Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#55
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Gazda de Stephanie Mayer :] Am plans la capitolul cincizeci...>.< M-a impresionat prin modul de descriere si sentimentele foarte bine descrise de autoare ^^.

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Stephanie Mayer ?! Pai, Gazda a fost preferata mea. Iar Saga Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi, etc, nu mi-au placut deloc .

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Nouazeci, cred din Elevu` Dima dintr-a Saptea. Mi-a placut mult si n-am putut s-o las din mana *smile* .
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?

Paai...Serpii din Arakesh( Nu cred ca a auzit cineva de ele] , Jurnalele Vampirilor toate volumele citite pana acum. . . poate si Gazda, don`t know -.-"

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
La medeleni 21 N-am suportat cartea aia, deloc, chiar daca au fost doar patru volume, eu o urasc >.<.

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Sincer, nu stiu...-.-" Poate Saga Amurg [ ?] Am citit cartile, diars, mi-au placut la inceput, but...eh..numai >.<

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Juranele Vampirilor, Serpii din Arakesh, poate si Elevu` Dima dintr-a Saptea ^^

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Nu stiu >.> Chiar nu tin socoteala la cat de mult citesc.

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?

Ambele :] Biblioteca, mai putin, uneori e inchisa si nu pot sa-mi i-au cartea sau n-o are >.> iar Libraria mai mult, pot sa-mi cumpar cand vreau ce vreau :] Iar biblioteca bunici imi place mult :X [ multe carti cu Sandra Brown, btw]

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Nu stiu, chiar, poate ah..Gazda, maybe, doua saptamani si ceva cred..sau trei..*laughs*

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
A fost ? Eh, eu mai vroiam, dar merge si asa 4
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Vex - 27-12-2010, 05:20 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.582 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.634 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)