Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Sincer, toata colectia 'Aventurile lui Sherlock Holmes'. Nu pot sa numesc doar un motiv. Sunt, pur si simplu exceptionale, din toate punctele de vedere. Am devenit cam obsedata de legenda lui si sincera sa fiu, nu cred ca o sa imi revin prea curand.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu si sper ca nici nu se va intampla asta vreodata.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Pai in clasa a sasea am citit 'Harry Potter si Printul Semipur' intr-o zi. Toata noaptea nu am putut dormi si a doua zi am uitat tot ce am citit. De aceea a trebuit sa o recitesc.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
In clasele I-IV am citit 'Vrajitorul din Oz' de vreo zece ori. Altele? In afara de Sherlock Holmes si Harry Potter, nu cred ca as putea citi altele la nesfarsit.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Momentan nu imi vine in minte nici o carte.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
De obicei asta se intampla cand citesc romane de dragoste. In general toate romanele de dragoste.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
As incerca sa le salvez pe toate. Paiiii Sherlock Holmes, cartile de gen fantasy si ...nu mai stiu.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Pai depinde. Cateodata citesc vreo 15-20 de carti pe luna, cateodata nu citesc cu saptamanile, deci nu sunt sigura. Intre 60 si 100.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca. Bunica nu are carti, nu am vazut nici una cel putin si chiar imi plac librariile dar ma doare inima cand vad cate carti pot sa ating si cat de putine pot sa cumpar.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Primul roman? Uf, Print si Cersetor...? Daca se pune ca roman? Daca nu, Contele de Monte Cristo sau cum spune colega mea, Montele de Conte Cristo =]]

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Da, cand vine vorba de carti, e cam greu sa te opresti din vorbit. In cazul acesta, din scris.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de DeDal N. - 28-06-2012, 07:24 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.588 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.634 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)