Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#14
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?
Habar n'am.Mai ales daca te referi la impresionat in sensul de plans.Nu-mi amintesc sa fi plans la vreo carte.Insa, fiecare m-a impresionat in felul ei.Prima care imi vine acum in minte este "Povestea jidovului ratacitor".Asta din cauza ca imbina atatea elemente din atatea culturi si religii incat m-a marcat intr-un fel (pacat ca n-a avut final)

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu prea citesc cartile in functie de autor ci de recomandarile altora.Asa ca daca am citit mai multe carti scrise de aceeasi persoana nu am facut-o neaparat cu intentie.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Ummm cred ca 150 din "22 Indigo Place",adica toata cartea. De obicei nu citesc mai mult de 50 de pag fara sa iau pauza deoarece ma doare capul 10

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt )?
"Winnetou"- am citit-o doar o data dar mi-ar placea s-o recitesc.Insa n-am timp si oricum prefer sa ma apuc de alta decat sa am impresia ca stau pe loc..

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
"Cicoii vechi si noi"- de doua ori am inceput-o, tot de atetea ori am renuntat

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Shogun"-o carte frumoasa dar destul de lunga pentru a nu-mi dori sa o reiau

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Care apuc 21.Nu cred ca as mai sta sa caut una anume atunci cand au luat foc

8) Cate carti cititi in medie, pe an?
Nah chiar nu stiu.In medie..hmm..Pai tinand cont ca in timpu scolii nu prea citesc si nici in vacantele astea mici ramane doar vacanta de vara...sa zicem ca in jur de 20? Dar poate varia in functie de cheful si timpul meu.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii??
Biblioteca bunicii intotdeauna 3.Sau biblioteca vecinilor..sau chiar a mea, dc nu?21

10) Primul roman citit ? Si, in cat timp l-ati citit ^.^...
"Fram ursul polar" sau "Colt alb"..nu mai sunt sigura care am citit-o prima.Cat timp? Habar n'am...o sapt poate?

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Sa-ti fie de bine21
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de nolazy - 14-01-2010, 03:29 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.602 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.654 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)