Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Titanic

#11
Titanic:X..ah ador filmul asta, plang de fiecare data cand ma uit la el, pur si simplu mi se pare prea trista povestea si nu pot sa ma abtine sa nu consum un pachet de servetele inca din momentul in care Rose pluteste pe apa si Jack sta langa ea...asta pentru ca anticipez finalul20
Filmul este destul de bun, pe mine m-a impresionat chiar foarte mult, mai ales povestea de dragoste dintre Jack si Rose, o poveste interzisa care are un final atat de tragic. Scenele preferate au fost momentul in care Jack a desenat-o pe Rose [vai baiatu ala pe langa faptul ca arata asa de bine mai si stia sa deseneze:X], apoi cand au facut sex in masina a fost iar foarte tare scena. Oricum filmul a fost captivant inca de cand a inceput si pana la sfarsit, actorii bine alesi si povestea foarte emotionanata, pe scurt mi-a placut la nebunie. Pot spune ca este unul dintre filmele mele preferate si va ramane totdeauna chiar daca este un film clasic si foarte cunoscut.
Altceva nu stiu ce as putea spune...a da..imi place decorul din film, mai ales vaporul cum era construit si cat era de elegant, parca as fi vazut in realitate Titanicul71 si imi place si faimoasa melodie a lui Celine Dion, My heart will go on care se potriveste de minune cu actiunea.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#12
Filmul acela m-a impresionat complet 8 Este cel mai frumos si bine realizat film de dragoste . Povestea celor doi , Rose si Jack , este atat de emotionanta si atat de frumoasa , pacat ca iubirea lor se sfarseste tragic . Am plans de vreo trei ori la acest film , deoarece este mult prea trist . Dragostea cuplului este interzisa si in final ramane interzisa , soarta despartindu-i cumplit . Moartea lui Jack m-a facut sa vars lacrimi de tristete 2 A lasat-o pe Rose singura atunci cand avea mai mare nevoie de el . Melodia lui Celin Dion chiar ma face sa plang xD Este mult prea trista , dar piesa se imbina perfect cu continutul filmului . Pot spune ca acest film este cel mai bun , locul 1 in lume xD Drama filmului ajunge pana in sufletul tau si te intristeaza mult 2

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#13
Titanic... primul film care l-am vazut. Aveam patru sau cinci ani cand l-am vazut, si mi-a placut. Mi-a placut deoarece nu a avut un happy end (asemenea multor filme americane), deoarece parca am trait drama personajelor, care se luptau practic pentru viata. Cand Jack a salvat-o, sau cand ea a folosit acel topor... Frumos filmul, frumos. Nota 10/10.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#14
Este adevarat, Titanic este cel mai mare succes din cinematografia americana.Este o istorie despre dragoste interzisa care are un sfarsit tragic.Ma uit rar la acest film ,dar intodeauna cu cea mai mare sastifactie .
[Imagine: aaaakip.jpg]

