Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

O zi buna. Desene animate vreo trei-patru ore de dimineata, niste curatenie excelenta -s-a facut la loc dupa aceea-, i-am cerut bani fratelui meu ca vroiam ceva dulce. xd Am mers la Dya, m-a ajutat cu niste chestii, am vazut, am ascultat unele melodii etc. A fost frumos. Acum stau si ma zbat si ma dau cu capul de pereti la fisa de lectura -George Bacovia, "Gri". Succes mie!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2


Dear Diary,
Waa, de cand nu am mai trecut pe aici. Nu ca as fi facut-o acum, insa nu am nimic mai bun de facut. Pai, ce pot sa spun? Stau in casa si sunt extrem de fericita, lol. Am facut rubeola si nu am voie sa ies o saptamana afara ,deci ciuciu scoala. E chiar tare sa ti se lungeasca vacanta. Saracii mei colegi, din cate stiu ii arde acum la ascultare xD Si eu nu fac nimic decat stau cu picioarele in sus si ma uit la tv : ) Lucky me xD.
Ma bucur ca e o faza usoara, ca nu am o adevarata rubeola, adica sa se manifeste prin febra, stari de greata, ameteli, etc etc...Nu, doar mi-au aparut pete pe tot corpul, insa mi-au disparut imediat ca prin magie si nici nu m-au mancat = )) I'm a boss !
Weekendul asta am fost in excursie, yey ! Prima excursie cu colegii de liceu. Nu am crezut ca ma voi distra atat de mult. A fost geniala fiecare clipa petrecuta acolo. Am fost impreuna si cu niste copii de a 10a si wow...erau mai cuminti decat noi : )) Oricum, a fost distractie maxima si am ras mult xD. Chiar imi e dor :3 Brasovul cu siguranta este un oras frumos. L-am vizitat de atatea ori insa mereu ma va uimi ca si prima data : )
Well, acum ma duc sa ma uit la film. I love rubeola ! : ))
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Ascult Alice Cooper - Poison si vreau sa o ascult si sa o ascult si sa o ascult. E minunata.
Vorbesc cu Denise pe Messenger si... sper sa aflu si eu odata ce este defapt Ed! Adica stie atatea chestii despre Dark si... GRrrrr, Ice ramane o bitch. ._. Mi-a dat Lynn niste trupe de rock (hard), mmm, unele le stiam. M-am plictisit de H.I.M., adica nu, dar vroiam ceva mai hard. Sa vedem ce a mai scris Denisuuuuu' (ma vad cu ea de Craciun si S-AR putea si cu Sash' 21).
Imi aduc aminte de:
Eu: I'm a barbie girl.
Ea: Nu esti!
Eu: Ziceam si eu asa...
Ea: Esti un ursulet (pufos -stiu ca scrisese un adjectiv)!
Eu: 9.

Sash. Yondaime
Vleeeeeau pufuri. o.o
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Deeeciiii,

In sfarsit vacantaaa !!

Trebuia sa mai mergem si astazi 2 ore dar dirigu` a zis ca nu mai e nevoie. Ieri ne-a spus mediile si mie mi-a iesit mai mare decat ma asteptam [ nu ca as fi invatat eu prea tare semestrul asta :]] ] apoi am plecat acasa. Cica trebuia sa stam pana la 7. Credeam ca o sa ne de-a si teme. Bine ca nu a facut-o. Pai dupa cadourile primite de la noi nici nu mai putea sa zica nimic. Sincer ne-am bucurat toti ca i-au placut : x.
A inceput ieri sa si ninga <333. Toti eram gen : 'O.o' si ne holbam pe geam :]]]. Cred a fost prima data cand l-am vazut pe dirigu` ca rade. Miracol de Craciun, probabil.

[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

Am intrat in vacanta (eu mi-am luat-o de ieri) si nu imi vine sa cred! O SA MA VAD CU DENISA?!o.o UMFG! =] Siiii ieri: Ti-am cumparat ceva din Kaufland care sigur o sa-ti placa si eu eram: *sparkle* *sparkle*. My bro'. Yondaime Momentan ascult niste muzica rock si sunt plina (desi am mancat la opt). M-am ingrasat colosal si iar ajuns la acea greutate. .____.'' Trebuie sa fac ceva. Oricum incep cura. Cat pot sa despretuiesc sa fac gimnastica/sa alerg. Inca mai am banii de Craciun si sa merg sa vad ce pot cumpara. 39 Mmmmmmm, am uitat de lumanare pentru o felicitare. *laughs*
Dear diary, iarna placuta.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Happy, happy without reason.

