Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#73
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Toate cartile sau cel putin aproape toate, m-au impresionat intr-un anumit fel deci mi-e imposibil sa aleg. :]
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu am patit asta pana acum, probabil si datorita faptului ca tot ce citesc este foarte diversificat. Deci nu prea am citit mai multe carti de la acelasi autor... adica nu inca. 4
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Asta era pe vreamea cand eram o micuta obsedata de Twilight si citisem Breaking Dawn in doua zile... deci cam 400 de pagini sau 400 si ceva am citit cel mai mult intr-o zi.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Niciuna. Orice carte imi place, o citesc cu mult interes , si imi ramane bine intiparita in minte, cu amanunte si tot felul, Probabil o carte care as reciti-o macar o data ar fi De veghe in lanul de secara - J.D. Salinger, deoarece cand am citit-o nu sunt sigura ca am inteles-o chiar pe deplin.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Cartile de basme -.- pentru ca atunci cand eram mica , am fost mai mult obligata sa le citesc. Si de obicei orice carte care nu imi place, dar imprejurarile ma obliga sa o citesc.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Twiligt. 4
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Cartile vechi, pe care nu le-as mai gasi in librarii in zilele noastre.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Depinde foarte mult de ce chef am , de timp si daca am carti interesante pe lista de lectura. De exemplu anul trecut doar in vara citisem zece carti , iar anul asta nu am citit aproape nimic. Dar hai sa zicem ca in medie ... douzeci, treizeci de carti.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Biblioteca. Nu prea am dat pana acum banii pe carti, atata timp cat am acasa o biblioteca destul de mare, deci as avea de pe ce sterge praful ^^. Si biblioteca deorece au majoritatea cartilor care ma intereseaza, sunt si intr-o stare destul de buna [majoritatea] si daca o carte chiar ma impresioneaza si tin neaparat sa o am , mi-o cumpar cu prima ocazie in care am bani. Cat despre biblioteca bunicii.... e cam seaca. Probabil mai degraba biblioteca sora-mii sau a mamei. :]
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Singur pe Lume- Hector Malot . L-am citit in vreo doua saptamani.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Dap a fost de ajuns 21
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Alee - 14-06-2011, 01:06 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.579 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.632 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)