Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rozen Maiden

#7
Deci, si cum obisnuiam eu sa umblu pe diverse seit-uri ca sa vad discutii despre anime-urile mele pref, am dat de un topic intitulat "Rozen Maiden" si cu poza lui Shinku langa. Dupa ceva timp, m-am hotarat sa vad ce e cu el. Am intrat eu frumos pe you tube si am dat search (avand in vedere ca eu prima data am inteles "rozden") ca sa vad opening-ul, ca asa verific eu daca imi place anime-ul. Atat melodia cat si imag... au fost fabuloase! Nu ma puteam dezlipi de calc...

De fapt, acum RM a ajuns pe primul loc (alaturi de alte animeuri). Imi place idea, batalia intre papusi pt a castiga atentia si iubirea "tatalui". Mi-a placut atat de tare, incat pe un alt seit mi-am facut numele gen pausa RM (the 8th Rozen Maiden doll 4 )
Cred ca preferata mea e SuiginTou, desi nici KiraKishou nu e mai prejos (asta pt ca imi place cum arata, ca ea e mai bed-guy decat Gin-san). Cel mai mult imi plac hainele lor si numele 4 Ma amuza "desu" a lui SuiSeiseki dar si planurile "diabolesti" ale lui Kanaria si modul in care dadea mereu gres, cum isi imagina ca toti sunt impotriva ei si se credea cea mai tare, dar nu din ingamfare, de prea multa copilarie... iar Hina Ichigo e o scumpete.
In ceea ce o priveste pe Gin-san, nu a fost corect ca ea sa ramana neterminata, asa, sa fie mai cu mot (chiar daca poate Kira o intrece la partea asta), cred ca a suferit cel mai mult dintre toate papusile si ca merita cu adevarat sa fie Alice dat iubirii ei pt Rozen. Fiind asemanatoare, Kira si Bara sunt pe aceiasi linie... si in aceiasi ordine.
Cel mai amuzant ep mi s-a parut 5 din prima serie, cand s-au impartit aia in 2 grupe (Jun cu Hina si SuiSeiseki cu Shinku, chiar daca ea nu facea nimic) si s-au razboit 21 faza cu "bucataria e in stapanirea noastra" si cum a pacalit-o Jun pe Shinku cu Kun Kun, cat dramatism... Ma tavaleam pe jos de ras. Am mai revazut pe asta de vreo 2 ori.

Nelamurirea mea e insa urm: papusile astea macar gandesc? Cum vor sa il intalneasca pe Rozen daca se lupta de nu-stiu-cand? A trecut chiar asa de putin timp incat el sa mai fie in viata? Poate ca zice de asta ceva prin manga, dar eu nu am reusit sa gasesc partea asta. Poate aici ma lamureste si pe mn cineva...

Trecand peste asta, grafica e super iar melodiile de op si "Utsusemi no Kage" sunt si mai si :X De fapt, asa am ajuns eu sa ador Ali Project.
Este unul din putinele animeuri care ma face sa vreau sa il mai revad. Si chiar as vrea sa se mai faca un sezon in care sa apara si Kira, da pe bune. Cine stie, poate ca o sa il vedem si noi in sf pe Rozen (asta daca mai traieste...)

Am rasp cam la toate intrebarile, in afara de:
4. Ce ati face daca ati avea o astfel de papusa?
Oh, Dumnezeule, ar fi un vis implinit. As sta toata ziua numai cu ea, ne-am juca impreuna, i-as spune tot ce simt (ca un jurnal viu), as ruga-o sa ma duca si la celelalte papusi sa le intalnesc si le-as intreba o groaza despre ele si existenta lor. As avea ce face 4

Un anime de nota 10, ce sa mai...
~~* Visele sunt singura cale de a scapa de realitate *~~


My fic: Pretul unui "NU!" (SK & YYH)
Din intuneric, din nou la lumina (jurnalul unui vampir)


[Imagine: 36ea808.png]
Kira, my evil alter-ego



Răspunsuri în acest subiect
Rozen Maiden - de hikari marina - 12-11-2007, 05:25 PM
RE: Rozen Maiden - de dark_anime - 12-11-2007, 09:01 PM
RE: Rozen Maiden - de Alyssa♥ - 18-08-2008, 11:06 AM
RE: Rozen Maiden - de Cherie - 16-09-2008, 03:34 PM
RE: Rozen Maiden - de Blacky - 02-11-2008, 04:25 PM
RE: Rozen Maiden - de Shizuka - 22-04-2009, 05:23 PM
RE: Rozen Maiden - de Goddess of Cookies - 02-05-2009, 11:51 AM
RE: Rozen Maiden - de Lia - 31-05-2012, 10:47 AM
RE: Rozen Maiden - de Agrona - 20-08-2013, 01:39 PM
RE: Rozen Maiden - de DreamGirl - 17-09-2013, 10:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)