Aw, tocmai am vorbit la telefon cu Rares :3 I'm so happy. Am ras mult, cum n-am mai facut-o de ceva vreme xD Imi e atat de dor de el T_T I mean, suntem cei mai buni prieteni si nu ne-am mai vazut de ...o luna, I guess o.o Invatand la licee diferite e super naspa, deoarece fiecare are un program total diferit. Insa vorbim toata seara pe mess. Aseara la trei dimineata ne-am culcat : )). Aw, abia astept sa ma fac bine si sa iesim afara :3 Sa iesim la o pizza, un film ceva.
Si wow, avem gusturi diferite in materie de filme, deci nu stiu daca o sa reusim ceva : )). Eh, conteaza ca mai iesim si noi xD.
In rest, boring. Ma plictisesc la culmea. Mai vorbesc cu cativa oameni pe mess, in rest nimic. Mama e in bucatarie cu bunicamea si fac cozonaci !!! Ah, le simt mirosul pana aici, in camera. Si din cate am inteles urmeaza sa faca si chec. De cand nu am mai mancat chec <33. I can't wait too much.
Aw, Craciun fericit !
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Draga jurnalule, imi e putin somn si... vorbesc cu Yaoi Sama (o.o, Y maniac e deajuns *laughs*) despre No. 6. Am batut-o putin la cap cu el si i-am dat poze si i-am zis faze de acolo si eram blah-blah-blah si sa vezi, blah-blah-blah, apoi schimb subiectul si vorbesc despre o colega de anul trecut. *laughs* Ah, ce frumos ar fi daca Ilie mi-ar asa, ca am trecut in 2012, un energizant cadou... *dreaming* Cred ca o sa-i cer... *laughs* Daca il vad si nu vrea iar sa imi dea ii zic sa imi cumpere unul. *nerusinara* Asa i-am facut data trecuta si apoi dupa ora de biologie beam energizant. *thinking* Iar la ora de giografie (una dupa alta) Ilie era ingrijorat ca o sa ma roada pe stomac ca nu am mancat si altele si eram: TT^TT. Dar i-am explicat si a zis: Ah, bine. Bravo. Dar vezi sa nu bei daca ai stomacul plin. Cum imi zice si mie tata sa nu fac un lucru si altele... >.> Daca ma pune iar sa alerg la sport etc. si o sa fiu franta, respir greu, parca il si aud pe Alexandru de langa mine (pana si in vestiarul fetelor *thinking* -baietii mai stau cu noi si palavragim... baga unu' manele si eu cu Deea plecam... 24) ca nu-stiu-ce, sa ma duc la medic, sa nu depun efort, sa nu ma imbolnavesc, sa... *sigh* T____________________________T Si cum ziceam, No. 6. Nezumi e bun. =p~ Ai ramas acelasi pampalu. 19 Muhahahahahahahaha. Am 0% warn si vroiam sa le multumesc si sa intreb, insa mi-a fost un pic lene. *blushing*
Draga jurnalule, te iubesc si... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, aveam de cand sa ma duc la Ion sa-i urez La multi ani de numele sau si poate sa il intreb la ce liceu este si la ce facultate vrea sa dea (18 ani *thinking*)... Oriiiicum... Ma intreb daca era Grasu' pe aici... daca atunci cand m-ar prinde afara s-ar "lua" de gropitele mele sau ar fii plecat prin oras cu prietenii...>.> Ah, si...:X Mmmm, chiar vreau sa il vad si pe fratele lui de care imi placea. >.> CRISTI, SA NU DEA DOMNU' SA NU... STIU! 5 "Doamne Jeni, ce mai faca -acum i-am uitat numele 21-? Si bla bla bla". Data trecuta asa i-am facut cu Grasu' si l-am vazut la scoala.15 Gabi rau. M-am dus sa il alerg prin scoala in loc sa ii sar in brate lui Grasu'. *laughs* Ba, dar proasta am fost... Dar Gabi e destul de dragut atunci cand nu ne face capul calendar cu aceeasi chestie repetata. >.> Mi-a lasat jumatate de ceai, desi i-am zis sa nu imi lase, a vrut sa imi imprumute bani sa imi iau o ciocolata calda dupa ce Florin mi-a furat-o (unii se nasc cu asta, jigodie mica si maro... GRrrr... *toti suntem egali, nu trebuie sa fim rasisti... calmeazaaaa-te*) -aproape, defapt a mintit, nici nu ma asteptam la altceva. *thinking* Fiecare persoana are partea lui buna in el. Asta e cert.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear Diary.

