Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#26
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Moarta pentru toti, de Charlaine Harris, carte din colectia Vampirii Sudului. Da, categoric! Cartea asta a fost superba, am citit-o si recitit-o de n-a mai stiut de ea.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Mda' e si unu' d'ala. Stephanie Meyer. Seria AMurg sa zicem ca mi-a placut, avand in vedere ca mi-a trezit pasiune pentru vampiri, dar Gazda, chiar m-a lasat rece. Adica eu nu am priceput nimic din cartea aia.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca vreo 300 de pagini...din Moarta pentru toti...eram in vacanta si m-am pus sa citesc si nu am mai lasat cartea aia din mana toata ziulica.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
As putea sa citesc de nenumarate ori toate cartile din seria Vampirii Sudului...pur si simplu ador colectia asta 8

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Print si cersetor...Urasc, detest acea carte!

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Cronicile Lumii Pamantene de Licia Troisi...nu cred ca m-ar tenta sa o citesc din nou

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
In primul si in primul rand Vampirii Sudului, Casa Noptii si Eden Pass...apoi restul de fantasy si romance

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Sincer, habar n-am...multe in orice caz.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Paaai, biblioteca din orasul meu e un dezastru...mai ramane libraria unde ma duc des...si sa zicem ca si prin biblioteca bunicii mai dau tarcoale.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Print si cersetor...si l-am citi in vreo 2 saptamani, cu multe pagini sarite fiindca nu mi-a placut de fel.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Right .
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de A'Svear - 21-03-2010, 01:23 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.610 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.657 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)