#15
de fiecare data cand il vad plang asa ca am renuntat sa il mai vizionez
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#16
Titanic este cel mai tare film vazut de mine vreodata . Nu cred ca am cuvinte sa-mi descriu admiratia fata de acest film atat de romantic cu un sfarsit atat de tirst ...
Cand l-am vazut prima oara eram foarte foarte mica si nu prea stiam ce se petrece . Dar finalul m-a facut sa plang atat de tare incat m-am inchis in baie >.< . Stiu ca atunci cand m-am dus la culcare am continuat sa plang , deoarece e trist cand vezi ca povestea de dragoste dintre cei doi se termina atat de repede ... Incredibil de repede ... Nu merita ca Jake sa moara . Rose cu siguranta a suferit enorm dupa acea intamplare , deoarece Jack era viata ei T_T .
Cred ca am vazut filmul mai mult de 10 ori si inca nu m-am plictisit .Imi place prea mult , stiu fiecare replica aproape pe derost . Au fost atat de multe secvente care mi-au ramas tiparite in minte .
Finalul ... cred ca cel mai reusit final vazut vreodata . Chiar daca este unul trist , care ma face sa plang de fiecare data , este cel mai frumos final . Melodia lui Celin Dion se potriveste de minune cu continutul filmului .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#17
WoW nu cred ca e cineva care sa nu fii plans sau macar sa nu fii fost miscat de acest film. Eu stiu ca am fost. L-am vazut de doua ori si de fiecare data imi era frica sa se ajunga la partea in care se scufunda vasul. Ei bine, o adevarata poveste de dragoste si o superba iubire interzisa, diferenta dintre starile sociale era uriasa si asta cauza multa durere.
Intr-adevar, nu are 'happy end' si asta il face diferit fata de celelate filme de dragoste, insa cam toate palesc in fata lui. E o adevarata opera de arta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#18
Oh, am văzut Titanic de cel puţin trei ori şi mereu am plâns. Dragostrea dintre cei doi e pur şi simplu de neîntrecut, iar cand Jake moare e păcat, foarte trist şi dureros, în acelaşi timp.
Cred că va rămâne o legendă în industria filmelor americane, pentru că dacă te gândeşti este foarte special, iar durerea care o simte Rose [ daca nu greşesc ] o simte şi publicul, eu una plâns foarte mult la final. Numai spun că şi melodia aleasă atunci când el o deseneaza [ cred ] e prea frumoasa. Cred că este a lui Celine Dion -My Heart Will Go On *smile* , iar actorii au ştiut să-şi joace foarte bine rolurile.
Per total, mereu voi crede că acest film este unul foarte bun, de neuitat *smile* .
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#19
Si eu am vazut filmul abia duminica, atunci cand a fost la tv. Au trecut atatia ani de cand au aparut, iar eu l-am ratat de foarte multe ori cand il dadeau la tv si nici sa ma uit pe net nu aveam chef. 10
Ce pot sa spun... Mi-a placut. Dar, din pacate, stiam povestea dinainte, asa ca nu am fost surprinsa de moartea lui Jack sau de alte chestii dramatice. Si totusi, asta nu inseamna ca filmul nu m-a facut sa plang. A fost trist. Iubirea dintre Jack si Rose era atat de frumoasa, dar a tinut doar cateva zile... 46 El a incercat tot timpul sa o salveze pe ea, dar nici ea nu ar fi putut sa-l lase in voia sortii. Mi-a placut felul in care, inainte sa moara, el i-a spus sa nu renunte niciodata, chiar daca ii e greu, iar ea a reusit sa-i dea drumul si sa se duca sa se salveze. Logodnicul ala al ei era cam fitos, nu mi-a prea placut de el, dar totusi, a vrut sa o ajute sa se salveze atunci cand a mintit-o doar ca sa o faca sa se urce in barca aia, el pierduse barca pe care isi platise loc... Concluzia mea: sau tinea la ea, sau era atat de orgolios incat nu ar fi acceptat nicicum sa o piarda. Mi-a placut mult de batrana, era amuzanta. Cu tipul ala din echipajul submarinului care o intreaba ceva de genul \"What happened next? \" si ea cu un zambet ciudat \"You mean... did we do it? \". Sau la sfarsit cand arunca medalionul face: \"Uups...\" 71
[Imagine: sig_reinoir.png]

#20
Şi eu l-am văzut pe ProTv într-o duminică. Lenea îmi era prea mare ca să trag filmul, aşa că am profitat de faptul că îl dă la televizor. Să fiu sinceră, aveam aşteptări mai mari, mai mult adormeam în faţa televizorului până să se izbească de iceberg, apoi am stat practic ruptă de lume până să se termine(plus că era şi vreo 23 ora). xd Melodia de fundal a lui Celine Dion dădea un aer mai interesant acţiunii, sau nu, interesant nu e cuvântul . . . dramatic, da, ăsta e. Avea şi unele părţi amuzante, faza cu scuipatul a fost chiar tare. 21 Ceea ca mi-a plăcut mult a fost decorul, felul în care arăta vasul pe dinăuntru şi din exterior.

Nişte lucruri care m-au mişcat, atunci când cel care făcuse schiţa vasului, numai ştiu cum îl chema, cât de calm stătea în timp ce ceilalţi fugeau pe acolo şi cum privea ceasul, aşteptându-şi sfârşitul alături de vas. Acelaşi lucru şi despre comandantul vasului, care s-a închis în aceea cabină. Însă cei mai tari rămân muzicienii. Au tot respectul meu. Să cânte împreună atât de liniştiţi, "să păstreze mulţimea în armonie", să îşi practice pasiunea până la sfârşit.

2 000 de oameni pe vas şi doar 706 salvaţi. Urât. Îmi amintesc că atunci când căutau supravieţuitori în mare, au trecut pe lângă o femeie cu un bebeluş în braţe, îngheţaţi amândoi. Şi unul din echipajul vasului care se afla în apă, fluiera încontinuu încercând să îi adune pe toţi, făcându-şi munca chiar şi atunci.

Eu zic că merită. Chiar dacă la început e atât de siropos, când începe acţiunea nu te mai dezlipeşti de monitor, ecran. Şi Leonardo DiCaprio, omg, rules. 21
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)