Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#65
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ? "Invitatie la vals" de Mihail Drumes (am bocit la finalul cartii20) si "Baletul mecanic" de Cezar Petrescu
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece? Se spune sa nu judeci o carte dupa coperta, in general daca mie nu imi place inceputul, trec la alte capitol, incerc sa caut ceva ce ma atrage, daca nu gasesc nu ma chinui sa o citesc.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti? 250 pag sau 30039, poate mai mult, depinde daca ma atrage, daca ma captiveaza; aici nu mai stiu, era la "Invitatie la vals", cert e ca am citit mai mult de jumate de carte intr-o zi, fara sa ma opresc10
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? cartile de dragoste, romantice si posibil cele de aventura. Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?-
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati? Astea ce trebuie sa le studiem noi, sunt plictisitoare~14 serios acu nu le vad logica, acel ceva care sa te atraga. Si mai sunt.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi? "Cocosatul" de Paul Feval
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva? cele de dragoste...
8) Cate carti cititi in medie, pe an? nu le numar, dar mai mult citesc in timpul liber (vacante) in jur de 10 sau daca imi plac unele foarte mult si le termin repede mai mult si depinde si de chef, in general 10..
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii? bibioteca lui tata21
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^... romanul Mara, mai mult pentru scoala l-am citit21 in doua saptamani, o fi fost alt roman inaintea lui, dar nu mai tin eu minte.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
[Imagine: h8v.gif]
 



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Rose ^^ - 20-04-2011, 10:32 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.596 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)