Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#93
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
"Mandrie si prejudecata" de Jane Austen. Mi-a placut atat de mult incat reciteam unele scene de 3-4 ori ca sa-mi mai potolesc incantarea.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Da, Jules Verne. Mi-a placut "Cele 500 de milioane ale Begumei", dar celelalte carti nu mi-au atras deloc simpatia.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca intre 500 si 600 de pagini a fost recordul, din "Harry Potter si talismanele mortii".
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Din nou apare "Mandrie si prejudecata". In plus, pot citi la nesfarsit cartile din seria "Tunele". Momentan n-am repetat citirea vreunei carti pentru ca n-am avut timp si nici vreun motiv.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Inca n-am intalnit cartea asta si sper ca nici n-am sa am de a face cu ea.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Cartea minciunilor", de James Moloney.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Sunt muuulte, nu pot sa le insir pe toate.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
10 pana la 20 de carti.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Prefer libraria, pentru ca acele carti raman ale mele si pot reveni oricand la ele.
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ?
"Cismigiu & Comp." de Grigore Bajenaru. Am citit-o in 2 sau 3 zile.
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Miss M - 21-12-2011, 11:35 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.598 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)