Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#59
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Let's see...in mare cam toate cartile cu Harry Potter...

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Nu, cel putin nu inca. Mai am destul timp.

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Well, let's see... cam 300 si ceva de pagini de curand cand am citit Casa tunetului de Dean R. Koonts. Am citit si ai mult insa nu mai retin ce carti.

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Cele din Harry Potter (ma rog, nu toate doar cateva) si...momentan nu mai stiu alte carti desi stiu ca sunt multe altele...si Ciresarii, cat mi-au placut si as mai citi cu aceasi placere ca prima oara.

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Pot spune doua? Romanul adolescentului miop si Corijent la limba romana. Prima am citit-o in clasa a V-a (ne-a dat profa si trebuia sa citim cel putin 60 de pagini) si le-am citit si pe acelea cu greu iar a doua am citit-o vara trecuta. A fost oribila.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Zece negrii mititei de Agatha Cristie. Mi-a placut foarte mult, am terminat-o intr-o zi...am luat-o si la scoala pentru ca mi-a placut prea mult insa nu mai este la fel avand in vedere ca stiu deja criminalul si toate crimele deci...

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Let's see...toate cartile scrise de Agatha Cristie, de Dean R. Koonts si Jurnalele Vampirilor.

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
1 21 . Glumeam, sincer habar n-am si nici nu prea imi pasa insa citesc mult, asta-i clar.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Libraria, cand ma apuc de o carte prefer sa fie a mea si urasc sa ma duc la biblioteca pentru ca eu chiar daca as termina o carte in doua zile intarzii cateva luni >.< . Si ar fi si biblioteca bunicii, si acea este buna avand in vedere ca imi plac vechile colectii.

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Copii capitanului Grant in trei zile ( da, nu ma consider un mare fan Jules Verne)



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Cookiesor - 27-03-2011, 10:53 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.597 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.651 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)