Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#47

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
10) Primul roman citit ? SI , i cat timp l-ati citit ^.^...


1) Fenomenul Pitesti de Virgil Ierunca. O carte pentru care daca erai prins ca o detineai in perioada comunismului, ajungeai in acelaas loc cu autorul...
2)Jules Verne! Si cand zic Verne, nu zic doar o carte, ma refer la tot ce a scris el! Daca e sa o luam asa, el e cel care a aratat ca SF-ul poate deveni adevar!
3)Mai mult de 200! Nu crecomand un numar prea mare de pagini. E mai frumos atunci cand faci o mica pauza timp in care iti imaginezi ce s-a intamplat si faci previziuni asupra celor ce se vor intampla!
4)Honore de Balzar - Istoria celor 13
5) Harry Potter(orice porcarie aparuta in serie deoarece in afara de prima carte, restul au fost scrise pentru banet si faima)!
6) aceasi ca la numarul 1! Nu e genul de lectura placuta gandirii moderne si totusi reprezinta o bucata de istorie care altfel s-ar fi pierdut si ne-am fi zis ca in comunism ar fi fost chiar bine...
7) Mi se pare stupida intrebarea dupa mine; mai ales daca acele carti sunt in format .pdf e clar ca le pot salva pe toate! 21
8) Destule, depinde de chef!
9) Biblioteca reprezinta mobila in sine dar si o colectie personala. Libraria este o colectie publica cu exemplare puse spre vanzare. Dupa mine, una fara cealalta nu se poate!
10) La Medeleni de Ionel Teodoreanu si mi-a luat doar 1 saptamana. Eram a 6-a si cartea aia mi s-a parut groaznica!
intrebarea 11) s-ar putea traduce in face-ti o recomandare?
Andrei Marius si Molnar Mitea - Sindromul Trepadusului Mioritic
Este genul ala de carte al carui continut nu crezi ca e posibil in Romania vremurilor noastre...si totusi!?
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de tzahranul - 13-09-2010, 01:31 AM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.607 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.656 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)