Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#61
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Crima din Orient Express de Agatha Christie. A fost prima carte citita de la aceasta autoare si mi-a placut atat de mult, incat am inceput sa citesc si alte carti ale ei. Totusi, am citit-o in vara si a fost in format electronic, deci cred ca si-a pierdut putin din famec, dar a fost superba!

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu mi s-a intamplat pana acum. In gerenal, daca vad ca o carte nu imi place deloc, renunt la ea...

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
200-250 de pagini pe zi din colectia Copiii lampii fermecate. Sunt foarte captivante.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Sincer, nu imi place sa citesc o carte de mai multe ori. De ce? Pentru ca stiu deja cum sa va sfarsi si nu are sens.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Poate va suna aiurea, dar urasc Amintiri din copilarie de Ion creanga. Nu mi-a placut niciodata. Si mai sunt....Cum ar fi : Budulea Taichii si Popa Tanda.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Romanele politiste. Din moment ce stiu deja cine e criminalul, nu mai are farmec.

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Grea intrebare. Colectia Copiii Lampii fermecate[ sunt obsedata :]] ], Biblia, Recreatia Mare de Mircea Santimbreanu si cateva romane ale Agathei Christie.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Mult mai putine decat as vrea. In timpul scolii nu prea am timp, deci citesc mai multe in vacanta de vara...

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Librarie, clar. Nu imi place sa am un "termen limita" in care trebuie sa aduc cartea....

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Roman? Asta chiar nu imi mai amintesc. Pot sa spun prima carte citita de buna voie? Asta a fost Alice in tara minunilor....
[Imagine: 25rd0nd.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Kenley - 08-04-2011, 07:42 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.603 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.654 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)