Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#62
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Sunt mai multe: Harry Potter si Talismanele Mortii, Lorelei, Singur pe lume.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Oscar Wilde. Nu neaparat ma lasa rece, doar ca nu m'au surprins la fel de mult ca "Portretul lui Dorian Gray".

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Am citit intr'o zi Harry Potter si Piatra filozofala.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Nu obisnuiesc sa citesc de mai multe ori aceeasi carte. Daca as face'o sigur as citi "Fortareata digitala" de Dan Brown.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Cred ca "Mara" de Slavici. Povestea romanului e interesanta, dar pe mine m'a plictisit enorm. Asta si cred ca si cartile istorice.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Cartile scrie se Agatha Christie. Mi'au placut la nebunie dar nu le'as mai citi a doua oara fiindca nu ar mai exista acelasi suspans si entuziasm.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Colectia Harry Potter, cele scrise de Agatha Christie si Dan Briown si desigur cele pe care nu le'am citit inca.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu stiu pe an, in medie citesc 3 carti pe luna, acum cu scoala, in vacanta citesc mai mult.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Depinde, sunt unele carti care imi plac enorm, deci apelez la librarie. Pentru cartile pe care le citesc pentru scoala, biblioteca.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Cred ca "Singur pe lume". In clasa a 3-a.

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Ang. - 10-04-2011, 05:48 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.600 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.652 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)