Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#64
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Au fost mai multe printre care Omul invizibil, Elevul Dima dintr-a saptea, Lebedele negre, Portretul lui Doryan Gray.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Pana acum mi s-a intamplat doar cu o carte a lui Cartarescu, insa celelalte ale sale ce le-am citit mi-au placut.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Am citit in jur de doua, trei sute de pagini, atunci cand citeam cartile lui Dan Brown. Dar mi s-a mai intamplat si cu altele.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
N-am obiceiul sa recitesc o carte, chiar daca mi-a placut mult.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
N-am gasit-o pana acum.
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Nici aici n-am patit-o.
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Pe cele ce m-au atras.
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
In jur de 20-30, depinde de an.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Ambele. Unele nu le gasesc la librarie sau nu-mi permite buzunarul. Cat despre carti de la bunica, nu intra in discutie.
10) Primul roman citit ? Si , in cat timp l-ati citit ^.^...
Primul roman a fost Omul invizibil si l-am citit intr-o zi.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Psike - 20-04-2011, 09:36 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.579 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.633 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)