Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#80
1. Care este cartea care te-a impresionat cel mai tare?
M-a impresionat foarte tare Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes, datorita temei cartii si nu numai. Dar cel mai mult mi-au placut cartile lui Agatha Christie, in special Zece Negri Mititei.

2. Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Mi s-a intamplat asta in cazul lui Mihail Drumes, cand am citit Elevul Dima dintr-a saptea si imediat dupa aceea m-am apucat de Invitatie la vals si nu mi-a placut deloc. Dupa cateva pagini m-am lasat de ea.

3. Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte / carti?
Am citit intr-o seara toata cartea Zece Negri Mititei de Agatha Christie.

4. Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit (bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori (daca sunt)?
Nu-mi place sa citesc o carte de mai multe ori.

5. Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
Nu pot spune ca urasc vreo carte, ci doar ca nu-mi place sau ma plictiseste. Si atunci cand nu ma atrage deloc cartea respectiva, ma opresc din citit si ma apuc de alta care sa-mi placa.

6. Ce carte v-a placut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Singur pe lume de Hector Malot.

7. Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc,
ce carti ati salva?

Cele de Agatha Christie.

8. Cate carti cititi in medie, pe an?
Nu stiu. Nu am fost o impatimita a cartilor dintotdeauna, dar am citit o carte care foarte furmoasa si am prins gustul cititului, ca sa zic asa.

9. Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Sau... biblioteca bunicii?
Librarie. Prefer sa-mi cumpar eu cartile, nu-mi place sa am un termen la care sa returnez cartea. Sau biblioteca familiei. Am toate cartile din colectia Adevarul plus alte carti mai vechi de la mama.

10. Primul roman citit? Si in cat timp l-ati citit.
Sincer, chiar nu mai stiu.
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de chu - 30-06-2011, 08:42 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.584 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.634 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)