: deşi mai nou citesc manga Bleach, el este unul dintre preferatele mele. Recunosc că plotul nu mi-a plăcut la început, dar am descoperit pe parcus adevăratul potenţial al anime-ului.
3. Lovely Complex: deşi este un anime vizionat recent, mi-a plăcut enorm de mult- mda, poveste de dragoste, conflicte, neînţelegeri şi foarte multă comedie.
4. Kuroshitsuji: cum să nu fie printre "primele 5" ? Povestea este minunată, iar Ciel este un puşti răsfăţat şi adorabil. De Sebastian nu zic nimic, he is one hell of a butler.
5. Destul de greu... Să fie Full Metal Alchemist: am apreciat foarte mult acest anime în mare parte datorită legăturii cu alchimia şi pentru întruchiparea celor şapte păcate capitale.
She is a living existence of selfishness.


#74
uff si eu si euuuu 21


1) Naruto - of course, de anime'ul asta nu ma pot lasa...am inceput sa vad si seria shippuuden si am vazut ca e si mai tare... 105
2)Nana- un anime super, dar pe locul 2 21
3)Full Metal Alchemist -[Supeeerr anime O.O]
4) Hellsing- [imi plac vampirii 21]
5) Honey and Clover [miere si trifoi] - imi place de cuplul Hagu & Morita 21
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#75
Hmmm :study:

1. Digimon, imi plac toate cele 5 serii si care m-a facut sa-mi placa animeurile.
2. Spiral, imi place povestea animeului si inteligenta personajelor
3. Yu Yu Hakusho, are o poveste interesanta
4. Shaman King, imi place aceste anime ca personajele lucrau in echipa.
5. Naruto, povestea animeului este una interesanta 4

#76
now it's my turn:
1.Vampire Knight[Guilty]-imi palce povestea la nebunie chiar daca la final am ramas cam O.o"" da' in esenta mi-a placut anime'ul asa cum este ;x
2.Naruto-ette l-am pus si pe nea' Naruto in top :]] etto..anime-ul imi palce pentur ca are actiune si chiar imi place povestea si de personaje sa nu mai zic 105
3.Levely Complex-imi place ca a combinat comedia cu romance'ul,personajele sunt bine conturate,iar soundtrack'ul se potriveste anime'ului
4.Bleach-deci,anime'ul am inceput sa-l urmaresc de ceva timp si a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult.
5.Death note-imi place de L in mod special,mai ales cum mananca prajituri si alea alea :]] si povestea e interesanta mai ales ca este anime psihologic ;x
[Imagine: 52amxj.jpg]

Illusions or real illusions.
Within the illusions hide real illusions...
From the real illusions, the illusions are created.

#77
1.Code Geass - nici nu ma gandesc sa pun altu pe primul loc
2.Nyan Koi!- nu prea le am eu cu genul comedy, dar animeul asta mi-a pus capac
3.Nana
4.oscilez intre Darker than black si Kuroshitsuji...amandoua sunt geniale
5.Clannad 2 - desi finalul tragic mi-a placut mai mult decat cel pe care l-au ales pana la urma

edit : as vrea sa mai adaug si Katekyo Hitman Reborn...hai sa zicem pe primul loc alaturi de CG 10
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#78
Pai nu sunt o inraita a anime-urilor,dar vreau sa spun ca m-a fermecat Kamichu,zeita scolarita.Desigur aveam ver-o 12 anisori cand l-am vazut prima data.Deabea asteptam sa inceapa iar.Pe locul 2 ar fi Paradise Kiss,deci nu ma puteam dezlipii de televizor 21.Pe locul 3 este Inuyasha.Imi place foarte mult actiunea acestui anime.Pe locul 4 este Blood+,insa nu am vazut prea mult in el,fiecare episod era bine detaliat si bine gandit^^. Iar pe locul 5 ar fi Kaleido Star.Datorita acestui anime am reusit sa ma imprietensc cu o colega de a mea, care desigur,nu ma inteleg bine cu ea.Ne-am apucat sa povestim despre personaje.Acum a ajuns moderator pe forum.

