Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#60
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Este incredibil dar e Padurea Spanzuratilor de Liviu Rebreanu...A fost ceva superb...Psihologic dar m-a impresionat foarte tare 4
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Ioan Slavici 21
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Well,nu stiu sigur din ce carti dar cand era mai interesant citeam si peste 100 de pagini pe zi xD
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Cele care contin subiectul "razboi".I don't know,dar e ciudat faptul ca Romeo si Julieta am citit-o de cele mai multe ori ca era in versuri si avea numai 180 de pagini 21
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Daaa...Nu cred ca poate fi carte ci mai degraba nuvela aceea "Popa Tanda"...Am citit-o de doua ori si tot n-am inteles nimic din ea...
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
O carte...Sincer,chiar nu stiu 4...Cand m-oi plictisi mi-oi relua cartile de la capat fara sa ma gandesc a cata oara le citesc...
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Aaaa...Dammit...Aaaa...Pass...M-as arunca in foc cu ele 21
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
D'uh ce sa raspund?Am timp sa le citesc?
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
No,pai biblioteca mea...Numai in ea am incredere dar cred ca aleg anticariatele 10
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Daaa,imi amintesc foarte bine...Cine-ar fi crezut ca am luat cartea aia de la biserica? O.o Se numea Antonel,de Vasile Marcu...A fost ceva superb la care mi-au dat lacrimile...
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
Da,deja ramasesem fara cuvinte 21
[Imagine: Karate.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Rocky. - 08-04-2011, 05:58 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.577 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.632 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)