Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#83
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?
Oricat de ciudat ar parea pe mine ma pasioneaza in mod special evenimentele istorice (asa se explica faptul ca am ajuns la stiinte sociale)..."Alexandru Macedon" de Arthur Weigall e preferata mea.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Sincera sa fiu sunt mai mult genul care intra in librarie/biblioteca trece cu degetul peste titluri si spune "-O iau pe asta si pe asta si...pe cea de sus" chiar nu ma uit la autor.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Cred ca 300 si...mai exact primul volum din "Vampiratii" de Justin Somper si cand eram mai mica "Cei trei muschetari " de Alexander Dumas...cam jumatate din primul volum
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt )?
Nu cred a as rezista,de sase ori aceeasi carte e prea mult pentru mine...de trei ori MAXIM
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
"Baltagul"...a fost un dezastru,citeam 4-5 pagini dupa care urma o pauza de jumatate de ora...o detest.
6) Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
"Maitreyi"...pentru ca nu mi-a placut sfarsitul X_X
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
As prefera sa ard odata cu ele...le pot citi pe toate in rai 21pacat ca n-am fost acolo cand a ars biblioteca din Alexandria 39 Si daca totusi ar trebui sa salvez anumite carti probabil ar fi cele cu continut istoric...evident 21
8) Cate carti cititi in medie, pe an?
Cam 15-20...depinde de continutul lor.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii??
Librarie...de obicei merg cu fratele meu care isi ia carti (specifice celor de la real 21 )si harti si eu sunt tocmai in partea cealalta a librariei dar pot striga dupa el linistita daca-l pierd pentru ca tata lumea ne cunoaste acolo.
10) Primul roman citit ? SI, in cat timp l-ati citit?
"Cei trei muschetari " de Alexander Dumas...pe la 9-10 ani..nu mai stiu sigur >_<
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns...
24
[Imagine: tumblr_llf1dfvyEZ1qg9bp2o1_500.gif]" Un mormânt îl satisface pe cel pentru care întreaga lume nu a fost de ajuns!"(referitor la bravura lui Alexandru Macedon)



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Kara - 14-07-2011, 10:06 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.595 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)