Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#88
Sincer nu prea imi plac intrebarile astea 21.

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
"Veronika se hotaraste sa moara" de Paulo Coelho, cred?! Desigur, nu m-a impersionat intr-un mod positiv. Banuiesc ca nu e prea recomandata persoanelor de 12 ani 21.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
nu

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Am citit "Harry Potter si Pocalul de Foc" intr-o zi. Cand eram mai mica.. So hardcore.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Imi place cum am citit "Robinson Crusoe" chiar de sase ori, ce conincidenta stranie. De "Harry Potter si piatra filozofala" m-am plictisit dupa ce-am citit-o de vreo cinci ori, "camera secretelor","piatra filozofala" mai mult, si atat. tot mai demult. momentan, nu cred ca voi mai repeta vreodata experienta de a reciti o carte. ce dragut era cand aveam timp de citit.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
n-am asa ceva. intr-o vreme as fi zis ca "alchimistul" de Paulo Coelho, dar sunt destul de sigura acuma ca pe vremea cand am citit-o am fost prea mica sa o inteleg

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
toate cartile care mi-au placut 21

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Dostoievski~ I know, I'm so mainstream.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
25 21 adica, anul asta am citit 23, stiu pentru ca mi-am facut o lista ca sa ma motiveze sa citesc mai mult, de fapt, a fost un New Years Resolution, sa citesc anul asta 36 de carti, dar cred ca pana la urma nu a fost sa fie. Tin sa precizez ca nu am mai citit atatea carti intr-un an in viata mea, deci e foarte bine si 25 21.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca, adica, ce poti sa faci cu o carte dupa ce o citesti o.O? Ma depaseste.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
uh, ce amuzant, dintr-o coincidenta stranie stiu care a fost primul meu roman citit, si mai stiu si in cate zile, si nu vreau deloc sa ma laud cu asta 21. "Fram, ursul polar", in trei zile. Take note ca e vorba de primul roman, nu de prima carte?! Cu povesti adica, aia chiar ca m-ar depasi...

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
mda... si eu as fi spus in locul tau acelasi lucru... :]]
[Imagine: iK6og.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de fleeting ray - 16-11-2011, 07:47 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.603 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.654 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)