Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#98
1) Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare ?
Presupun că Cei patru mari(The big four) - Agatha Christie. Nu am putut-o lasa din mână nici o secundă de când am luat-o, subiectul, personajele acestei carți m-au impresionat nespus, mai ales rasturnarile de situație și ideile geniale ale lui Poirot, gen moartea înscenată.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Danielle Steel - Misterele dragostei. Și nu mi-a placut foarte mult, a fost o carte simpatică, pentru că trata cazul unui sociopat. Deși mi-ar fi placut mai mult să vorbească despre el, tot Hope era personajul principal so... iar cât despre celelalte carți ale ei, din câte am citit/auzit nu m-au impresionat. Nu sunt adepta romanelor siropoase deloc, de asta din biblioteca mamei plină cu genul acesta de carți nu am oferit atenție decât romanului precizat mai sus. Și poate voi citi Valea papușilor, sunt curioasă de ce a fost bestseller.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred că în jur de 200, din carțile Agathei Christie. Sunt foarte pasionată de romanele ei.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Niciuna, cred că nici dacă mi s-a parut o bijuterie a literaturii. Pur și simplu nu pot, am încercat întradevar, dar nu reușeșc să o citesc așa cum am facut-o prima dată. Poate doar așa, aș revedea pasaje care m-au impresionat profund, sau aș citi-o în lipsă de altceva, dar nu așa cum insinuezi în întrebarea ta.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Momentan nu am dat de genul ăsta de carte.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Întrebarea 4.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Le-aș salva pe toate cele care întradevar vreau să le citesc, gen cele ale lui Paulo Coelho, o parte din cele ale Agathei Christie, vreau să termin Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de razboi deci și pe aia și cu siguranță ar mai fi, revin când mai citesc.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Să zicem 20, depinde.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca tatalui și deisgur, biblioteca publică. More vintage.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu-mi amintesc.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Aggie - 06-05-2012, 06:45 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.611 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.658 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)