Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#86
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Imparatul mustelor. La inceput nu mi-a placut, nu stiu de ce.. o incepuse prea brusc si mi s-a parut o prostie, dar mai apoi a devenit din ce in ce mai interesanta; si nu mai vroiam sa o las din mana. E socanta povestea si ii multumesc profesoarei de romana ca ne-a zis de ea. Probabil nu as fi dat de ea, daca nu ne spunea dumneaei.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Pai.. nu. o_o
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Daca stau bine sa ma gandesc vreo 250 din Revelatia sau ceva de genul asta. Seria se numea: Fortele raului absolut.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
As putea sa citesc seria - da 6 carti - Academia Vampirilor de o mie de ori si nu m-as plictisi. Ador seria asta si, ah am citit-o de doua ori, doar. Nu am citit nimic de sase ori.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Pai.. Rem de Mircea Cartarescu. Defapt nu e o carte, ci o poveste din volumul "Nostalgia", are 100 de pagini, dar o urasc. A pus atat de multa descriere, doamne -_-.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Ä‚a... cred ca o sa aleg "Noua si scurta viata a lui Bree Tanner".

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Academia Vampirilor, Jurnalele vampirilor, Harry Potter si cam atat.. i guess. o.o

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Habar n-am.. Cate am timp si chef. ( mai mult chef decat timp )

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Diverta... se pune, nu? xD

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ?
Ä‚a.. din seria aia de mai sus: " Fortele raului absolut "; prima carte.. in doua zile, parca.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de SnowFlake. - 13-11-2011, 10:39 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.573 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.630 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)