A fost o zi frumoasa. Dupa ore am mers cu mama in oras si am intrat cam prin toate magazinele. Cumparaturi apoi ceva dulce si am fost la o pizza. Cam picanta dupa parerea mea.
In timp ce stateam la coada la mezeluri am putut sa jur, un barbat ce avea in jur de 55 de ani a trecut prin fata mea. Jur ca era Castiel la varsta a doua. Avea ochi de un albastru incredibil, nu am putut sa ma uit in alta parte. Normal ca m-am simtit ciudat cand a observat ca ma uit fix la el si mi-a intors privirea dar jur, incredibil. Din departare parea ca erau albi.
Apoi am cumparat cateva rechizite. Am vazut niste caiete foarte dragute pe care o sa mi le aloc in curand. Cateva portocale, bomboane, un ceai si Supernatural mi-au completat ziua. Tot azi am aflat ca pe langa olimpiada de lb. Engleza si cea de lb. Romana e importanta asa ca, da. Nu e rau pentru un al doilea semestru ce a inceput ciudat , intr-adevar dar ma descurc. Intotdeauna am facut-o.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Draga jurnalule, am facut ca o crizata cand l-am vazut pe Kim Nam Gil la TV si tata nu mi-a zis ca-s nebuna 21, ci ca "Parca ar fii sotul tau" si eu eram gen "DA! DA!", dar am zis "Hai, meeei. Nu... (este) ESTE ACTORUL MEU PREFERAT!". Si tipam si faceam ca o idioata si nu stiu ce mai faceam si eram cu fata in maini... =p~*dreaming* Iar tata a spus ceva in gen "Are trasaturi nobile" si eu de acolo "Da. Are", el: "Fata are trasaturi nobile. 39 Nobil adica frumos..." si eu eram "*poker face* Da, si ea are..."... ce credeam ca vorbea de Kimi! .__.'''''''''''''''''''''' Si cum stateam picior peste picior PE masa (21) tata mi-a adus un castron cu fulgi de porumb si laptele sa mi-l torn, "Se face ora si tu nu mai poti manca" *tin cura* si eu eram gen "43 Multumesc", in gandul meu: Ca un boss. 15 Si pana sa se sfarseasca reclama eu deja mancasem tot si apoi apare KIMIIII si eu eram gen: infuleca, infuleca, infuleca, infuleca, KIMMMMMMMM NAM GIIIIIL!!!! infuleca! Si cand sa plec: deschid usa, ma uit la tata, ridic picior si strig si imi "schimb" vocea -> "KIM NAAAAAAM GIIIIIL!!!" -> si apoi ies. 21 Il iubesc pe tata. :X 19 Eu si el suntem cu dramele (el cu alea istorice, dar la cum sunt eu i le bag si altele pe gat 24). 15 Asa tata, asa fiica (serios! seman cu el bine la comportament, sora mea zicea ca sunt exact ca el: uracioasa, o tine pe a lui, suparacios, aude doar ce vrea, morocanos si tot asa -ce sa-i faci... gemenii 5 ).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Draga jurnalule, ziua in esenta a fost O.K. Scoala a fost obositoare, dar in ora de desen am apucat sa mai citesc cate ceva. Da, desenul meu a fost gata in 5 minute. Am primit doua pixuri in cap (da, cineva ma uraste) 21 Pe urma am avut pregatire si am discutat cu profesoara despre niste lucruri foarte adevarate si care m-au intristat.
Si pentru ca ningea, desi era mai mult lapovita, am facut un drum pana la partie si mi-am luat guma de sters *nu de la partie21*
Pe urma am mai vorbit cu verisoara mea de petrecerea ei si de ce prajitura vrea sa faca mama pentru ea. Eu am mancat azi patru prajituri azi si imi e rau... Si mi-a zis mama sa am grija! Dar am fost o bleaga si nu am ascultat-o 21
She's wiskey in a teacup.






Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)