Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#94
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Greu, greu, greu. Sunt multe carti care m-au impresionat intr-un fel sau altul, printre care Nord si Sud a lui Elizabeth Gaskell, Scandalul lui Shusaku Endo, Apa pentru elefanti a Sarei Gruen, Shogun a lui Clavell, etc.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da, Taichi Yamada. Mi-a placut Straini, restul mi s-au parut absurde.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Daca nu fac nimic altceva, pot citi si-o carte pe zi (in vacante, mai ales), in rest depinde, 100-200, cam asa.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Harry Potter, Shogun si orice scris de Haruki Murakami.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Nu urasc nicio carte; nici macar lectura obligatorie pentru orele de romana sau Twilight. Sunt carti care imi displac, dar nu le urasc. xD

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Vraciul. Profesorul Wilczur.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Mi-e imposibil sa-mi imaginez unde le-as depozita pe toate in primul rand. As salva cartile pe care le am acum in biblioteca si care-s multicele; de restul as putea face eu rost eventual.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Peste 50? Da, cam asa. Desi nu citesc de foarte multi ani...

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Toate. Daca imprumut carti de la biblioteca si imi plac le cumpar fie de la librarie fie de la anticariat. Iar la biblioteca bunicii ma abonez mereu, numai ca ea nu-si mai primeste cartile inapoi.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Singur pe lume, in 5 zile daca nu ma insel. Eram micuta.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Agrona - 29-12-2011, 09:23 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.604 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.655 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)