Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#20
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?

Avocatul Strazii de John Grisham m-a impresionat cel mai tare. Este vorba de un avocat de succes care renunta la un viitor stralucit, pentru a ajuta oamenii strazii in procese cu statul. Ar mai fii si Anna Karenina de Lev Tolstoi, o carte emotionanta.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Not really 4.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

Cred ca in jur de 280-300 de pagini... Cartea se numea "Omul care aduce ploaia" (bineinteles, tot de John Grisham, sunt adepta cartilor lui...tot cu si despre avocati).

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ?

Cred ca niciuna. Intotdeauna voi gasi altceva bun de citit, astfel incat nu va mai trebui sa recitesc anumite carti. Mi-e de ajuns sa citesc doar o data.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Problema e ca eu citesc doar ce-mi place, ce mi se pare interesant. Din fericire, am gpsit doar carti pe placul meu.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Raspunsul la intrebarea asta se poate intelege de la intrebarea 4.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Ce-as apuca 21. In focul si fumul ala n-as mai vedea mare lucru21.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Cam 10 pe an. As citi si mai multe daca nu as avea si activitati extrascolare.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Ä‚aaaa?!

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Paaaaai...39 hm...Insula cu elice de Jules Verne. Nu mai stiu...cateva zile.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Valkyrie - 15-02-2010, 06:49 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.579 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.632 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)