Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

Pai ia sa vedem,o sa incers sa raspund la toate cat mai precis....:

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Daca pot alege o serie de romane "Academia Vampirilor" de Richele Mead e pe primul lo.Pur si simplu m-a lasat fara cuvinte...Daca e vorba de o carte care sa fie numai ea,pai cred ca este "Regasirea" de Ievuta-Bota Corina Ioana.Sa cri o carte la 14 ani e ceva si chear se pricepe la asta.Tot liceul o bate la cap sa scrie si partea a doua-saraca- si si eu sper asta (acum are 15 ani si e la filo)
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sincera sa fiu nu am un asemenea autor.Nu pot citi ceva de un autor,dar alta carte de-a sa sa ma lase rece.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Au fost 400 de pagini cand am dat gata intr-o zi un volum din "Academia Vampirilor" 21
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Pai: "Academia Vampirilor;Regasirea;Fetele Gallager;Jurnalele Vampirilor" si ar mai fi vreo doua dar astea sunt mai importante.Si cred ca si"Vampirii din Morgenvile" desi nu e gata nici prima lectura.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Aici clar e "Baltagul".Efectiv nu suport chestia aia,si am inghitit multe pentru scoala,dar sa citesc o care de 140 pagini in doua luni e grav.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Nu exista,tot ce imi place as mai ctii o data.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Pai cred ca le-as pune dupa care cat imi plac si clar cele care imi plac cel mai mult ar fi salvate.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Deci nu am nici cea mai vaga idee,fiindca de doi ani de zile citesc tot mai mult si nu am chef sa le numar...
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
De fapt toate rei 21 La librarie gasesti cam tot ce e nou si vrei sa cumperi.La biblioteca nu ai nevoie de bani pentru carti,in schimb biblioteca bunicii are tot ce vrei,dar sunt clasice....
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Intrebare capcana,fiindca habar n-am 21
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
cam asa o.o
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Fear - 15-04-2013, 09:48 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.609 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)