Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Colt Alb de Jack London...mda...copilaresc, stiu. Dar m-a impresionat peste masura cartea asta. Am citit-o de n ori...

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Cel care m-a impresionat cel mai mult, e o autoare. Agatha Christie. Si nu are degeeaba supra hnumele de Regina Crimei. Tot ce scrie e atat de interesant incat pur si siplu nu te mai poti opri din citit. Si mai ar fi si Joseph Delaney, a carei serie de8 carti am citit-o intr-o spatamana, in timpul scolii. Statea ore in sir, dupa ce veneam de la scoala, si n-am incasat degeaba un 5 la chimie. Nu le mai puteam lasa din mana

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Tocmai am spus21 Aproape 700 de pagini, din Ucenicul Vraciului si, apoi, Secretul Vraciului.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Colt Alb21 si seriile cu Hercule Poirot si Sherlock Holmes. Am devenit obsedata de ele...

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
N-o urasc din suflet, dar m-am chinuit sa citesc jumatate de carte din Ciresarii. Nu zic ca e o carte proasta, dar nu e stilul meu.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Cartile lui Isaac Asmiov...singura care as mai citi-o odata e robotii de pe Aurora. Dar toate mi-au placut foarte mult.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Nuuuuuuuuuu...nu stiu20 Nu pot s ama gandesc ca as avea toate cartile din lume, si biblioteca ar lua foc20. Proabil cartile cele mai vechi, sau cele publicate in putine exemplare.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Multe21

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca scolii, in care te poti pierde, si biblioteca bunicii, din care nu mai ies. Ma atrag cartile vechi, imi pare ca fiecare pagina spune o poveste. Nu imi plac librariile, dar daca nu am alta oportunitate, aleg sa cupar o carte.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
In clasa a Ia, mama a inceput sa imi citeasca o carte din seriile Goosebumps, pe care am primit-o de la o verisoara. Apoi, am continuat sa o citesc singura. Mi-a luat vreo spatamana-doua, dar am terminat-o.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
ok2 21
[Imagine: universul1.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de hero1hero - 20-11-2012, 11:55 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.595 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)