Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#85
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Harry Potter pe primul loc, in mod sigur Harry Potter! Apoi urmeaza indeaproape Invocarea, Revelatia si Rafuiala de Kelley Armstrong.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sincer? Nu. Daca imi place stilul unui scriitor e putin probabil sa ma dezamageasca.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
In Invocarea, am citit din start vreo 20-40 de pagini.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Harry Potter pentru ca vreau sa simt ca imi am personajele preferate aproape ( nu cred ca trebuia sa scriu si motivul, totusi..). Cu timpul putin pe care il am e putin probabil si sa termin Rafuiala...

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Ar fi una...dar prefer sa nu o numesc.

6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Memoriile unei gheishe.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cele care mi-au ajuns la inima, cred ca stiti deja care sunt, nu trebuie sa le mai repet.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Citesc destul de multe, nu chiar foarte multe pentru ca timpul nu imi permite dar de fiecare data cand am ocazia..:].

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca bunicii? Are you...Are you serious?Am incercat sa incep una dar dupa 10 minute a zburat inapoi la locul ei! 24. Deci libraria dar si biblioteca atunci cand nu am bani sa imi cumpar cartea sau nu se mai gaseste in librarii.

10) Primul roman citit ? Si , in cat timp l-ati citit ^.^...
Sincer nu imi mai amintesc, mi se pare ca Memoriile unei gheishe dar stiu ca mi-a luat ceva sa il termin.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Eh..Oke. Mi-a placut sa raspund la intrebari 8.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Hannah Lily Potter. - 20-09-2011, 09:41 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.582 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.634 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)