#79
Hmmm mi-e greu sa aleg , deoarece am vreo 100 de anime-uri preferate xD Iar eu mereu imi schimb topul , in functie de cum ma plictisesc 65
1. Nana - Pur si simplu imi plac la nebunie povestile de dragoste si drama anime-ului . Inca de la prima replica m-a impresionat acest anime , facandu-ma sa ma indragostesc nebuneste de el . Nana si Hachi sunt doua personalitati puternice , fiind putin in antiteza . Hachi este tipul de fata naiva , careia ii place sa se imbrace elegant , in timp ce Nana este foarte tupeista si mai baietoasa . Dar ce au in comun sunt povestile dramatice din trecutul lor . Amandoua au suferit si au devenit prietene adevarate , iar impreuna au trecut peste tot ce a fost rau . Ren este un tip extraordinar din toate punctele de vedere . Este foarte dragut cu un comportament uimitor . Atitudinea lui te face sa te indragostesti de el . Grafica anime-ului e geniala , de nota 10+ , iar trasaturile personajelor sunt conturate excelent . Anime-ul este de nota 1000000....
2. Bleach - Pur si simplu m-am indragostit de acest anime , deorece grafica lui este cea mai buna . Cred ca nu exista anime cu o grafica mai buna ca aceasta . Personajele sunt desenate excelent , iar sentimentele lor sunt conturate foarte bine . Povestea anime-ului este foarte interesanta , fancadu-te mai curios cu fiecare minut ce trece . Melodiile de la opening sunt toate uimitoare . Le ascult in prostie , deoarece versurile sunt foarte placute . Chiar nu ai nimic de criticat la acest anime , deoarece este perfect . Este incredibil de amuzant in unele faze si te face sa razi incontinuu .
3. Junjou Romantica - Este un anime excelent din toate punctele de vedere . Este anime-ul meu preferat yaoi . Imi plac la nebunie cuplurile , fiecare fiind special in felul sau . Povestile de dragoste iti patrund la inima , facandu-te curios pentru ce va urma . Grafica anime-ului e foarte buna , iar personajele sunt foarte bine conturate .
4. Naruto - Un anime superb cu o poveste incredibila . Toata actiunea este foarte bine gandita si este foarte frumoasa . Naruto a suferit mult in copilarie deoarece nu era acceptat din cauza vulpii cu 9 cozi ce se afla in interiorul sau . Cu toate astea Naruto a mers mai departe , dorind ca visul sau de a fi respectat sa nu moara . Este o personalitate puternica ce nu doreste niciodata sa renunte . M-a impresionat enorm comportamentul sau . La unele faze mi-au dat lacrimile cand vedeam cat de trist poate fi trecutul unui copil . Grafica anime-ului este superba , cel mai mult impresionandu-ma ochii personajelor .
5. Vampire Knight - Ador vampirii , mai ales baietii vampiri . Anime-ul este foarte frumos , exceptional . Imi place la nebunie povestea , este foarte interesanta si te face foarte curios sa afli ce se intampla mai departe . Imi plac personajele , sentimentele lor fiind conturate perfect . Kaname este cel mai dragut vampir , este adorabil iar atitudinea sa este una aparte . Yuki este personajul meu preferat , este foarte draguta si foarte copilaroasa , dar cu timpul se maturizeaza foarte mult.

Cam asta e xD Mai am o gramada dar las doar 5 4

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#80
1)Vampire knight si Vampire night guilty(romanti actiune si ce mai important vampiiiiiiri )
2)Hellsing(nu e romanti,dar e cu vampiri asa ca se pune )
3)Sugo chara(comedie,romantic si fantastic:X fara cuvinte)
4)Black cat(super tare povestea)
5)Soul eater(simpatic,dar ma deranjeaza luna aceea inficosatoare...

Dar mai sunt muuuuulte:Sola,Gakuen Alice,Mermaid melody,Elfen Lied,Tokko,Zero no tsukaima si sunt in stare sa scriu la lista aceasta 3-4 zile.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)