Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#79
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Nu pot sa spun exact. Fiecare carte m-a impresionat intr-un anumit mod. Totusi, daca e sa aleg doar una pot spune ca aceasta este Dupa cutremur de Haruki Murakami.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Hmmm..cred ca nu..daca imi aduc aminte esitez postul

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Am citit Gazda intr-o zi pentru ca persoana care mi-a imprumutat-o a spus ca o vrea inapoi intr-o zi. ( deeci cam 700 de pagini)

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Primele doua volume din Ringu de Koji Suzuki

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Baltagul - Mihail Sadoveanu ( si sunt sigura ca nu sunt singura care are aceasta parere)

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Ink Exchange - Melissa Marr

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Carţille mele preferate.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Peste 50. ( nu int...jur solemn)

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Bibliotecă, deoarece gasesc mai usor cartile pe care le caut.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Fram ursul polar- Cezar Petrescu. A fost o carte pe care am detesta-o asa ca mi-a luat vreo 2-3 saptamani.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
oki-doki.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Drama Queen - 30-06-2011, 04:31 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.602 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.654 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)