Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Harry Potter

#15
Ce inseamna Harry Potter pentru mine?
Nu sunt doar niste carti simple pentru copii, scrise de J. K. Rowling. E o intreaga lume creata de aceasta scriitoare, in care si-au pierdut mintile o multime de persoane, inclusiv si eu. Nu trece nici o zi in care sa nu ma gandesc la ceva legat de acest subiect, cum s-ar spune - traiesc cu asta. Cand mi-am facut un tatuaj cu Slytherin, parintii m-au privit ciudat, dar nu e treaba lor la urma urmei, e alegerea mea. Pe langa toate posterele cu 30 Seconds to Mars si J-Rock, peretii camerei mele sunt ocupati de postere cu Harry Potter. Nu mai am loc, dar as lipi si ceva imagini cu FanArt. Ah, ce tine de FanFiction, cred ca toti fanii stiu ce inseamna asta. Am citit peste 2000 de ficuri cred si am scris cateva, mai scriu inca. Nu cred ca va veni si ziua cand ma voi plictisi. Filmele sunt ceva frumos, care mi-au completat imaginea mea despre lumea Harry Potter. Cred ca multi actori au fost alesi bine si isi joaca rolurile perfect.
Alan Rickman, Ralph Fienes, Tom Felton, Jason Isaacs, Dan Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Evana Linch (mai ales ea), Bonnie Wright... toti imi plac.
Ar trebui sa mentionez pe cineva nepotrivit, dar nu stiu...
Cu toate ca multi critica filmele si spun ca nu sunt bune, eu nu sunt de acord. sa incerce ei sa le faca mai bine. si totusi cartile sunt inceputul =) As scri toata noaptea referitor la tema asta
Personajele mele preferate sunt Severus Snape, Lucius si Draco Malfoy, Tom Riddle, Harry Potter, Blaise Zabini, Theodor Nott si altii.
si de-ar fi Snape un Dumnezeu, de ar fi macar o religie cu aluzii la dansul, as crede.
La ultimul film nu vreau sa ma uit. Nu vreau sa vad cum mor toti, ma voi enerva la sigur.
Dar probabil nu voi rezista si il voi privi. in orice caz nu la cinema. Am fost o singura data la Harry Potter si a fost oribil. Vin acolo niste retardati, care nu inteleg nimic, urla si fac misto pe tot parcursul filmului. Nici o placere din vizionare. Acum recitesc ultima carte si ajung la momentul meu nepreferat. Totusi nu a putut Rowling fara asemenea drame, mda.
Mie filmele mi-au dat posibilitatea sa-mi imaginez cum arata un teren de Quiditch, cum se joaca Quiditch, ce inseamna un Hippogriff - eu imi imaginam cu totul altceva si nu era clar. E bine sa vezi si filme, sa citesti si carti si tot - hrana pentru imaginatie. Eu cred ca sunt bune. Voi ati vazut ultimul trailer? Mi se pare superb.



Răspunsuri în acest subiect
Harry Potter - de Ireth_Death - 01-11-2007, 09:26 PM
RE: Harry Potter - de Crazy~Tenshi - 13-07-2010, 10:25 PM
RE: Harry Potter - de Me†al. - 14-07-2010, 01:11 AM
RE: Harry Potter - de Teki - 02-10-2010, 06:17 PM
RE: Harry Potter - de DeDal N. - 02-10-2010, 09:43 PM
RE: Harry Potter - de Wolves - 06-07-2011, 01:37 AM
RE: Harry Potter - de Hannah Lily Potter. - 06-07-2011, 09:56 AM
RE: Harry Potter - de Wolves - 07-07-2011, 01:43 AM
RE: Harry Potter - de Candy_Girl_Love. - 28-08-2011, 11:23 PM
RE: Harry Potter - de Agrona - 16-12-2011, 12:20 AM
RE: Harry Potter - de βεκi - 22-12-2011, 07:52 PM
RE: Harry Potter - de Fiction - 03-09-2013, 04:29 PM
RE: Harry Potter - de Lucius Malfoy - 14-11-2013, 01:08 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)