Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#22
1)Cartea care m-a impresionat cel mai tare? Nu stiu. Toate cartile ma impresioneaza, prin complexitatea sau simplicitatea lor, si de multe ori simt sentimentele personajelor - dar, daca ar fii sa aleg, o carte care m-a impresionat foarte tare, poate cel mai tare, ar fii Fram, ursul polar.


2)Nu cred, daca stau sa ma gandesc, dar totusi cred ca ar fii cineva... nu stiu, nu-mi amintesc, nu pot sa precizez cu aproximatie lucrul asta.

3)459 de pagini - primul volum din Twilight. E scris cursiv, nu e prea detaliat, dar e usor de citit si de digerat, desi o idee folosita si nu e prea realistica, dar mi-a placut.

4)Seria Harry Potter, pe care am citit-o deja de cinci ori, pe toata - mi-a placut foarte mult si inca sunt innebunita dupa serie, si as putea s-o citesc de o mie de ori, si nu m-as plictisi, si am citit tot de atatea ori si searia Twilight. De asemenea, as putea reciti Panza de paianjen de Cella Serghi de o gramada de ori sau Eragon, pentru ca ador dragonii si tot ce e legat de ei.

5)Pe bune, nu stiu deloc.

6) Nici asta n-o stiu. Eu citesc o carte odata, de doua ori, pana la cinci ori, depinde de cat de mult mi-a placut si de cat de frumos a fost scrisa - pentru mine asta conteaza.

7) Harry Potter, Eragon, Jurnalul secret al Laurei Palmer si atat.

8) Intre sapte si cam cinspe, daca am noroc, citesc chiar si doua zeci.

9) Librarie si biblioteca stra-bunicii, bunicii, si a mamei.

10) Panza de paianjen de Cella Serghi, l-am citit intr-o zi sau doua, l-am devorat pur si simplu, nu mi-am luat ochii de la el, chiar si noaptea nu puteam dormi, din cauza ca ma gandeam la roman ca la un eveniment foarte important.


Sper ca a fost de-ajuns, caci mie imi plac oricefel de carti si aceste intrebari au fost... frumoase, dar cam greute.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Willy - 21-02-2010, 01:49 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.582 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.634 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)