Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rozen Maiden

#8
1.Ce parere aveti despre acest anime?

Un anime simpaticut, desi am reusit sa vad doar 11 episoade din primul sezon din nu stiu ce motiv, probabil pentru ca nu m-a atras atat de mult. Daca imi aduc aminte site-ul de streaming unde il vizionam avea probleme cu ultimul episod si dupa cateva incercari am renuntat. Parca tot plot-ul nu mi s-a parut atat de interesant, Alice Game si lupta intre papusi pentru a deveni preferata Creatorului unde si Jun ajunge cumva implicat.

2. Personaj preferat.

Nu am avut unul datorita faptului ca nu am fost indeosebit de impresionat de niciunul din caracterele prezente. Seiyuu-l lui Suigintou mi-a placut totusi. A fost mai remarcabila decat ceilalti.

3.Ce secventa v-a impresionat cel mai mult?

Nu am avut o anumita secventa care sa ma impresioneze si l-am vazut acum atat de mult timp incat nici nu-mi aduc aminte. Daca ar fi fost ceva deosebit clar mi-as fi amintit.

4.Ce ati face daca ati avea o astfel de papusa?

Nu stiu sigur, am cam trecut de varsta la care m-as juca cu papusi. Probabil m-as comporta cu ea cum as face-o pentru o surioara mai mica.

5.Shinku vs Suigintou

Suigintou e tipica pentru genul de personaj misterios, dark, care se dezvaluie incet, incet si se schimba pe parcurs, dar nu e genul meu. O prefer pe Shinku, plus imi place costumatia ei mai mult decat stilul gothic loli a lui Suigintou.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
Rozen Maiden - de hikari marina - 12-11-2007, 05:25 PM
RE: Rozen Maiden - de dark_anime - 12-11-2007, 09:01 PM
RE: Rozen Maiden - de Alyssa♥ - 18-08-2008, 11:06 AM
RE: Rozen Maiden - de Cherie - 16-09-2008, 03:34 PM
RE: Rozen Maiden - de Blacky - 02-11-2008, 04:25 PM
RE: Rozen Maiden - de Shizuka - 22-04-2009, 05:23 PM
RE: Rozen Maiden - de Goddess of Cookies - 02-05-2009, 11:51 AM
RE: Rozen Maiden - de Lia - 31-05-2012, 10:47 AM
RE: Rozen Maiden - de Agrona - 20-08-2013, 01:39 PM
RE: Rozen Maiden - de DreamGirl - 17-09-2013, 10:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)