Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#99
1. Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?

Imparatul Zeu al Dunei de Frank Herbert, superba carte de la un capat la altul. Filozofia lui Herbert se vede aici, mai mult decat in toate celelalte carti, un apogeu al maturizarii s-a intamplat impreuna cu aceasta carte.Unul dintre cele mai interesante personaje ale lumii SF (cel putin, din punctul meu de vedere), Leto II este un deliciu.


2.Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nenea Murakami, daca Padurea Norvegiana a fost o carte buna, restul cartilor au fost pur si simplu pe langa.

3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Probabil ca in jur de 700, am terminat Urzeala Tronurilor intr-o zi.

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Seria Dune,sunt un obsedat.

5. Care este cartea pe care o urasti din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Nu stiu. As zice ca ar fii Scaunul singuratatii de Fanus Neagu.
6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
In cautarea timpului pierdut de Marcel Proust
7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
A se vedea raspunsul de la intrebarea 1.
8. Cate carti cititi in medie, pe an?
Cate pot.
9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Anticariat.
10. Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu am o memorie de elefant, nu inteleg ce relevanta are asta ...


Papa.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de James Dean - 11-05-2012, 08:38 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.586 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.634 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)