Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#77
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?

Pai, sa zicem ca au fost multe cati foarte frumoase din cate am citit, dar mi-a placut Poti sa tii un secret scrisa de geniala autoare Sophie Kinsella. Si primul meu roman, Unde se avanta vulturii de Alistair Stuart MacLean.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?

Sandra Brown ( Da, stiu ca aceste carti sunt de pe vreme bunicii, dar sunt dragute o.o) Numai Tu, Susan Howatch- Mormantul lui April.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?

Stiti cartile acele, Napoleon si Bonaparte, nu mai stiu cate pagini au, dar am stat trei zile sa le citesc, sunt superbe, daca va place istoria, normal.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Paai, Laleaua neagra de Alexandre Dumas fiul, daca nu ma insel 39 Les Trois Mousquetaires, După douăzeci de ani, Contele de Monte-Cristo (superb romanul 105) Vicontele de Bragelonne, Doamna de Monsoreau, Signora San-Felice scrise de Dumas, apoi Robin Hood de Henry Gilbert si Interviu cu un vampir de Anne Rice. daca nu ma insel 39

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?

Amurg.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?

Admiratorul Secret de Linda Jenkins.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?

Cele foarte funny, cum sunt cele de la Coktail, cele cu vampiri (Moartea la Dallas, Morti pana la apus, Salem's lot, Luna noua, Eclipsa, Vampirul Lestat)


8) Cate carti cititi in medie, pe an ?

Depinde.


9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Biblioteca, nu toti avem atatia bani ><

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...

Unde se avanta vulturii, trei ore.

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns

Bun asa.
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Hakusor. - 25-06-2011, 11:34 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.596 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)