Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?

Volumul de de povesti scurte al lui Isaac Aimov pe care il am acasa are cate putin din fiecare si niste idei foarte interesante

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Pana nu de mult as fi zis Orson Scott Card. Ender's Game a fost superb dar restul seriei nu m-a pasionat. Dar am citit de curand Enchantment care a fost cat se poate de superba

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

Cel mai mult cred ca 700. Cam o pagina sau mai mult pe minut daca asta fac toata ziua

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Cand eram mai copil am citit Harry Potter and the Goblet of Fire de 9 ori. Recent nu am recitit nimic de placere. Doar cateva romane ca sa pot sa citesc continuarea fara lipsuri

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Ion. Mi se pare o porcarie de obligatie. In rest nu citesc ce nu imi place

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Chesti scrise de Shakespeare

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Chronicles of Narnia de C. S. Lewis

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Daca punem doar carti reale vreo 15. Daca punem si fiecare fanfiction de peste 100k cuvinte (echivalentul a 500 de pagini dac tin bine minte) undeva peste 50

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Nu prea inteleg intrebarea asta. Cumpar carti din librarie si le pun in biblioteca. Nu fur nimic de la bunica

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Cred ca Nepotul Magicianului de C.S. Lewis (recitita in engleza mai acu cativa ani). Nu mai stiu, cred ca o saptamana

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns

Sper sa numa opreasca la aeroport. Am cumparat 17 carti pana acum si planuiesc sa sparg ultimii bani tot pe asta
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de MajinCloud - 28-08-2012, 08:46 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.582 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.633 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)