Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#95
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Panza de paianjen, Cella Serghi
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nope, nu cred.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
800+, cand am citit Harry Potter si Talismanele Mortii intr-o zi, cand aveam vreo 10 ani. (19 h, cred) I'm not kidding. Belive or not.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Harry Potter. E epic. De fiecare data cand citesc toata seria descopar chestii noi, pe care nu le-am sesizat inainte. O citesc in fiecare vara, toata seria si vad si filmele dupa ce termin cartea respectiva. Si Aventurile lui Sherlock Holmes. Memorile lui Sherlock Holmes. Nu se demodeaza niciodata.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Twilight. La inceput mi-a placut, dar am mai crescut, am mai citit si mi-am dat seama ca e cliseica si ieftina.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Coliba unchiului Tom. E trista. Plus ca urasc scavia. M-as tortura singura.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Dan Brown si Edgar Allan Poe. Poate si Sir Arthur Conan Doyle
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
20...30 poate. Nu am numarat niciodata. Nu cantitatea conteaza, ci calitatea.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Ambele. Am o librarie la care merg constant si o torturez pe vanzatoare cerandu-i carti peste care ma uit, si dupa aia le las, fara sa le cumpar. Si am un fisier la biblioteca destul de mare...
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Harry Potter si Prizonierul din Azkaban, la 8 ani. Primele doua carti din HP mi-le citise mama, dar pe asta am vrut eu sa o citesc. Probabil in doua saptamani, mai putin chiar, doar seara la culcare, o ora sau doua. Citesc foarte repede inca de mica.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
...Okeeeiii...
"Whatever you are, be a good one." (A. Lincoln)

[Imagine: Autumn_by_Vibeviant.gif] [Imagine: Stamp__English1_by_zoro4me3.png] [Imagine: a50c4ce0c22b4f7153a1dde14de77f4a.png]
Mă găsiţi acişilea.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Evvie. - 14-01-2012, 11:46 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.610 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.657 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)