Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care serie de personaje o alegeti...R,S,Stars?
Usagi,Ami,Rei,Mako,Mina
36.36%
4 36.36%
Haruka,Michiru,Setsuna,Hotaru
54.55%
6 54.55%
Seiya,Yaten,Taiki
9.09%
1 9.09%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Seria de personaje preferate[Sailor Moon]

#1
Care serie de personaje o alegeti...R,S,Stars?
~*~
well well...
sa va vad acum...
prima varianta reprezinta gardienele sailor prezente in SM R
a doua cele nou aparute in SM S
si ultima cele aparute in SM Stars
...sa vedem pe care o alegeti si de ce... 105
~~*~~
Eu aleg prima serie,pt ca acolo se afla majoritatea personajelor care imi plac,si tot acolo este inclusa si eroina mea favorita4
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#2
Sailor Moon e il Cristallo del Cuore (Sailor Moon S) - aceasta serie este preferata mea, am vazut-o la 12 ani pe canalele italiene, pe atunci m-a impresionat cel mai mult.
Consider ca aceasta serie este cea mai ,,lucrata, daca pot spune asa, grafica este cu mult mai buna decat in celelalte "sezoane":->
Trebuie sa recunosc c-am plans, la ultimul ep 108, nu-mi venea sa cred cat de tare a fost, va mai amintiti? Cand Usaghi dadea cu pumnii in pamant ca nu reusea sa sa se transforme si daca mai il vezi si invarianta italiana nu te mai opresti 3 zile din plans....yess a fost touchiii....

#3
si eu aleg cea de-a doua serie deoarece atunci au aparut outer senshi,care sunt preferatele mele, si grafica a fost ,cum a zis si mangadela,mai buna decat in celelalte sezoane......si mi-a mai placut actiunile din fiecare episod......mai ales atunci cand Usagi s-a transformat in fata lui Eugel,Haruka si Michiru.....si multe altele.....
[Imagine: neptune_20.gif]

#4
Of e greu de ales pentru mine TT___TT pentru ca personajele mele favorite din Sailor Moon sunt Usagi,Haruka,Rei & Seiya..iar Sailor Moon S e una din seriile mele favorite pentru ca are o grafica mai buna,apar noi senshi si nu m-a plictisit nici un episod..dar daca ar fi pana la urma sa aleg o serie de personaje o sa aleg prima datorita lui Usagi :X.Ma uimeste tare mult cat se maturizeaza in cateva serii de la crybaby intr-o adevarata eroina.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mamoru vs Seiya[Sailor Moon] Lorelei 7 6.278 15-02-2011, 10:24 AM
Ultimul răspuns: Catherine
  Full Moon wo Sagashite Hanna2300 0 2.232 19-12-2010, 11:37 AM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Seria preferata Sailor Moon hikari marina 3 5.667 18-12-2010, 03:56 AM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Ai revedea Sailor Moon sau nu? De ce? he0ky 11 10.574 26-09-2010, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  Care varianta a lui Mamoru vi se pare cea mai sweet?[Sailor moon] Lorelei 1 3.716 26-09-2010, 12:07 AM
Ultimul răspuns: SooMin
  Care vi se pare cel mai dragut cuplu din Sailor Moon? Lorelei 1 3.538 06-04-2008, 01:05 PM
Ultimul răspuns: maya


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)