Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#91
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
~~Uhu, dunno. Sunt destul de multe cartii.. Mai recent, as zice "Shift" de Em Bailey. I likez za trillar!

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
~~Stephanie Meyer cu "The Host". Trebuie sa 'admit', cartea e foarte buna. Ideaa origniala si cartea, dupa parerea me, scrisa bine. Cel putin in engleza. Cartea care m-a lasat rece e "Eclipse", care chiar mi s-a parut "waste of paper".

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
~~Uh, din Twilight, Fallen si The Mortal Instuments cred ca am citit in jur de poate 300 de pagini pe zi?

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
~~Niciuna. Nu pot citi o carte de doua ori.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
~~Aaaa, "Chinese Cinderella" de Adeline Yen Mah. Stupid English homework.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
~~Toate cartile citite. Ha.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
~~The Mortal Instuments. Because I will never leave Marcus and Alec's future shadow-warlock babies. Never.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
~~Sa vedem.. multe - putine = ya think I count
x D?
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
~~Librarie pentru ca o carte buna trebuie sa fie a mea si DOAR a mea. : )

10) Ceva cu Witch parca.

11) Bananas in pyjamas.
[center][Imagine: 66924239.jpg]

If I turn into another, dig me up from under what is covering the better part of me.
Remind me that we'll always have each other
When everything else is gone.
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Aquaia - 25-11-2011, 07:43 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.596 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)