Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#97
1. Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?

Sunt destul de multe. Daca ar fi sa fac un top ar fi ceva de genu: 1. Vampiratii- Demonii oceanelor[toate volumele]
2. Atherton: Casa puterii
3. Punte spre Terabithia
4. Tatuaj cu sange de monstru
.
.
.

2.Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Hmm. ar fi cam invers, am un autor care mi-a placut tot ce a scris mai putin o carte, si anume: 20.000 leghe sub mari de Jules Verne.

3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Depasesc 1000. Am citit intr-o zi trei carti: Tatuaj cu sange de monstru- 600 si ceva de pagini/ Urme in timp-300 si ceva/ Punte spre Terabithia-vreo 200.

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Vampiratii[de vreo 4-5 ori]/ Tatuaj cu sange de monstru[2 ori], Aterthon: Casa Puterii[3 ori].... si ar mai fi.


5. Care este cartea pe care o urasti din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Baltagul, urasc acest roman.

6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Cele doua volume: Magie de-a dreptul ucigatoare si Viclesuguri de-a dreptul ucigatoare. Nu le-as mai citit din cauza faptului ca stiu actiunile intrigante din aceste carti si nu mai are farmec,


7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Cele 69 de carti ale mele fantasy si cartile din literatura universala.

8. Cate carti cititi in medie, pe an?

Depinde, poate peste 30 de carti.


9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Citesc mult de la biblioteca, dar parca am satisfactia ca acele carti sa fie ale mele, deci ar veni cam 70% librarie/ 30% biblioteca./ Hm.. biblioteca bunicii doar 0,5 %.

10. Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Nu mai stiu, cred ca a fost: Aventurile lui Tom Sawer, chiar nu mai stiu. O carte banala oricum
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Me_Samy - 06-05-2012, 04:55 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.609 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)